Bizimle iletişime geçin
AK Parti Samsun

Gündem

Canik Belediyesi’nde Romanlar Günü

Samsun’da en fazla Roman istihdamı gerçekleştiren ve Romanlarla ilgili projeler üreten Canik Belediyesi, Dünya Romanlar Günü nedeniyle Belediye de çalışan Roman personele yönelik etkinlik düzenledi.

Yayınlandı:

on

Canik Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Canik Belediyesi’nde çalışan Romanlar adına söz alan Belediye çalışanı Mehmet Karaca, “Öncelikle bizleri düşünerek böyle bir program hazırlayan değerli Başkanımıza teşekkür ediyorum. Aynı çatı altında birlik beraberlik içinde çalışmaktan biz Romanlar çok mutluyuz. Sayın Belediye Başkanımızın ve birim müdürlerimizin bizlere çok olumlu yaklaşımları var. Hepsine Roman kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. Günümüz kutlu olsun. Rabbim devletimize, milletimize güç kuvvet versin” ifadelerini kullandı.

Roman çalışanlarımızın, onların nezdinde tüm Roman vatandaşlarımızın Dünya Romanlar Günü kutlu olsun, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlayarak sözlerime başlamak istiyorum diyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Böyle bir anlamlı günde, sizlere özel bir günde siz Roman kardeşlerimle aynı ortamda olmaktan, ayrıca sizlerle aynı çatı altında çalışmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim.

Gününüzü tebrik ediyorum. Lakin işin aslı ben böyle günlere karşıyım. Bizim kültürümüzde ayrımcılığa asla yer yok. İnandığımız din gereği bir ayrımcılık ve kişiye özel yıl içinde bir gün değer vermek gibi bir anlayış yok. Yine inancımız gereği, inandığımız din gereği kimsenin kimseye bir üstünlüğü yok. Biz hiç kimseyi renginden dolayı, ırkından dolayı birbirinden ayırt etmeyen bir dine mensup insanlarız.

AYNI ÇATI ALTINDA OLMAKTAN MUTLUYUZ

Canik ilçesinin il genelinde en çok Roman nüfusuna sahip olduğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik ilçesinin nüfusunun 100 bin olduğunu, Canik’te 6 bin civarında Roman yaşadığını belirterek toplam ilçe nüfusunun %18’inin Romanlardan oluştuğunu ifade etti. Bu sayının azımsanmayacak bir sayı olduğunu belirten Başkan Sandıkçı, Roman kardeşlerimizle iç içe yaşamaktan, aynı kurumda birlikte çalışmaktan mutlu olduklarını belirtti.

HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ

Göreve geldiği günden bu yana iki yıldır Romanlarla birlikte çalıştıklarını belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, bu süre içerisinde hiçbir zaman ayrımcılık yapmadan, kimin adamı, kimin kardeşi, kimin yakını olduğuna bakmadan herkese eşit mesafede aynı değeri veren bir anlayışla görevlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Başkan Sandıkçı, “Benim için en önemli kişi en değerli kişi, en vazgeçilmez kişi, en iyi dost, en iyi arkadaş işini layıkıyla en güzel şekliyle yapan kişidir. Çalıştığı kuruma en çok faydalı olan kişidir. İşinin hakkını vererek helalinden ailesinin rızkını temin etmeye çalışan en makbul kişidir benim için. İlçemizin, belediyemizin imkânlarını hep birlikte kullanıyoruz. Bu kurumda çalıştığımız süre içerisinde işimizin hakkını verelim.”

SİZLERE HER ZAMAN KAPAMIZ AÇIK

Bütün vatandaşlarına olduğu gibi aynı şekilde Roman vatandaşlara da aynı şekilde günün her saati kapılarının açık olduğunu, iletişim konusunda hiçbir sıkıntılarının olmadığını belirten Başkan Sandıkçı, “Fırsat buldukça Roman kardeşlerimizin yaşadıkları mahalleleri ziyaret ediyoruz. İstek ve taleplerini, dertlerini, sıkıntılarını dinliyoruz. Roman kardeşlerimiz günün her saati bizlere hem belediyemize gelerek, hem sosyal medyadan olsun ulaşabiliyor. Benim birim müdürlerimden özellikle istediğim şey eşitlik ve adalet. Eşitlik ve adaletten asla taviz veremeyiz. Bir yerde adalet yoksa orda başka şeyleri konuşmaya bile gerek kalmaz.”

ROMAN KÜLTÜRÜNÜ MUHAFA ETMELİYİZ

Canik ilçesinde yaşayan Roman vatandaşlar için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’le birlikte bir çalışmanın içinde olduklarını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Roman kardeşlerimizin daha düzenli binalarda, daha düzenli bir mahallede yaşamaları için bir çalışma içindeyiz. Roman kardeşlerimiz hareketli, hızlı ve çok renkli bir kültüre sahipler. Böyle bir kültürü yaşatıyorlar. Böylesi güzel renkli, hareketli bir kültüre sahip roman kardeşlerimizin daha güzel şartlarda daha güzel mekânlarda yaşamasını arzu ediyorum. Bununla ilgili bir kaç çalışma yaptık. İzmir’de, Tekirdağ’da Roman kardeşlerimizin yoğun olarak yaşadığı yerlerdeki belediyelerde görüşmeler gerçekleştirdik. İlçemizdeki Roman kardeşlerimizle yaptığımız anket sonucunda da onların bir değişim isteklerinin olduğunu gördük. İnşallah bu değişim ve dönüşümü en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Fakat bunu yaparken Roman kültürünü muhafaza etmek durumundayız. Çünkü sizlerle yaşayan çok önemli bir kültür var.

