DOLAR32,8425% 0.05
EURO35,1743% -0.16
STERLIN41,5836% -0.28
FRANG36,8324% 0
ALTIN2.492,37% 0,10
BITCOIN64.779,81-0.225

Büyükşehir’in Gücü Kendi Üretimiyle Artıyor: Samsun’da Tasarruf ve Yüksek Verimlilik

Samsun Büyükşehir Belediyesi, bir yıl önce Tekkeköy ilçesinde faaliyete geçirdiği Kilit Parke, Bordur ve Beton Boru Fabrikası ile bütçesine 32 milyon lira tasarruf sağladı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyükşehir’in Gücü Kendi Üretimiyle Artıyor: Samsun’da Tasarruf ve Yüksek Verimlilik

Fabrikada geçen bir yılda 170 bin metrekare kilit parke ve plak taşı, 80 bin metre tül bordür, 145 bin metre tül boru üretilerek, bu ürünler belediyenin alt ve üstyapı projelerinde kullanıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kurumsal güçlerini artırarak kendi üretimlerini çeşitlendirmenin, hizmet kalitesini ve tasarrufu artırdığını belirtti.

Karadeniz Bölgesi’nde ilk ve tek olan Kilit Parke, Bordür ve Beton Boru Fabrikası, farklı renk ve desenlerde 18 çeşit parke üreterek son teknoloji makinelerle yüksek kalite standartlarına odaklanıyor. Fabrikada üretilen ürünler, yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere belediye projelerinde değerlendiriliyor.

Fabrika Sorumlusu Mehmet Can Us, “Üretimimizi sürekli olarak devam ettirerek, belediyemizin altyapı çalışmalarında ihtiyaç duyduğu ürünleri karşılıyoruz. Kendi üretimimizi kullandığımız için maliyet avantajı sağlıyoruz. 1 yılda 170 bin metrekare kilit parke ve plak taşı, 80 bin metre tül bordür, 145 bin metre tül boru ürettik” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Yüksek verimlilik ilkesini her adımda ön planda tutuyoruz. Kendi fabrikalarımız ile yaptığımız çalışmalardaki ihtiyaçlarımızı daha hızlı ve uygun maliyetle karşılıyoruz. Kurumsal gücümüzü artırarak, kendi üretimimizi çeşitlendiriyoruz. Kilit Parke, Bordür ve Beton Boru Fabrikası, bütçemize önemli bir katkı sağlıyor” diye konuştu.

YORUM YAP