DOLAR31,2231% 0.05
EURO33,8615% -0.05
STERLIN39,4550% -0.28
FRANG35,3442% -0.5
ALTIN2.054,47% 0,68
BITCOIN1.901.578-0.22

Havza Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında toplu işsözleşmesi imzalandı

Havza Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “İşçimize enflasyon oranı üzerinde bir zam ile sözleşmemizi imzaladık.”dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Havza Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında toplu işsözleşmesi imzalandı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’in makamında kadrolu 18 işçiyi kapsayan 1 yıllık toplu iş sözleşmesi Havza Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası arasında imzalandı.

Sözleşme kapsamında işçiler yevmiyelerine yüzde 15, sosyal haklarda ise yüzde 10 zam yapılacak.

Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun; “Günün şartlarına göre başarılı bir sözleşmeye imza attık. İşçi arkadaşlarımızı adına iyi bir sözleşme oldu. Enflasyon oranın üzerinde bir sözleşme ile işçi arkadaşlar adına bizlerin taleplerini karşılayan Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir ve komisyon üyelerine teşekkür ederim. Eminim ki işçi arkadaşlarımız da aldıkları bu zammın hakkını emekleri ile ödeyecektir. Yapmış olduğumuz toplu iş sözleşmesinin üye arkadaşlarımıza, belediyemize ve sendikamıza hayırlar getirmesini diliyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’de; “Bir yıllık bir toplu iş sözleşmesine imza attık. Söz verdiğimiz gibi çalışanlarımız için elimizden geleni yaptık. İşçimize enflasyon oranı üzerinde bir zam ile sözleşmemizi imzaladık. İmkanlar dahilinde işçi kardeşlerimizin yevmiyelerine yüzde 15, yan ödemelerine ise yüzde 10 zam yaptık. Havza Belediyesinin yürüttüğü hizmetlerde işçi kardeşlerimizin emekleri büyük. Başarı ekip işidir. Tüm imkanlarımız ile çalışanlarımızın yanındayız. Yeni sözleşmemiz işçilerimize, sendikamıza ve belediyemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Havza Belediye Başkanı Özdemir ve Uzun, toplu iş sözleşmesini imzaladılar.

Uzun’a sendikanın şube başkan yardımcısı Arif Çelik ve sendikanın işyeri temsilcisi Mücahit Dağdelen eşlik etti.

YORUM YAP