DOLAR32,8344% 0.06
EURO35,2769% 0.08
STERLIN41,6615% -0.14
FRANG36,8387% 0.03
ALTIN2.491,52% 0,07
BITCOIN64.808,01-0.498

Çarşamba’nın altyapısı yenileniyor

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba’da altyapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Çalışmalar tamamlandığında ilçemizin çehresi de değişecek” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çarşamba’nın altyapısı yenileniyor

Çarşamba’nın altyapısını yenilemeye yönelik çalışmalar Samsun Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ve Çarşamba Belediyesi işbirliği ile devam ediyor. İlk olarak ana caddeler olmak üzere ilçenin Sungurlu Mahallesi’nde başlayan çalışmalar sürüyor. Çalışmalar ile Çarşamba’nın tamamında kanalizasyon ve yağmur suyu, içme suyu hattı yapılacak. 

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmalarına da başlanacağını ifade ederek, “Çarşamba’nın çehresini, Çarşamba’ya bakış açısını değiştireceğiz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Altyapı çalışmalarımızın her yönden Çarşamba’ya olumlu etkisi olacak”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “ilçemizin altyapısını yenilemeye yönelik çalışmalar Büyükşehir Belediyemiz, SASKİ ve belediyemiz iş birliği ile devam ediyor. İlk olarak ana caddelerimiz olmak üzere Çarşambamızın tamamında altyapı çalışmalarını yenileyeceğiz. Daha sonrasında üstyapı yenileme çalışmalarına da başlayacağız. Altyapı çalışmalarının yenilenmesiyle birlikte kanalizasyon koku sıkıntısından kurtulmuş olacağız inşallah. Atık Su Arıtma Tesisi de ilçemizde yapılıyor. Bununla beraber bu yenilen atık su hattı da kanalizasyona bağlanarak artık Çarşamba’nın kanalizasyonu ırmağa temiz bir şekilde dökülecek. Şiddetli yağış sonrası görülen su baskınları ve taşkınlar, yollardaki su birikintilerinden de kurtulacak Çarşamba. Daha sağlıklı bir içme suyu için borularımızı da yenilemiş olacağız. Altyapı çalışmalarımızın her yönden Çarşamba’ya olumlu etkisi olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte Çarşambamız için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Altyapıdan sonra sıra üstyapı da

Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üstyapı çalışmalarının da başlayacağına değinen Başkan Doğan, “Çarşamba’nın altyapı ve kanalizasyonu yenilendiği zaman yollarımıza yönelik çalışmalara başlayacağız. Elektrik hatlarının yenilenmesi, sokak aydınlatmalarının da dekoratif olarak yenilenmesi, telefon altyapısının, doğalgaz altyapısının da yenilenerek tamamen bitmiş bir cadde, yol yapımını sağlamak gibi bir planımız var bunun için bütün kurumlarla da görüşüldü. Bu projemiz de tamamlanırsa artık Çarşamba’nın da yolları kolay kolay bozulmayacak, çok da sağlıklı olacak. Bu proje Çarşambamızın çehresini, Çarşamba’ya bakış açısını da değiştirecek. Altyapıyla beraber Çarşamba’nın düzenli bir trafiğini de sağlamış olacağız. Düzensiz kaldırımları ortadan kaldırılıp engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği geniş ve düzgün kaldırımlar oluşturma amacındayız.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP