DOLAR32,5442% 0.05
EURO35,1183% 0.21
STERLIN41,5238% 0.15
FRANG36,8189% 0.05
ALTIN2.436,04% 0,14
BITCOIN65.009,53-0.313

Cevat Öncü, Samsun’da Trafik Sorununu ve Esnafın Sıkıntılarını Dinledi

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, dolmuşçu esnafıyla bir araya gelerek Samsun’un trafik sorunlarını ele aldı. Toplantıda, şoförlerin yaşadığı zorlukları dinleyen Öncü, her meslek grubunun sorunlarına çözüm getirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cevat Öncü, Samsun’da Trafik Sorununu ve Esnafın Sıkıntılarını Dinledi

Öncü, İlkadım Belediye Başkan Adayı Murat Şenel ile birlikte 2., 3. ve 4. hat dolmuş duraklarının yöneticileri ve şoför esnafıyla bir araya gelerek Samsun’un çeşitli sorunlarını konuştu. Şoförlerin dile getirdiği sıkıntılar üzerine konuşan Öncü, “Her meslek grubunun kendine has dertleri, sıkıntıları var. Sizlerin sıkıntılarını da biliyoruz. Tüm bunların çözümü için elimizi taşın altına koyup yola çıktık” dedi.

“Samsun için elimizi taşın altına koyduk” diyen Öncü, şehrin 1 milyon 350 bin nüfusu ve 17 ilçesiyle büyük bir aile olduğunu belirtti. Samsun’un yaşanabilir bir şehir olması için çaba gösterdiklerini ifade eden Öncü, “Samsun’un dertlerinin, sıkıntılarının çok olduğunu gördüğümüz için başkan olmak için yola çıktık. Samsun’un daha yaşanılır bir şehir olması, problemlerinin azaltılması için elimizi taşın altına koyduk” dedi.

Samsun’un gelişmişlik sıralamasında düşüş yaşadığını söyleyen Öncü, bunun sorumlusunu şehir adına siyaset yapanlarda buldu. Öncü, “Samsun’u uçurduk, kaçırdık” şeklindeki söylemleri eleştirerek, çözülebilecek her sorunu planlayarak çözmeyi hedeflediklerini belirtti.

Ayrıca, hava, su ve ekmek gibi temel haklara vurgu yapan Öncü, Samsun’un çevre kirliliği, su sorunları ve işsizlik gibi konularda sıkıntı yaşadığını dile getirdi. Öncü, Samsun’un vitesini yükseltmeyi ve şehri üst seviyelere taşımayı amaçladıklarını söyledi. Ulaşım sorununu çözmek için ekip ve bilgiye sahip olduklarını ifade eden Öncü, seçildiği takdirde işsizliği azaltmak ve yeni iş alanları oluşturmak için adımlar atacaklarını belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.