DOLAR32,2050% 0.06
EURO34,9612% 0.28
STERLIN40,9672% 0.05
FRANG35,2413% 0.3
ALTIN2.424,38% -1,52
BITCOIN68.172,61-2.781

Hancıoğlu, Salıpazarı’ndaki girişimci kadınlar pazarında

Salıpazarı’nda, kadın emeğine ekonomik değer kazandırmak amacıyla uygulanan mikrokredi finans programından faydalanan 15 kadın girişimcinin ürünlerini sattığı pazarı ziyaret eden CHP’li Neslihan Hancıoğlu “Emek kutsaldır, kadın emeği daha da kutsaldır” diyerek, herkesi bu pazara davet etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hancıoğlu, Salıpazarı’ndaki girişimci kadınlar pazarında

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, mikrokredi finans projesiyle üretim yapan ve her hafta Cuma günü ilçedeki Şehit İbrahim Yaman Parkı içinde oluşturulan standlarda ürünlerini satarak aile ekonomisine katkı sağlamaya çalışan Salıpazarılı girişimci kadınları ziyaret etti.

Partisinin il kadın kolları başkanı Nazan Yurttutan Güneysu ve Salıpazarı İlçe Başkanı Dursun Darendeli ile birlikte pazarı ziyaret eden Hancıoğlu, kadın girişimcilerden hem faydalandıkları mikrofinans programı hem de satışı gerçekleştirilen ürünler hakkında bilgiler aldı.

Hancıoğlu, mikrokredi finans projesi ve buna benzer nitelikteki destek programlarının son derece önemli olduğunu kaydederek şöyle konuştu: “Emek kutsaldır, kadın emeği daha da kutsaldır. Kadın emeğini, gözle görülmeyen bir değer olmaktan çıkartmak, ekonomik bir değer olarak ete kemiğe büründürmek zorundayız. Başta Salıpazarılı kadınlarımız olmak üzere, bu konuda iradesini ve emeğini ortaya koyan herkesi kutluyorum. Bizlere düşen görev, kadınlarımızın ürünlerini satın alarak, görünmeyen emeklerin ekonomik değer kazanmasını ve bu pazarın ayakta kalmasını sağlamaktır. Bütün hemşerilerimizi bu pazara davet ediyorum.”

YORUM YAP