DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Chp Samsun Milletvekili Murat Çan’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Nitelikli sağlık hizmeti alma hakkı’ en temel insan hakkıdır. Sağlık hizmetini parasız ve erişilebilir kılmak ise sosyal devletin en temel görevlerinden biridir. ‘Önce insan’ yaklaşımını egemen kılan çağdaş devletlerin, birey ve toplum sağlığı için, sağlık sisteminin güçlendirilmesi için her geçen gün daha fazla çaba sarf ettikleri, büyük kamu kaynaklarını seferber ettikleri tartışılmaz bir gerçektir.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Chp Samsun Milletvekili Murat Çan’ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Ülkemizde ise maalesef bu durumun tam tersi yaşanmaktadır. Sağlıkta Dönüşüm diye adlandırılan program, 20 yıllık süre zarfında kamu eliyle sunulan sağlık hizmetlerini erişilemez hale getirdi, vatandaşımızı özel hastaneler için müşteriye dönüştürdü.

Bu program aynı zamanda, bütün dünyanın gözlerinin içine baktığı, üzerine titrediği, emekleri ve fedakarlıkları için sonsuz bir minnet duyduğu sağlık emekçilerimizi de güvencesiz, güçsüz ve sahipsiz bıraktı. AKP iktidarının bu hoyrat tutumu, sağlık emekçilerini hedef alan şiddet eylemlerinin ve cinayetlerin artması, mesleki saygınlığın ayaklar altına alınması sonucunu da beraberinde getirmiştir.

Özetle AKP iktidarı; sağlıkçıları sahipsiz, şifa bekleyen yurttaşı çaresiz bırakmıştır.

AKP iktidarının yarattığı tüm bu olumsuz koşullara rağmen fedakârca hizmet sunmaya devam eden, hekim meslektaşlarıma ve tüm sağlık emekçilerimize, milletimiz adına sonsuz teşekkür ediyorum.

Tüm sağlık emekçilerimizin evrensel ilkeler ve modern çalışma koşulları içinde mesleklerini icra edebileceği, vatandaşımızın da nitelikli ve parasız sağlık hizmeti alabileceği bir ülke özlemiyle, sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.