DOLAR32,8425% 0.05
EURO35,1743% -0.16
STERLIN41,5836% -0.28
FRANG36,8324% 0
ALTIN2.492,37% 0,10
BITCOIN64.779,81-0.225

Büyükşehir Gençlik Hareketi’nden kitap desteği

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ kapsamında düzenlenen sosyal sorumluluk çalışmasıyla Terme ilçesinde bulunan Gölyazı İlk ve Ortaokulu’nun kütüphanesine 555 adet kitap verilerek katkıda bulunuldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyükşehir Gençlik Hareketi’nden kitap desteği

‘İdeallerin Ülken Kadar Büyükse Büyükşehir Seni Çağırıyor’ mottosuylaSamsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ kapsamında etkinlikler gerçekleştirilmeye devam ediyor. Son olarak 9 gençlik kulübü üyelerinin 21 Ocak Dünya Sarılma Günü nedeniyle yaptığıortak çalışma ile toplanan 555 kitap Terme İlçesi Gölyazı İlk ve Ortaokulu’nun kütüphanesine verildi. Yapılan çalışma ile kütüphanenin kitap ihtiyacı karşılanmış oldu.

‘555 KİTAP TOPLANDI’

Yapılan çalışma ile ilgili bilgi veren ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ Gençlik Koordinatörü Kaan Yılmaz, “‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ çatısı altında kurduğumuz gençlik kulüplerimizin üyelerinin ortak çalışmasıyla 555 kitap topladık. Gönüllü gençlerimizle, toplanan kitapları Gölyazı ilk ve Ortaokulu’na ulaştırdık. Her çocuğun okuma alışkanlığı kazanması ve kitaba ulaşması bizler için çok kıymetli.Bu tarz çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’liderlerinden Şeyma Sultan Yayla ise “21 Ocak Dünya Sarılma Günüvesilesiyle bu sosyal sorumluluk çalışmasını gerçekleştirdik. Bir insana ulaşmanın en güzel yolunun kitaptan geçeceğini düşündük ve bu özel günde böyle bir etkinlik planladık. Kulüp öğrencilerimizle birlikte kitap toplayarak okulumuzun kütüphanesine katkıda bulunduk. ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ olarak yoğun bir tempoda çalışarak hem farkındalık oluşturuyoruz hem de gönüllere dokunuyoruz” dedi.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.