DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Demir’e Havza’da Büyük Destek

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığını açıklayan ve adaylığını açıkladığı günden bu yana aralıksız olarak saha olan Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Mahmut Demir seçim çalışmaları kapsamında Havza’da gövde gösterisi yaptı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Demir’e Havza’da Büyük Destek

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Adayı Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Mahmut Demir Havza’da ilk olarak Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Adayı Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Mahmut Demir ile Yönetim Kurulu Üyesi Adayı aynı zamanda Havza Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Mehmet Tural ile birlikte Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ziyaretten ötürü Demir ve beraberindekilere teşekkür etti.

Demir daha sonra mahalle muhtarları ve pancar ekicileri ile bir araya gelerek burada kooperatif başkanı olduğu dönemde yapmış olduğu çalışmalar ve seçim sonrası hayat geçireceği projeler hakkında bilgiler verdi.

Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Adayı Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Mahmut Demir listesinde yer alan Mehmet Tural yapmış olduğu konuşmada önceliklerinin üretici olduğunu belirterek; “Bizler gelen tercih üzerine yol çıktık. Sayın başkanım bizi yanında görmek istediğini belirterek teveccüh gösterdi. Kendisine göstermiş olduğu güvenden ötürü teşekkür ediyorum. Çıktığımız yolun doğruluğu bu gün burada bulunan 50 kadar muhtarın bizlere vermiş olduğu destek ile kendisini göstermiştir.” Dedi.

Buluşmada bir konuşma yapan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Adayı Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Mahmut Demir Havza’da seçim çalışmalarına yürüyüş ile başlayacaklarını ifade ederek; “Havza’da bizim temsilcimiz Mehmet Tural’dır. İnşallah Mehmet kardeşimiz ile birlikte bu yolu yürüyeceğiz. Yine Gedik ailesi bizimle. Bizim bu yürüyüşümüzde her siyasi partiden, bölgemizin kültürel çeşitliliğinden  her kesimden dostlarımız ile birlikte çıktığmız yolda yürüyoruz. Çünkü yapılan seçim siyasi bir seçim değil.  Pancar Ekicileri Kooperatifi yani bir sivil toplum örgütü seçimi.Sağcı ile solcu ile alevi, sünnisi, çerkezi ile hep beraber yürüyoruz. Çünkü biz bir çınarın kökleriyiz. Bu topraklarda yaşayan insanlarımızın hiç birini birinden ayırt etmek gibi bir lüksümüz yok. Onun için bu topraklarda yaşayan herkesler ile biz yol yürümeye varız. Çünkü burası bir hizmet yarışı, burası bir hizmete giden yol. Dolayısı ile biz sahada bulunan diğer bizim ile yarışan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu kongrenin önce Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin üyesi olan çiftçilerimize, bölgemize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu arkadaşlarımızdan da biz gittiğimiz hiçbir yerde karşımızda yarışan arkadaşlarımızın onurunu, şerefini ve haysiyetini zedeleyici laflar söylemiyoruz. Çünkü biz aynı memlekette yaşıyoruz. Yarın yüz yüze bakacağız. Onun için konuşulan laflar yarın bir birimizin yüzüne bakmamıza engel olmasın. Arkadaşlarımız dedikodu ile iftira ile laf söz ile değil projeleri ile yarışsınlar. Biz gittiğimiz yerlerde projelerimizi anlatıyoruz ve desteğinizi istiyorum. Bu süreçte bir çoğunuzun mahallesini köyünü ziyaret ettim. Seçim sürecinde hepinizi mahallelerinizde köylerinizde ziyaret etmeye çalışacağım. Yetişemediğim yerleri ise kongre sonrası tek tek ziyaret edeceğim. Buraya kadar gelerek vermiş olduğunuz destek için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah çıkmış olduğumuz bu yolda yar ve yardımcımız olsun.” Dedi.

Konuşmanın ardından Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Adayı Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Mahmut Demir, Mehmet Tural, yönetim kurulu adayları ve destekçileri ile birlikte Havza’da yürüyüş yaptılar.

YORUM YAP