Connect with us

Burcun Ne Diyor?

Burcun Ne Diyor?

Burcun Ne Diyor’un ilk programında sizlere burçlardan bahsettik ve karakter analizlerini yaptık.

Published

on

Öncelikle burç nedir?

Astronomik olarak gökkubbede yer alan 12 Takım Yıldızına burç denir. Doğum tarihiniz sizin burcunuzu belirler. Burcunuz yaşamınızın dengesi ile başkalarıyla olan ilişkilerinizi belirler ve kişiliğinize etkiler. Aslında doğum tarihinden önce doğum saati etkiler desek daha doğru olur çünkü annenizin karnından çıkıp ilk nefes aldığınız andaki gökyüzü konumunu gösteren Yıldız Haritası burcunuzu asıl etkileyendir. Ve burçlar ateş, toprak, hava ve su diye dört gruba ayrılmıştır.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Burcun Ne Diyor?

Burcun Ne Diyor?

Burcun Ne Diyor? 2.programında sizlere mars metrosundan bahsettik ve haftalık burç yorumu yaptık.

Published

on

Mars Retrosu;

Retro bir gezegenin geri gitmesi anlamına geliyor ama normal şartlar altında hiçbir gezegen geri hareket etmez. Gezegenlerin dönüş hızı, Dünya’nın dönüş hızından daha yavaş bir konuma geldiği anda, Dünya’dan izlediğimizde geri gidiyormuş gibi görürüz. Ay ve Güneş dışında tüm gezegenler geri hareket edebilirler. Gezegenler geri hareketine başladığı andan itibaren güçleri düşer. Temsil ettikleri konularda bir takım zorlanmalar, problemler çıkartmaya başlarlar ve her gezegenin Retro süreleri birbirinden farklıdır.

Mars iki buçuk senede bir yaklaşık 90 gün geri hareket eder. İki buçuk senede birin içerisindeyiz. Mars 10 Eylül 2020 tarihinde Koç burcunda retro hareketine başladı ve 15 Kasım 2020 tarihine kadar retroda kalacak. Peki Mars bizi nasıl etkiliyor? Mars gezegeni fiziksel enerjimizi yönetir. Yani eyleme geçme, hareket etme, yaşam enerjisi kabiliyeti, mücadele gücü, dayanıklılık ve savunma gücü Mars gezegeni ile alakalıdır. Mars Retrosu zamanlarında Mars’ın enerjisi azaldığı için yaşam enerjisinde azalmalar görülebilir. Bu dönemde fiziksel olarak kendinizi güçsüz, yorgun, halsiz hissedebilirsiniz. Mars retrosunda bağışıklık sisteminizi güçlü tutmanız gerekir. Özellikle pandemi sürecinde olduğumuzu düşünürsek iki kat önlem almalıyız. Mars ayrıca yangınlar, kavga, öfke ve kazalarla da alakalıdır. Dikkatli ve temkinli olmakta fayda vardır. 

Continue Reading

Trendler