DOLAR31,3803% 0.46
EURO34,0663% 0.56
STERLIN39,7593% 0.5
FRANG35,5434% 0.59
ALTIN2.104,24% 2,50
BITCOIN1.967.5841.952

Canik Store mağazalarının ilki İstanbul’da açılacak

Canik markasıyla 1 dakikada 1 tabanca üreten Samsun Yurt Savunma (SYS), Canik Store adıyla mağazalar kurmaya hazırlanıyor. İlk mağazasını Nisan ayının başında İstanbul’da açacak olan Canik Store, Ankara ve Samsun’da açacağı mağazalarla bu yılı 3 mağazayla tamamlayacak. Gelecek yıl yurt dışında ilk mağazasını Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da açmayı planlayan Canik Store’larda, silahla ilgili A’dan Z’ye her şey satılacak. Bu mağazalarda isteyen silah tutkunları; tabancalarının konfigürasyonunu, isteyenler ise tamir-bakımını yaptırabilecek. Samsun Yurt Savunma Perakende Müdürü M. Murat Yaycıoğlu, Canik Store mağazalarında taktik ve outdoor alanlarında yeni ve farklı teknolojiler ile üretilen Mecanik Tekstil ürünlerinin, Canik Aksesuar Programı kapsamındaki yaklaşık 450 adet silah aksesuarının da satışa sunulacağını söyledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Canik Store mağazalarının ilki İstanbul’da açılacak

Canik markasıyla dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden olan Samsun Yurt Savunma (SYS), Canik Store adıyla mağazalar açmaya hazırlanıyor. Canik Store’ların ilk mağazası Nisan ayının başında İstanbul’da, ardından Ankara’da ve şirketin üretim merkezi olan Samsun’da devreye girecek. Canik Store’larda optiklerden kydex tabanca kılıflarına, silah temizlik kitlerinden elektronik atım atış ölçere kadar 450’den fazla silah aksesuarı, taktik ve outdoor montlardan, pantolonlara tişörtlerden şapkalara 120’den fazla kıyafet satışa sunulacak. Canik’in aksesuar markası Mecanik’in ürünleri de Canik Store’larda satılacak.

“Müşterilerimiz sürprizlere açık olsun”

Samsun Yurt Savunma Perakende Müdürü M. Murat Yaycıoğlu, Canik Store’larda satılacak Mecanik Tekstil ürünlerinin, taktik ve outdoor alanlarında yeni ve farklı teknolojiler ile üretildiğini, bu kapsamda rakiplerine göre daha inovatif ve ihtiyaca yönelik ürünlerle sektörde bambaşka bir yer edineceğine inandığını söyledi. Yaycıoğlu, “Canik Store’larda fiyat odaklı ancak kalitesinden ödün vermeyen tekstil ürünleri satılacak. Yine mağazalarımızda Canik Aksesuar Programı kapsamındaki yaklaşık 450 adet silah aksesuarına müşterilerimiz ulaşabilecek. Bütün bunlara ilave olarak, bambaşka sürprizlerimiz Canik Store’larda misafirlerimizi bekliyor olacak” dedi.

Canik tabancaları kişiselleşecek

İsteyen Canik Store mağazalarında silah konfigürasyonunu yaptırabilecek, isteyen de Canik Tech bankolarından tamir ve bakım hizmeti alabilecek. Canik Store mağazalarında Canik tabancaların konfigürasyonunu yapmaya katkı sağlayacak bir ‘konfigüratör’ ekranı da bulunacak. Kişi silahında neler yapmak istiyorsa önceden tasarlayıp bu ekranda görebilecek. Diğer bir ifadeyle müşteriler, silahının modifikasyonunu yapıp bitmiş halini üç boyutlu ekranda inceleyebilecek. Canik Store, silahını kişiselleştirmek (customization) isteyenlere de mağazalarında bu fırsatı sunacak.

Fütüristik çizgilerle yeni nesil mağaza

Son 1.5 yıldır hazırlık çalışmaları süren Canik Store’lar, Canik Arms’ın mağazacılık vizyonunu da ortaya koyacak. Fütüristik ve modern underground çizgilerle teknolojinin olanaklarından yararlanarak tasarlanan mağazalara girdiğinde müşteriler; dekorasyon, ekranlar ve ışıklarla adeta kendisini bir aksiyon filmi sahnesindeymiş gibi hissedecek. Silahların adeta birer mücevher gibi sergilendiği ünitelerin kullanıldığı Canik Store’lara silaha meraklı kişilerin akın etmesi bekleniyor.

İlk yurt dışı mağazası 2022’de açılacak

Canik Store’ların mağaza büyüklükleri 200 ila 750 metrekare arasında değişecek. Ankara mağazası iki katta faaliyet gösterecek ve büyüklüğü 450 metrekare olacak. İstanbul’a açılacak olan Canik Store da iki katta faaliyet gösterecek olup toplamda 200 metrekare olacak. Canik Store’un bu yıl açacağı Samsun mağazasının ise 500 metrekare alanda hizmet vermesi planlanıyor. 2021 yılını üç mağaza ile tamamlayacak Canik, İzmir mağazasını açıp açmamaya ise yıl içindeki gelişmelere göre karar verecek. Canik Store’un ilk yurt dışı mağazasının ise 2022 yılında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta açılması planlanıyor.

YORUM YAP