Connect with us

Yerel Yönetim

Çarşamba’ya “Kapalı yüzme havuzu”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba’ya Kapalı Yüzme Havuzu yapılacağının müjdesini vererek, “Hep birlikte Çarşamba’mızı bir spor kenti haline getiriyoruz” dedi.

Published

on

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Çarşamba ziyaretinde verdiği “Kapalı Yüzme Havuzu” sözünün yakın zamanda hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. Başkan Doğan, “Kapalı Yüzme Havuzumuzu yakın zamanda hemşehrilerimizin beğenisine sunacağız. İlçemizdeki spor yatırımlarımıza her gün bir yenisini ekliyoruz” şeklinde konuştu.

Çarşamba ilçesinin Kirazlıkçay Mahallesi’nde yapımı 2 katlı olarak planlanan Kapalı Yüzme Havuzunun, engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak tasarlandığı ve sosyal mekânları da içerisinde barındıracağı öğrenildi.

 “Çarşamba’mız sportif anlamda çok gelişmiş bir ilçe” 

Çarşamba’da birçok spor branşının başarıyla gerçekleştiğine değinen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’mız sportif anlamda çok gelişmiş bir ilçe. Softboldan kanoya, güreşten voleybola, tekvandoya birçok branşta birbirinden değerli sporcularımız ve onların çok özel başarıları var. Biz de belediye olarak hem gençlerimizi spora yönlendirmek hem de sporcularımızın antrenmanlarını rahatlıkla yaparak kendilerini geliştirebilecekleri, ilçemize yakışır spor tesislerini Çarşamba’mıza kazandırmak konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yakın zamanda 4 futbol sahamızın açılışını gerçekleştirdik, softbol-beyzbol sahamız tamamlanmak üzere, Kapalı Yüzme Havuzumuz da Çarşamba’mız adına bir değer olacak. İnşallah yakın zamanda çalışmalarına başlayarak bu tesisimizi de ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

 “Havuzumuz şimdiden ilçemize hayırlı olsun” 

Başkan Doğan, Çarşamba’ya kazandırılacak Kapalı Yüzme Havuzuna dair açıklamalar yaparak, “Kirazlıkçay Mahallemizde 2 katlı olarak planladığımız Kapalı Yüzme Havumuz, engelli bireylere uygun bir şekilde tasarlandı. Hijyen bakımından birçok unsuru kapsamlı olarak değerlendirerek oluşturulduğu projemizde, seyircilerimizin ve misafirlerimizin kullanımı için sosyal mekânları da içerisinde barındırıyoruz. Giriş fuayesi, yüzme havuzu, çocuk havuzu, kafeteryası, tribünü ve içerisinde barındıracağı sosyal mekânlar ile Çarşamba’mıza yakışan bir tesis yapmış olacağız. Her zaman belirttiğimiz gibi Çarşamba’mız her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah yarınlarımızın, bugünlerimizden daha da iyi olması gayretiyle hep birlikte Çarşamba’mız için Çarşambalı hemşehrilerimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Kapalı Yüzme Havuzumuz şimdiden ilçemize hayırlı olsun” şeklinde sözlerini noktaladı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

Havza’da hayırsever iş insanı tarafından yaptırılan Cami ibadete açıldı

Havza’da büyük kısmı hayırsever iş insanının tarafından kendi mahallesinde yaptırılan cami dualar ile ibadete açıldı.

Published

on

Yaklaşık 800 bin lira mal olan ve bunun 700 bin lirasını Çiftlik Mahallesi sakinlerinden Mustafa Dursun tarafından karşılanarak yaptırılan Çiftlik Mahallesi Emiruşağı yerleşkesindeki cami düzenlenen tören ve okunan dualar ile ibadete açıldı.

170 metrekare alan üzerinde, 325 metrekare kullanım alanı olan, bodrum üstü iki katlı Emiruşağı Caminin açılış programı okunan mevlit ile başladı.

Camide kılınan namazın ardından düzenlenen törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir  hayırsever iş insanı Mustafa Dursun’a ve ailesine teşekkür ederek; “İnşallah değerli insanımızın yapmış olduğu bu cami bir çok gencimizin de eğitimine katkı sunacak ve uzun yıllar hizmet verecek. Kendisinden ve ailesinden Allah razı olsun.” Dedi.

20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya; “Kardeşimiz güzel bir eser yaptırdı. Şimdi sıra sizlerde bu hayrın yerini bulması için cemaatinin olması geriyor. Camilerimize boş bırakmayalım. Dursun ailesinden Allah razı olsun ve niyetlerini kabul etsin.”dedi.

Konuşmaların ardından Dursun ailesi adına Adem Dursun’a Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan tarafından plaket takdim edildi.

