DOLAR32,8716% 0.18
EURO35,2909% 0.14
STERLIN41,6401% -0.09
FRANG36,8835% 0.17
ALTIN2.494,90% 0,21
BITCOIN64.602,92-0.875

Büyükşehir Belediyesi teyakkuzda

Samsun Büyükşehir Belediyesi yoğun sağanak yağış sonrasında meydana gelen su baskınlarına anında müdahale ederek yaşanabilecek her türlü olumsuzluğun önüne geçti. 7/24 teyakkuz halinde olan ekipler şehir merkezi ve ilçelerde birçok noktada gerçekleşen su baskınlarına ivedilikle müdahale etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyükşehir Belediyesi teyakkuzda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün alarm vererek sağanak yağışa karşı uyarıda bulunduğu Samsun’da, Büyükşehir Belediyesi düzenli yaptığı hat ve ızgara temizlikleri sayesinde olası felaketlerin önüne geçti. Önceden yapılan hazırlık ile yağmur sırası ve sonrasında teyakkuz halinde çalışıldı. SASKİ ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makinaları kentin çeşitli noktalarında gerçekleşen su baskınlarına hızlı bir şekilde müdahale etti. İhbarları hızlı bir şekilde değerlendiren ekipler, yağışlardan etkilenen herkese anında ulaştı. 

YAPILAN DÜZENLİ TEMİZLİK SU BASKINLARINI ÖNLEDİ

Samsun’da da verilen şiddetli sağanak yağış uyarısı sonrası şehrin dört bir yanında ekiplerin konuşlandırıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kuvvetli yağış sırası ve sonrasında Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin vatandaşların mağdur olmaması için koordineli bir şekilde çalıştığını söyledi. Başkan Demir, “Ekiplerimizi riskli gördüğümüz noktalarda iş makinaları ile konuşlandırdık. Daha önceden şehir genelinde yaptığımız yağmursuyu şebeke, ızgara gider temizliği ile bakım-onarım çalışmalarımız da su baskınlarını önlemede büyük etken oldu. Yağışın başladığı ilk andan itibaren olumsuzlukların yaşanabileceği noktalara anında müdahale ederek problem büyümeden önüne geçtik. Ekiplerimizle, kent genelinde olduğu gibi ilçemizin muhtelif yerlerinde de yaşanan su baskınlarına karşı hızlı ve etkin bir şekilde gerekli müdahalelerimizi yaptık. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman herhangi bir afet durumuna karşı teyakkuz halindeyiz” dedi. 

YORUM YAP