Connect with us

Yerel Yönetim

CHP’li gençlerden Demir’e kıyı erozyonu tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Gençlik Kolları üyeleri, Atakum sahilinde seneler içinde gözle görülen bir tahribata yol açan kıyı erozyonun zarar verdiği bölgeyi ziyaret etti. Proje yapıldığı ve çalışmaların başlayacağı açıklanan konuya ilişkin henüz somut bir adım atılmadığını dile getiren CHP Gençlik Kolları Atakum İlçe Başkanı Yasin Sarıkaş,”Mustafa Demir’e soruyoruz. Atakum sahili yok oluyor. Harekete geçmek için daha neyi bekliyorsunuz?” dedi.

Published

on

Samsun’un Atakum İlçesi Çakırlar Yalı Mahallesi’nden, Dereköy Barınağı’na kadar olan sahil şeridinde, seneler önce yapılan hatalı yapının ve bu hatayı ortadan kaldırmak için yapılan dalgakıranlar nedeniyle yaşanan kıyı erozyonu problemi, bölge sahilini yok etmeye devam ediyor. Yaşanan erozyon nedeniyle bölgedeki kumsalın ve ağaçların büyük kısmı yok oldu. Konuyla alakalı tahribatın en yoğun olduğu bölgeyi ziyaret eden CHP Gençlik Kolları Samsun İl Başkanı Öykü Özkan, CHP Gençlik Kolları Atakum İlçe Başkanı Yasin Sarıkaş, CHP Gençlik Kolları İlkadım İlçe Başkanı Mehmet Başar, CHP Gençlik Kolları Bafra İlçe Başkanı Dursun Ali Sözen ve gençlik kolları üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e sitem etti. CHP Atakum Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarıkaş, Mustafa Demir’in şehrin yöneticisi olarak sarf ettiği sözlerin arkasında durarak, ünvanının verdiği sorumlulukların gereğini yerine getirmesi gerektiğini dile getirdi.

ATAKUM SAHİLİ YOK OLUYOR

NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında yaşanan kıyı erozyonu ile ilgili çalışmalara başlanacağını söyleyen Mustafa Demir’in geçen 3 aylık süreçte konuya ilişkin hiçbir çalışma başlatmadığını ve başlayacağını iddia ettiği projeyle alakalı tek bir çivi dahi çakılmadığını ifade eden Başkan Sarıkaş, “Atakum sahilinin karşı karşıya olduğu en ciddi problem olan kıyı erozyonu sorunuyla alakalı, yaşamını bu bölgede sürdüren genç arkadaşlarımızın Atakum sahilinin geleceğine ilişkin duyduğu kaygıları bizlerle paylaması üzerine, daha evvel incelemelerde bulunduğumuz zarar görmüş olan bölgeyi tekrar ziyaret ederek, yaşanan tahribatın boyutlarını ve çevreye vermiş olduğu zararı bir kez daha görmüş olduk. Meclis gündemine taşındığı dönemde konuya ilişkin çalışmaların projelendirildiğini ve çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e, ‘Vatan sevgisi, ona yapılan hizmetle ölçülür’ şiarıyla buradan hep birlikte soruyoruz. Yaklaşık 3 ay önce başlayacağını söylediğiniz proje ile ilgili neden bölgede tek bir çalışma göremiyoruz? Biz Türkiye’de emsali olmayan Atakum sahilini yok etmekle tehdit eden bu olay karşısında, neden hala harekete geçilmediğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Atakum sahili gün geçtikçe yok oluyor. Siz bu şehrin yöneticisi olarak harekete geçmek için hala neyi bekliyorsunuz? Oturduğunuz makamın sorumluluklarını yerine getirmek boynunuzun borcudur. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak verdiğiniz sözlerin gereğini yapmanız, hangi kurum buradaki çalışmayı yürütecekse konuyu takip etmeniz gerekir. Tüm Samsun halkı adına, kıyı erozyonunun yarattığı tahribatın giderilmesi noktasında başlayacağını ifade ettiğiniz projenin akıbeti hakkında bir açıklama bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

Havza’da hayırsever iş insanı tarafından yaptırılan Cami ibadete açıldı

Havza’da büyük kısmı hayırsever iş insanının tarafından kendi mahallesinde yaptırılan cami dualar ile ibadete açıldı.

Published

on

Yaklaşık 800 bin lira mal olan ve bunun 700 bin lirasını Çiftlik Mahallesi sakinlerinden Mustafa Dursun tarafından karşılanarak yaptırılan Çiftlik Mahallesi Emiruşağı yerleşkesindeki cami düzenlenen tören ve okunan dualar ile ibadete açıldı.

170 metrekare alan üzerinde, 325 metrekare kullanım alanı olan, bodrum üstü iki katlı Emiruşağı Caminin açılış programı okunan mevlit ile başladı.

Camide kılınan namazın ardından düzenlenen törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir  hayırsever iş insanı Mustafa Dursun’a ve ailesine teşekkür ederek; “İnşallah değerli insanımızın yapmış olduğu bu cami bir çok gencimizin de eğitimine katkı sunacak ve uzun yıllar hizmet verecek. Kendisinden ve ailesinden Allah razı olsun.” Dedi.

20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya; “Kardeşimiz güzel bir eser yaptırdı. Şimdi sıra sizlerde bu hayrın yerini bulması için cemaatinin olması geriyor. Camilerimize boş bırakmayalım. Dursun ailesinden Allah razı olsun ve niyetlerini kabul etsin.”dedi.

Konuşmaların ardından Dursun ailesi adına Adem Dursun’a Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan tarafından plaket takdim edildi.

Adem Dursun ise Havza Belediyesi ve Havza Müftülüğüne yapmış oldukları yardımlar ve desteklerden ötürü teşekkür ederek; “Ben Çiftlikliyim ve burada büyüdüm. Bizlere böylesi hayırlı bir işi nasip eden Allah’ıma şükürler olsun. İnşallah bu tür yardımlarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen tarafından okunan duanın ardından kesilen kurdele ile cami ibadete açıldı.

Açılış sonrası programa katılanlara yemek ikramında bulunuldu.

Açılış törenine Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP Havza İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen, Havza Halkla İlişkiler müdürü Zeki Kurt, Hayırsever İş İnsanı Mustafa Dursun ve ailesi ile mahalle sakinleri katıldı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, girişimcilerin mevcut işletme kapasitelerini artırmaları için ortak tasarım atölyesi kuruyor. İş geliştirme merkezinin yanındaki alanda yapımı süren atölye, 2022 yılında hizmete girecek. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini, üretim, istihdam ve pazarlama konusunda özellikle genç girişimcilere bu atölyenin önemli destek sağlayacağını söyledi.

Published

on

Kent ekonomisini geliştirmek amacıyla gençleri girişimciliğe teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, destekleriyle üretim, istihdam ve ihracata katkı vermelerini sağlıyor. Canik ilçesi Derebahçe Mahallesi’ndeki iş geliştirme merkezinin yanındaki alanda girişimciler için yeni bir yatırıma başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ortak kullanım ve tasarım atölyesi inşa ediyor. Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın mali destekleriyle yapılan yatırım, 18 ayda tamamlanacak. 

“GİRİŞİMCİLERE HAYIRLI OLSUN”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini ve onları cesaretlendirdiklerini ifade etti. Atölyenin girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmesine önemli katkılar sunacağını söyleyen Başkan Demir, “İş fikri olup işletme sermayesi eksikliği sebebiyle yatırım yapamayan çok girişimcimiz var. Üretim, istihdam ve pazarlama konusunda hevesli girişimcilerin ellerinden tutmamız, onlara destek olmalıyız. Bu nedenle de onlar için atölye kurma kararı aldık. İnşaatına geçen ay başladık ve çalışmalar hızla sürüyor. Hizmete girdiğinde girişimcilerimiz, makine parkına fazla masraf yapmak zorunda kalmayacak. Şimdiden şehrimize ve genç girişimcilerimize hayırlı olsun“ açıklamasında bulundu. 

2022’DE HİZMETE GİRECEK

Atölyenin donatımı ve makine parkıyla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getiren Başkan Mustafa Demir, “Şehrimizin girişimci ve iş insanlarına tam teşekküllü bir atölye kazandırıyoruz. Verimli ve etkin kullanılması için en uygun işletme modelini tesis edeceğimiz atölyede CNC makineleri dahil ihtiyaç duyulan her türlü donanıma sahip olacak. Firmalarımızın üretim kapasitesini ve rekabetçiliğini artırmada büyük rol oynayacak ortak tasarım atölyesinde prototipler de yapılabilecek” İfadelerini kullandı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Halim Batur Kulüpleri arası futbol turnuvası başlıyor

İlkadım Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için gençleri sporda buluşturan spor kulüplerine yönelik geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden “Halim Batur” anısına düzenleyeceği kulüpler arası futbol turnuvası ile ilçede spora olan ilgiyi yeşil sahalara taşıyor.

Published

on

Derebahçe Mahallesi’nde adının verildiği, Halim Batur Spor Kompleksinde 25 Eylül Cumartesi günü saat:12.00’de oynanacak ilk maçla başlayacak olan Halim Batur Kulüpler arası futbol turnuvasında 13 kulüp şampiyonluk kupası için yeşil sahalarda kıyasıya mücadele edecek. Covid-19 salgınına karşı en üst seviyede önlemlerin alınarak başlatılacak futbol turnuvasında şampiyon 26 Eylül Pazar günü oynanacak olan final maçı müsabakası ile belli olacak.

“Spor ve vefa adına önemli bir etkinlik”

Turnuvaya katılan tüm takımlara fair play ve centilmence mücadele etmelerini dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Her yaştan nesilleri bir arada spor yönlendirmek adına çok anlamlı bir etkinlik düzenledik. Geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden Yol-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanlığı Denetim Kurulu üyesi Halim Batur adını unutmadık. Bu turnuvada, ona karşı bitmeyen vefamızı gösteriyor. Öncelikle bir sakatlık olmaması, sporcunun centilmen ruhunun hiç kaybedilmediği maçların yeşil sahalara yansıyacağı turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Trendler