Bizimle iletişime geçin

eğitim

Erol Türkoğlu: “32 öğrenciye burs veriyoruz”

Yayınlandı:

on

Kanal Nok Genel Yayın Yönetmeni Samet Gürcü, İstanbul-Samsun Dernekler Federasyonu (İSDEF) Başkanı Erol Türkoğlu’nu ziyaret etti. 40 TANE DERNEĞİMİZ VAR İstanbul’da Samsun için aktif olarak çalışan önemli derneklerden biri olan İstanbul-Samsun Dernekler Federasyonu(İSDEF) Başkanı Erol Türkoğlu Kanal Nok mikrofonlarına konuştu. Kanal Nok Genel Yayın Yönetmeni Samet Gürcü’nün sorularını yanıtlayan Türkoğlu çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türkoğlu, “İstanbul Esenyurt’ta genel merkezi olan İstanbul-Samsun Dernekler Federasyonu’yuz. Yaklaşık bünyemizde 40 derneğimiz bize üye. Küçükçekmece’den Silivri’ye kadar, Trakya’ya kadar, Tekirdağ’a kadar 40 tane derneğimiz var.” dedi. 32 ÖĞRENCİYE KERMES DÜZENLEYEREK BURS VERDİK İstanbul’da sosyal faaliyetlerde bulunuyoruz diyen Türkoğlu, “Merkezimiz Esenyurt’ta. 5 dönüm arazi üzerine 2 katlı 300 metrekare genel merkezimiz var.

Burada kadınlar günlerine özel, öğrencilerimize kermes, öğrencilerimize burs, 2019-2020 yılı yaklaşık 32 tane Samsunlu üniversite öğrencimize kermes düzenleyerek burs imkanı sağladık. Bunların yanında da gece organizasyonları yapıyoruz. Federasyonumuz aktif.

Federasyonumuzda bölgemizdeki iş adamlarımız, Samsunlu iş adamlarımız yer almakta. Yaklaşık 104 yöneticisi var, 40 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu federasyonumuz çok güçlü bir federasyonumuz. Samsun’da da faaliyetlerimiz devam ediyor. 2019 yılında ekim ayında Esenyurt’ta bulunan 40 tane il dernekleriyle beraber Samsun ziyaretimiz oldu. Farklı illerin dernek başkanlarına Samsun’u tanıttık. Kültürel bir geziyle Samsun’un her tarafını gezdirdik.

Diğer illerin il dernek başkanları ilk defa Samsun’a gelmişti ve Samsun’un çok güzel bir il olduğunu, bir sonrakini tatillerini Samsun’da geçireceklerini belirttiler. Biz de mutlu olduk. İstanbul’da bu tür faaliyetlerimiz oluyor.” diye konuştu. BAYRAMLARDA FAALİYETLERİMİZ OLUYOR İstanbul’da yaşadıkları süre içerisinde bayramlarda memlekete gittiklerini belirten Türkoğlu, “Biz ne kadar İstanbul’da yaşasak da, memleketlerimize bayramlarda Sıla-i Rahim yapıyoruz. Orada hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Bayramlarda 3 gün boyunca festivaller düzenliyoruz.

Keşkek ikramları, yemek ikramları yapılıyor. Çok hoş bir kaynaşma oluyor. Biz de memleketimizin örf ve adetlerinden uzak kalmamış oluyoruz. Her ramazan bayramlarında faaliyetlerimiz oluyor.” diye sözlerine ekledi. HER MAÇA BİR OTOBÜS GÖNDERİYORUZ “Samsunspor’u takip ediyoruz” diyen Türkoğlu, “En son Ertuğrul Sağlam geldi ve Samsunspor grubunda lider oldu. İstanbul’daki maçlarını takip ediyoruz. Özellikle İstanbul’dan, bizim federasyonumuzdan hemen hemen şehir dışındaki her maça bir otobüs gönderiyoruz.