Adem Dursun ise Havza Belediyesi ve Havza Müftülüğüne yapmış oldukları yardımlar ve desteklerden ötürü teşekkür ederek; “Ben Çiftlikliyim ve burada büyüdüm. Bizlere böylesi hayırlı bir işi nasip eden Allah’ıma şükürler olsun. İnşallah bu tür yardımlarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen tarafından okunan duanın ardından kesilen kurdele ile cami ibadete açıldı.

Açılış sonrası programa katılanlara yemek ikramında bulunuldu.

Açılış törenine Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP Havza İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen, Havza Halkla İlişkiler müdürü Zeki Kurt, Hayırsever İş İnsanı Mustafa Dursun ve ailesi ile mahalle sakinleri katıldı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, girişimcilerin mevcut işletme kapasitelerini artırmaları için ortak tasarım atölyesi kuruyor. İş geliştirme merkezinin yanındaki alanda yapımı süren atölye, 2022 yılında hizmete girecek. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini, üretim, istihdam ve pazarlama konusunda özellikle genç girişimcilere bu atölyenin önemli destek sağlayacağını söyledi.

Published

on

Kent ekonomisini geliştirmek amacıyla gençleri girişimciliğe teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, destekleriyle üretim, istihdam ve ihracata katkı vermelerini sağlıyor. Canik ilçesi Derebahçe Mahallesi’ndeki iş geliştirme merkezinin yanındaki alanda girişimciler için yeni bir yatırıma başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ortak kullanım ve tasarım atölyesi inşa ediyor. Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın mali destekleriyle yapılan yatırım, 18 ayda tamamlanacak. 

“GİRİŞİMCİLERE HAYIRLI OLSUN”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini ve onları cesaretlendirdiklerini ifade etti. Atölyenin girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmesine önemli katkılar sunacağını söyleyen Başkan Demir, “İş fikri olup işletme sermayesi eksikliği sebebiyle yatırım yapamayan çok girişimcimiz var. Üretim, istihdam ve pazarlama konusunda hevesli girişimcilerin ellerinden tutmamız, onlara destek olmalıyız. Bu nedenle de onlar için atölye kurma kararı aldık. İnşaatına geçen ay başladık ve çalışmalar hızla sürüyor. Hizmete girdiğinde girişimcilerimiz, makine parkına fazla masraf yapmak zorunda kalmayacak. Şimdiden şehrimize ve genç girişimcilerimize hayırlı olsun“ açıklamasında bulundu. 

2022’DE HİZMETE GİRECEK

Atölyenin donatımı ve makine parkıyla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getiren Başkan Mustafa Demir, “Şehrimizin girişimci ve iş insanlarına tam teşekküllü bir atölye kazandırıyoruz. Verimli ve etkin kullanılması için en uygun işletme modelini tesis edeceğimiz atölyede CNC makineleri dahil ihtiyaç duyulan her türlü donanıma sahip olacak. Firmalarımızın üretim kapasitesini ve rekabetçiliğini artırmada büyük rol oynayacak ortak tasarım atölyesinde prototipler de yapılabilecek” İfadelerini kullandı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Halim Batur Kulüpleri arası futbol turnuvası başlıyor

İlkadım Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için gençleri sporda buluşturan spor kulüplerine yönelik geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden “Halim Batur” anısına düzenleyeceği kulüpler arası futbol turnuvası ile ilçede spora olan ilgiyi yeşil sahalara taşıyor.

Published

on

Derebahçe Mahallesi’nde adının verildiği, Halim Batur Spor Kompleksinde 25 Eylül Cumartesi günü saat:12.00’de oynanacak ilk maçla başlayacak olan Halim Batur Kulüpler arası futbol turnuvasında 13 kulüp şampiyonluk kupası için yeşil sahalarda kıyasıya mücadele edecek. Covid-19 salgınına karşı en üst seviyede önlemlerin alınarak başlatılacak futbol turnuvasında şampiyon 26 Eylül Pazar günü oynanacak olan final maçı müsabakası ile belli olacak.

“Spor ve vefa adına önemli bir etkinlik”

Turnuvaya katılan tüm takımlara fair play ve centilmence mücadele etmelerini dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Her yaştan nesilleri bir arada spor yönlendirmek adına çok anlamlı bir etkinlik düzenledik. Geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden Yol-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanlığı Denetim Kurulu üyesi Halim Batur adını unutmadık. Bu turnuvada, ona karşı bitmeyen vefamızı gösteriyor. Öncelikle bir sakatlık olmaması, sporcunun centilmen ruhunun hiç kaybedilmediği maçların yeşil sahalara yansıyacağı turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Trendler