DOLAR32,2092% 0.08
EURO34,9614% 0.26
STERLIN40,9808% 0.06
FRANG35,2244% 0.26
ALTIN2.427,81% -1,38
BITCOIN67.930,00-3.695

Çocuklarımızın hakkını yiyenlere oy vermeyin

CHP Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Yeşilyurt, “Halkını bölüp kutuplaştıran AKP, 21 yıldır çocuklarımızın geleceğini çaldı. İşçinin, emeklinin, çiftçinin, esnafın, memurun fakirleşmesine yol açanlara, kul hakkı yiyenlere oy vermeyin” dedi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çocuklarımızın hakkını yiyenlere oy vermeyin

Seçime sayılı günler kala Samsun halkına çağrıda bulunan CHP Samsun Milletvekili Adayı Mustafa Yeşilyurt, “Hafta sonunda çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Onların hakkını yiyenlere oy vermeyin. Sandığa giderken en çok onları düşünün” diye konuştu. AKP ve MHP’nin bu seçim döneminde kaybedeceklerini anladıkları için bölen ve kutuplaştıran üsluplarını iftiralarla sürdürdüklerini anlatan Yeşilyurt, “Milliyetçilikten söz edenler Sinan Ateş gibi evlatlarımızı katlettiriyorlar. PKK vurgusu yaparken, milletvekili adayları, ‘Devlet PKK ile sürekli görüşüyor’ açıklaması yapıyor. Bizi bölmeye ve sonrasında çocuklarımızın geleceğini çalmaya devam etmek istiyorlar. Bu tuzağa düşmeyin. CHP Samsun İl Başkanımız Fatih Türkel bu iftiralara karşı, “Gelin yüzüme söyleyin’ dedi, cevap bile veremediler. Ülkemizin gerçek gündemi yoksulluk ve fakirlik. İftiralarla halkımızın içine düştüğü çaresizliği unutturmaya çalışıyorlar” açıklamasını yaptı.

En düşük memur maaşı 21.000 lirayı geçecek

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı olacağı Millet İttifakında, en düşük memur maaşının asgari ücretin 2.5 katı yani 21 bin liranın üzerine çıkarılacağını söyleyen Yeşilyurt sözlerini şöyle sürdürdü: “Ev hanımı kardeşim mutfağında tencere kaynıyor mu? Çocuğunu okula gönderirken aç kalacağını düşünüyor musun? İşçi kardeşim sen evine et almayı bırak soğan alırken bile zorlanıyor musun? Çiftçi kardeşim tarlanı ekerken maliyetler altında inim inim inlemiyor musun? Siftah bile yapmakta zorlanan esnaf kardeşim kirayı stopajı öderken son birikimini harcamıyor musun? Biliyorum hepiniz bu sıkıntıları çekiyorsunuz. Ödediğimiz vergiler bunların cebine gidiyor. Bu düzene 14 Mayıs’ta bölünerek değil birleşerek son vereceğiz. Sana kurulan tuzağa düşme. Çocuklarının geleceğini çetelere teslim etme.”

Bayramda 15 bin lira emeklinin hesabında olacak

Emeklilere en az yüzde 50 zam yapılacağını, bayramda 15 bin lira bayram ikramiyesinin hesaplarına geçeceğini söyleyen Yeşilyurt, “Esnafımızın vergisi düşecek, kira stopajı kalkacak ve Esnaf Bakanlığı kurulacak. Çiftçi kardeşimiz mazotu yüzde 36 daha ucuza alacak, banka borçlarının faizi silinecek. Tarım ilacı ve gübreye ödediği paranın yarısı destek olarak geri verilecek. İşe alımlarda mülakat kaldırılacak. Çetelerin hırsızların yurt dışına kaçırdığı 418 milyar dolar Türkiye’ye getirilecek ve halkı için kullanılacak” diye konuştu.

Dünya lideri öyle mi?

Tayyip Erdoğan’ı, dünya lideri olarak tanıtmak için bu memleketin vergilerinin harcandığını da sözlerine ekleyen Yeşilyurt şunları söyledi: “Dünya lideri olmak,Süleyman Şah türbesini Türkiye’ye kaçırmak mı? Askerlerimiz şehit edildikten sonra soluğu Moskova’da alıp Putin’in kapısında beklemek mi devlet adamlığı? ABD Başkanı ‘mal varlığını araştırım’ dediği zaman sesini çıkaramamak mı liderlik dediğiniz? ‘Bu can bu bedende olduğu sürece papazı alamazlar’ deyip iki gün sonra tehditlerden korkarak ABD’ye göndermek mi, yoksa askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde nota bile veremeyip, ‘Müzik notası mı veriyorsunuz’ demek mi? Bizi kandırmalarına izin vermeyelim.”

 

 

 

YORUM YAP