DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Genç Aktivistler ve Gönüllülük Kampı Samsun’da

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen kış kampları, bu yıl on farklı temayla on farklı ilde gerçekleştirilecek. Samsun’da ise Genç Aktivistler ve Gönüllülük Kampı yapılacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Genç Aktivistler ve Gönüllülük Kampı Samsun’da

29 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek kamplarda farklı şehirlerde öğrenim gören öğrenciler, ilgilerini çeken temalarla ilgili pek çok değerli isimle bir araya gelecek. Kamp süresince gençler, bulundukları şehrin tarihi ve kültürel mekânlarını görme fırsatı da bulacak. Akademik seminerler, şehir gezileri, şehit yakınları ve gazi ziyaretleri, turnuvalar, bilgi yarışması ve sinema gösterimi gibi pek çok etkinliğin gerçekleştirileceği kamplara 81 ilden yüzlerce öğrenci katılacak.

ON FARKLI İL, ON FARKLI TEMA

On farklı temayla gerçekleştirilecek geleneksel kış kampları kapsamında Genç Aktivist ve Gönüllülük Kampı Samsun’da, Kış Sporları Kampı Erzurum’da, Psikoloji Kampı Sakarya’da, Yapay Zekâ Kampı Kocaeli’nde, Yeni Medya ve İletişim Kampı Denizli’de, Diplomat Akademi Kampı Ankara’da, Gastronomi Kampı Antalya’da, İnsan Hakları ve Hukuk Kampı İstanbul’da, İnsan ve Toplum Kampı Diyarbakır’da, Sağlıklı Yaşam ve Tıp Kampı Muğla’da düzenlenecek.

TURNUVALAR VE BİLGİ YARIŞMASI

Kış kamplarının ikinci ve üçüncü günü (30-31 Ocak) tüm illerde Masa Tenisi Turnuvası düzenlenecek. Her ili temsilen bir öğrencinin katılacağı turnuvada birinci olan illere kupa verilecek. Kampların dördüncü günü (1 Şubat) ise “Kamp Temalı Bilgi-Kültür Yarışması” gerçekleştirilecek. Yirmi sorudan oluşan bilgi yarışmasında sorular, kamp süresince anlatılan konular arasından seçilecek. Her ili temsilen iki ya da üç öğrenciden oluşan takımların katılacağı yarışmada birinci, ikinci ve üçüncü olan illere kupa verilecek.

PEK ÇOK DEĞERLİ İSİM GENÇLERLE BULUŞUYOR

Bu kapsamda ülkemizin farklı şehirlerindeki üniversitelerde öğrenimlerini sürdüren gönül coğrafyamızın değişik bölgelerinden gelecek öğrencilerimizin katılımıyla Samsun İl Müdürlüğümüzde düzenlenecek “Genç Aktivist ve Gönüllülük” temalı Kış kampına yaklaşık 150 öğrenci katılacak.

Kampın açış konuşması Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Enes EMİNOĞLU tarafından yapılacak. Kampın açış konferansı şair ve yazar Prof. Dr. Nurullah GENÇ tarafından verilecek.

Öğleden sonra ise GSB Gönüllülük Dairesi Başkanı Abdullah AKKUŞ, Bakanlığın Gönüllülük faaliyetlerini öğrencilerle paylaşacak. Kamp, Gönüllülük faaliyetleri ile devam edecek.

Kampın ikinci günü yine birbirinden değerli konuklarla devam edecek. Kampın ikinci gününde öğleden önce “Buğday Tanesi” filminin de yazarı olan milletvekili Sayın Serkan Bayram, öğleden sonra ise “Candan Öte: 15 Temmuz’da Neler Yaşandı?” konusu ile aynı zamanda 15 Temmuz gazisi olan Dr. Mehmet Cemal ALMAZ ve Mehmet Tahir İKİLER ile birlikte gençlerle buluşacak. Program, şehit ailelerinin de katılacağı öğle yemeğinin ardından sportif faaliyetlerle devam edecek.

Kampın üçüncü günü emekli Milletvekili, aynı zamanda Ankara Kızılay Şube Başkanı Mehmet SILAY “Gazze’de Gönüllülük Faaliyetleri” konusunda bilgi ve deneyimlerini anlatacak, Dr. Fatih KILIÇ ise “Bir Yeryüzü Doktorunun Güncesi” konulu sunumu ile gençlerin karşısında olacak.

Öğleden sonra Sosyal faaliyetler kapsamında Samsun Şehitliği ve Şehit ailesi ziyareti yapılacak.

Dördüncü günü ise yurdun dört bir yanından gelen öğrencilere Samsun’un tarihî ve kültürel yerlerinin tanıtımı amacıyla Tematik Gezi düzenlenecek. “Genç Aktivisit ve Gönüllülük Kampı”nın son gününde, ilk önce Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Sayın İzani TURAN gençlerle buluşacak. Ardından Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali ÖZDEMİR, gençlere seslenecek. Kapanış konferansı ise “İyilik İyileştirir” konusu ile Prof. Dr. Yavuz SELVİ tarafından verilecek ve kamp bunun ardından sona erecek.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.