DEVLETİMİZ HER DAİM SİZİN YANINIZDA

Ülkemizde yaşayan 85 milyon nüfus içerisinde, birçok farklı ırka, farklı dile, farklı dine mensup insanların bir arada huzur içinde yaşadığını belirten Başkan Sandıkçı, bizim için Türk, Roman, Kürt, Laz, Boşnak, Gürcü yoktur. Biz birbirimizi Allah için seviyoruz. Peygamberimiz bize insanlara nasıl bakmamız gerektiğinin ölçüsünü açık şekilde gösteriyor. Üstünlük sadece takvadadır, Hayatımız boyunca yaratılanı severiz, yaratandan ötürü felsefesiyle hareket ettik. İnancımızın gereği budur. Devletimiz her alanda sizlerden desteklerini esirgemiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız sizleri çok seviyor, sizlerin daha iyi şartlarda yaşamanız için sürekli talimatlar veriyor. Birlik ve beraberliğimiz için zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde birbirimize destek olalım, bir ve beraber olalım. Aynı şartlarda yaşadığımız ülkemize birlikte sahip çıkalım. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin.

KAMU MALINA SAHİP ÇIKALIM

Göreve geldikleri günden bu yana Canik Belediyesi’nde çok şeyin değiştiğini, özellikle mali açıdan büyük aşama kaydettiklerini belirten Başkan Sandıkçı, “Sizlerin de bildiği gibi iki yıldır birlikte çalışıyoruz. Bu zaman diliminde büyük bir aşama sağladığımızı düşünüyorum. Hiçbir çalışanımızın maaş alamama gibi bir sıkıntısı yok elhamdülillah. Bunları birlikte sağladık. Daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye mecburuz. Sizlerin daha iyi şartlarda yaşaması için, ekonomik olarak daha çok rahatlamanız için kullandığımız araçlara, alet-edevata sahip çıkalım. Kullandığımız araçlarımızı, aletlerimizi kendi malımız gibi koruyalım. Buralardan yapacağımız tasarruflar ilçemize hizmet olarak yansıyacak, sizlerin ekonomik olarak daha iyi şartlarda yaşamanıza katkı verecektir.

HERBİRİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Her biriniz bizler için ayrı bir değersiniz. Karda, kışta, yağmurda, çamurda, soğukta, sıcakta ilçemize hizmet etmektesiniz. Benim nezdimde çok değerli ve kıymetlisiniz. İnşallah her geçen gün daha güzel olacak. Sizlerle birlikte olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Çok daha güzel şartlarda birlikte olmak dileğiyle hepinize sağlıklı günler diliyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki yılarda salgın hastalığın son bulmasıyla birlikte daha geniş, daha kapsamlı programlarda buluşmak dileğiyle diyorum. Katılımlarınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Belediye çalışanı Faruk Gökçen tarafından tüm Roman çalışanlar adına Başkan Sandıkçı’ya çiçek takdim edilmesinin ardından program sona erdi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Başkan Aksu’dan Ramazan Bayramı mesajı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Başkan Aksu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakıyoruz. Allah’a sonsuz şükürler olsun ki bir Ramazan Bayramı’na daha bizleri kavuşturdu. Kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberliği çok güçlü olan bir millet olarak her zaman sevgiyle karşıladığımız Ramazan Bayramı sevincini gönül isterdi ki geçmiş yıllarda olduğu gibi bir araya gelip muhabbetle kucaklaşarak yaşayalım. Ancak geçen yıl olduğu gibi bu yıl da koronavirüs nedeniyle bayramı farklı duygular içerisinde yaşayacağız. Aramızda mesafeler olacak fakat muhabbetimiz, bayramlaşmamız gönülden gönüle devam edecek. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılı süreci birlikte aşıp, sağlıklı günlere kavuşacağız. 

Her zaman olduğu gibi Ramazan ayı boyunca da milletimizle dayanışma içerisinde olmaya çalıştık. Ayrım yapmaksızın ulaşabildiğimiz herkese yardım eli uzatmanın çabası içinde olduk. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için mesai harcadık.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye, pandemi sürecinin başından itibaren milletimizin refahı ve sağlığı için yoğun bir çaba ortaya koydu. Pek çok ülke sağlık konusunda vatandaşlarına tam anlamıyla hizmet veremez konuma gelirken Türkiye, zorlu pandemi şartlarına rağmen ekonomik desteklerin yanı sıra yeni hastaneler hizmete açarak her bir vatandaşımız için seferber oldu. Tüm bunların yanında aşılamada da ülkemiz en çok aşılama yapılan 10 ülke arasında 24,9 milyon aşı ile 7. sırada yer alıyor. Yerli aşı üretimi konusunda da çalışmalar devam ediyor. Tam kapanma sürecinde ve alınan tedbirlerle hem Samsun hem de ülkemiz genelinde vaka oranlarının hayli düştüğünü görüyoruz. Hepimizin sağlığı için aynı hassasiyetle tedbirlere ve kurallara uymaya devam edelim. Sağlıklı, güzel günlere hep birlikte ulaşalım. Unutmayalım; hep birlikte başaracağız. 