Destekliyoruz. Arkadaşlarımızla da istişare içerisindeyiz. Samsunspor ile ilgili neler yapabiliriz bakıyoruz. Samsunspor önümüzdeki yıllarda 1. Lig’e çıkacaktır öyle tahmin ediyorum. Biz de elimizden gelen desteği vereceğiz. ” dedi. HERKESİ BEKLİYORUZ Samsunluları ve İstanbul’daki Samsunlu vatandaşları saygıyla selamlıyorum diyen Erol Türkoğlu,”Biz bahsetmiş olduğumuz adreslerde ikamet ediyoruz. Bir sıkıntısı olan bize zaten ulaşıyor, bilmeyenler de bize ulaşabilir. Biz İstanbul’da ve federasyonumuzda çok güçlü bir yapıya sahibiz. Bu sebeple bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz.” diye sözlerini noktaladı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eğitim

114 personel KPSS ile memurluğa alındı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 114 personel, KPSS sınavına göre memurluğa alındı. 1985 yılından bu yana ilk kez sınavla alım yapan Büyükşehir Belediyesi’nde, işe yeni başlayan personele ‘Oryantasyon Eğitimi’ verildi. Eğitimler 10 gün devam edecek.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun Büyükşehir Belediyesi ilana çıkarak KPSS sınavı sonucuna göre ihtiyaç duyduğu alanlar için personel alımı yaptı. Yapılan mülakatlar sonunda 114 personel devlet memuru olarak Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı. Yeni personele Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da ‘Oryantasyon Eğitimi’ verildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Aday Memur Temel Eğitim Programı’ kapsamında verilen eğitimde Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Genel Sekreter İlhan Bayram, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları personele büyükşehir belediyesini ve yasaları anlattı.İlk eğitimi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şu tavsiyelerde bulundu: “Karadeniz’in merkezinde olan bu güzel şehrin tüm insanlarına, toprağına, hayvanına, deresine, çayına, denizine, taşına her şeyine hizmet eden bir kurumuz. 1 milyon 350 bin insan bize emanet. 114 arkadaşımız, Samsun Büyükşehir Belediyemizde 657 sayılı kanuna tabi hizmet etmek üzere şu anda yasalar çerçevesinde yaptığımız çalışmalar neticesinde işe başlamış bulunmakta. Bu ülke hepimizin, bu şehirden sorumluyuz. Bu şehirdeki bütün insanlara hizmet edecek belediyede hizmet alacaksınız. Arkadaşlar size gerekli eğitimi verecekler, kurumu tanıtacaklar, yasaları anlatacaklar.”

Hiç kimsenin buraya birilerinin tavsiyesiyle alınmadığına dikkat çeken Başkan Demir, “114 arkadaşımız 657 sayılı kanuna tabi olarak sizler büyükşehir belediyesinin personeli oldunuz. Bizim belediyenin bu kapsam dışında sözleşmeli personel statüsünde şirketler üzerinden tamamınızın ilgi alanlarıyla ilgili istihdam imkanımız var. Biz bunu yapmadık. KPSS’den o kritere göre ilana çıktık, bakanlıktan gerekli izinleri aldık, sizlerde müracaat ettiniz. O müracaat neticesinde mülakatı kazandınız. Hiçbiriniz birisinin tavsiyesiyle buraya girmediniz. Burası çok önemli. Biz amacına uygun tam bir hakkaniyet içerisinde belediyede en fazla istifade edebilecek olduğumuz olgusuna vardıktan sonra bizler bu hakkı tamamen kendi kaderiniz çizgisinde hak ettiniz. Bunu sakın unutmayın. Peki biz niye böyle bir yola gittik. En son 1985 yılında alınmış ondan sonra 657 sayılı kanuna tabi böyle bir ilanla böyle bir mülakatla personel hiç alınmamış. Değişik kurumlardan geçişler olmuş, il özel idarelerinin büyükşehir belediyelerine geçmesiyle buraya geçen personeller olmuş. Geçmişte yerel yönetimlerimiz burada başarılı hizmetler yaptılar, ama bu kısımda çok ciddi eksiklikler gördük. Özellikle devlet memurları statüsünde, 657 sayılı kanuna tabi arkadaşlarımızda 1985 yılından bu yana alım yapılmadığı için teknik anlamda ve sizin görev yapabileceğiniz alanlarda ciddi bir eksiklikler gördük. Bu eksiklikleri sizin varlığınızla inşallah hızla kapatacağız” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

eğitim

Samsun’da AFAD Gönüllülerine acil durum eğitimi verildi

Samsun’da AFAD Gönüllülerine acil durum eğitimi verildi

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun’da AFAD Gönüllülerine acil durum eğitimi verildi

Okumaya devam et

eğitim

İlkadımlı çocuklardan Necattin dedelerine teşekkür videosu

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Okumaya devam et

Trendler