DOLAR32,8344% 0.06
EURO35,2769% 0.08
STERLIN41,6615% -0.14
FRANG36,8387% 0.03
ALTIN2.491,52% 0,07
BITCOIN64.808,01-0.498

Çocuk oyun grupları yenilendi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarafından Atakum ilçesinde 3 yıl önce ‘Samsunspor’ temalı olarak kurulan çocuk oyun grubu yapılan bakım ve onarım çalışmasının ardından yeniden hizmete sunuldu. Oyun grubunun deniz kenarında bulunması nedeniyle korozyana uğraması, demir aksamında ve bağlantı noktalarında meydana gelen kırıklar ve paslanmadan dolayı çocukların zarar görmemesi için özel kumlama sistemiyle yeniden boyanarak tamirat ve bakımı yapılarak yenilendi. Benzer uygulama diğer parklarda da sürüyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çocuk oyun grupları yenilendi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde park ve yeşil alanlarda kurulan ve zaman içerisinde eskiyerek tahrip olan çocuk oyun grupları yapılan bakım ve onarım çalışmalarıyla yenileniyor. Yapılan bakım ve onarım çalışması ile çocukların sağlığı için risk oluşturabilecek durumlar da ortadan kaldırılıyor. Son olarak 3 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in talimatıyla ‘Samsunspor’ temalı olarak Atakum İlçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki parka kurulan çocuk oyun grubunda çalışma yapıldı.

ÖZEL KUMLAMA SİSTEMİYLE YENİLENDİ

‘Samsunspor temalı’ oyun grubunun deniz kenarında bulunmasından dolayı korozyona uğraması, bağlantı noktalarında kopukluk ve kırıkların oluşması, demir aksamında paslanmalar yaşanması nedeniyle çocukların zarar görmesinin engellenmesi amacıyla harekete geçildi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın talimatıyla geçen hafta ilgili firma tarafından oyun grubu sökülerek fabrikaya götürüldü. Özel kumlama sistemiyle yeniden boyanarak tamirat ve bakımı yapılıp bugün de tekrar eski yerine montajı gerçekleştirildi.

DAHA GÜVENLİ HALE GELDİ

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi BaşkanıEkrem Şahin, “Zaman içerisinde oyun gruplarında paslanma ve korozyona bağlı tahribatlar, bağlantı noktalarında çatlamalar, kırıklar, zincirlerinin bağlantı noktalarındaki bilyelerde hasarlar, korkulukların cephelerinde kırıklar olabiliyor. Bu nedenle özellikle oyun gruplarının demir aksamında meydana gelen sorunların giderilmesi için devamlı bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bakım ve onarımı yapılarak daha güvenli halde yeniden hizmete sunduğumuz çocuk oyun parklarımızda tüm çocuklarımızın güzel ve keyifli vakit geçirmesini diliyorum” dedi.

YORUM YAP