DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.982.4411.405

Dayanışmanın ve aşkın korosu sahnede büyüledi

Atakum Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyelerinden oluşan “Gökkuşağı Korosu” muhteşem bir konsere daha imza attı. Hem duygusal hem de coşkulu anlar yaşanan konserde konuşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bu koro sevginin, dayanışmanın ve aşkın korosu” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dayanışmanın ve aşkın korosu sahnede büyüledi

Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Atakum Halk Eğitim Merkezi ve iş birliği ile Atakum Kent Konseyi Engelli Meclisi bünyesinde kurulan Gökkuşağı Korosu gerçekleştirdiği ikinci konseriyle müzikseverlere unutulmaz bir gece daha yaşattı.

ADETA BÜYÜLEDİ 

Bedensel, zihinsel, ortopedik engelli ve down sendromlu özel çocuklar ile Atakum Kent Konseyi gönüllülerinden oluşan, Atakan Karadeniz’in şefliğindeki 30 kişilik koro izleyenleri adeta büyüledi. OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahnesi’nde, Arzu Çakır’ın sunumuyla gerçekleştirilen geceye Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Dr. Murat Çan, Dr. Emine Çan; Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Av. Gülay Deveci, Atakum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erkan Altıntaş, Atakum Kent Konseyi Genel Sekreteri Şenol Katkat ile çok sayıda yurttaş katıldı.

ÖZVERİYLE HAZIRLANDILAR

Gecenin açılış konuşmasını yapan Atakum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Nadide Döktür, “Bütün arkadaşlarımız çok büyük bir özveriyle hazırlandılar. Her biri çok fazla heyecanlı. Bu sene deprem, sel gibi büyük felaketler yaşadık. Hayatını kaybeden herkese bir kere daha rahmet, geride kalanlara da başsağlığı diliyoruz. Her etkinliğimizde yanımızda olan Atakum Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci başta olmak üzere; başkan yardımcılarımıza, müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“SEVGİNİN KOROSU” 

Gökkuşağı Korosu’nun Türkiye’ye örnek bir koro olduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Atakum Kent Konseyi Engelliler Meclisi çok büyük bir farkındalık alanı. Çok değerli işler gerçekleştiriyorlar. Biz burada engelli yurttaşlarımızı hem sanata alıştırıyoruz hem de hayata tutunmalarına bir nebze katkı vermek için çalışıyoruz. Gökkuşağı Korosu’nda bütün renkler var. Bu koro sevginin, dayanışmanın ve aşkın korosu. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

ANNE-KIZDAN ÇOK ÖZEL DÜET

Birbirinden güzel eserlerin yer aldığı repertuardaki şarkılar, salondaki konuklara büyük keyif yaşatırken sahneye çıkan anne kız Deren Özgen ile Ummiye Yegen Özgen düeti de uzun süre ayakta alkışlandı. Konser boyunca özel çocukların sahnedeki enerjileri ile hem duygusal hem de coşkulu anlar yaşandı.

BAŞKAN DEVECİ, SAHNE COŞKUSUNA ORTAK OLDU 

Gökkuşağı Korosu’nun tüm şarkılarına eşlik eden sanatseverlerin müzik ziyafeti çektiği gecede, Av. Cemil Deveci konserin bir bölümünde sahneye çıktı. Koristlerin sahne coşkusuna ortak olan Başkan Deveci, bir süre de vokalistle karşılıklı oynadı. Konserin son şarkısı olan İzmir Marşı’na da yine sahnede koroya eşlik etti.

YORUM YAP