Türkiye, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Savunma sanayii, Milli Teknoloji Hamlesi, sağlık, spor, tarım, ulaşım, eğitim, enerji gibi daha pek çok alanda yapılan atılımlarla büyük ve güçlü Türkiye hedefine kararlılıkla yürüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize devasa eserler kazandırmak için çalışacağız. Diğer yandan da terör örgütlerini yok etmek için mücadelemiz devam ediyor. Hem sınırlarımız içerisinde hem de sınır ötesi harekatlarımızda terör örgütlerine ağır darbe vuruldu. 

Tabi Ramazan Bayramı’na buruk girmemizin nedenlerinden biri de ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve müslümanların İsrail tarafından maruz kaldığı saldırılar. Sn. Cumhurbaşkanımız, BM Genel Kurulu başta olmak üzere yaptığı konuşmalarda Filistin halkının uğradığı haksızlığı ve zulmün son bulması için diğer ülkelere çağrı yaptı. Ne gariptir ki dünya bu zülme sessiz kalıyor. Ancak biz Türkiye olarak kardeşlerimizin yanındayız. 

Bu düşüncelerle hemşehrilerimin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, gönüllere ve hanelere saadet, tüm insanlığa huzur getirmesini diliyorum. 

Okumaya devam et

Gündem

Neslihan Hancıoğlu Ramazan Bayramı mesajı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Hancıoğlu bayram mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sabır, ibadet, rahmet ve bereket ayı olarak kabul ettiğimiz, toplumsal dayanışma ruhunun en güçlü biçimde hayat bulduğu bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, bayrama kavuşuyoruz.

Maalesef bu bayram, tıpkı geçtiğimiz bayramda olduğu gibi sevdiklerimizden uzakta olacak, ne yazık ki birbirimizle kucaklaşamayacağız.

Fakat yakın bir gelecekte kavuşacağımız sağlıklı ve güzel günlerin umudu, bizlere bu duruma katlanma gücü veriyor.

Kardeşlik duygularımızın, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, paylaşma ve dayanışma ruhunun pekiştiği bu değerli günlerde en büyük arzumuz, tüm insanlığın aynı duyguları yaşayabilmesidir.

Bu Ramazan Bayramı’yla birlikte, ayrımcılığın son bulduğu, herkesin sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularıyla birbirine sarıldığı, sevincine, hüznüne ortak olabildiği günlerin de geleceğine inanıyor; milletimizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

Okumaya devam et

Gündem

Havza Belediye Başkanı Özdemir’den mezarlık ziyareti

Havza’da Ramazan Bayramı arifesi nedeni ile Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve beraberindekiler ilçe mezarlığı ziyaret edildi. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza bir dahaki bayramlar için bu bayram evde kalalım.” Dedi.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Havza Belediyesi tarafından düzenlenen ziyarette sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile boş kalan kabristanda Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Havza Belediyesi olarak bayram boyunca halkımızın huzuru için her türlü tedbiri aldık. Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bayram boyunca görevlerinin başında olacak. Bu yıl bir birimize misafir olmadan ve sarılmadan bir bayram daha yaşayacağız. Ama inşallah önümüzdeki yıl büyüklerimizin ellerini öpeceğimiz ve sarılarak birlik ve beraberliğimizi göstereceğimiz bayramları tekrar göreceğiz. Bunun için biraz daha sabırlı olmak lazım. Havza bir dahaki bayramlar için bu bayram evde kalalım. Bu vesile ile tüm İslam aleminin, ülkemizin ve Havzalı hemşirelerimizin Ramazan Bayramını kutlarım” dedi.

Başkan Özdemir daha sonra ise ilk olarak Şehit Piyade Onbaşı Onur Yavan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti ve burada bulunan ailesi ile bayramlaştı.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir mezarlık ziyaretinin son bölümünde ise yaklaşık 3 ay önce geçirdiği bir rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden “Yol arkadaşım” dediği Havza Belediyesi Makam Şoförü Osman Altınışık’ın kabrini ziyaret ederek dua etti.

Başkan Özdemir’e kabristan ziyaretinde Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt, Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun, Kızılay Havza İlçe Temsilciliği Koordinatörü Ömer Faruk Çörekçioğlu, Muharip Gaziler Havza İlçe Temsilcisi Harun Saat, Memur İlçe Temsilcisi Numan Kurt ve görevliler katıldılar.

Okumaya devam et

Trendler