Connect with us
30Agustos

Gündem

BTP Lideri Hüseyin Baş; “Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak şeref, namus ve vatan meselesidir”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Kutlama programı pandemi nedeniyle online yapıldı.

Published

on

BTP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen programın onur konuğu BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’tı.

Konuşmasına, “Kıymetli arkadaşlar bazı insanlar vardır kendi hayatlarını değiştirir, bazı insanlar vardır sizlerin hayatlarını değiştirir, bazı insanlar da vardır tüm hayatları değiştirir.” Cümlesiyle başlayan Hüseyin Baş,  “Bugün 19 Mayıs 1919’da kutlu yolculuğu başlatan Mustafa Kemal Atatürk’ün ve bizlere o günleri yaşamayı ve anmayı öğreten, şiar edindiren merhum ve ebedi genel başkanımız Prof.Dr.Haydar Baş’ın bizleri eğitip, bizleri yüceltip bu davaya kazandırarak karanlıkları aydınlatmak için, yarınları aydınlatmak için öğrettiği bu yolda Allah’ın izni ile hiç durmadan, yılmadan, usanmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Dedi. 

“Merhum genel başkanımız yaşarken bir söz verdik”

“Bugün çok kıymetli bir gün. Hepimizin bildiği üzere Atatürk Bandırma Vapuru ile İstanbul’dan hareket ettiğinde tarih 16 Mayıs 1919’u gösteriyordu.” İfadelerini kullanan Hüseyin Baş şöyle devam etti “Kendisine ölüm tehditlerinin savrulduğu bir dönemde ve kendisinin baskılanmak üzere, yok edilmek üzere yollandığı Anadolu’da, bizim ‘ var bi hayalimiz’ dediğimiz gibi O da hayalleri ile cumhuriyeti inşa ediyor. Kendilerini Samsun’a götüren gemide dahi istikbali, istiklali ve cumhuriyeti hayal eden, düşünen ve bu ideale sahip tek bir kimsenin olmadığı bir ortamda Mustafa Kemal Atatürk öyle bir iş başarıyor ki… Türk milletini cumhuriyet bilinci ile donatıp bu uğurda savaşmaya ikna edip, bugün bizim rahatlıkla ve huzurla yaşayabildiğimiz, çocuklarımızı yetiştirebildiğimiz, ibadet edebildiğimiz Türkiye’yi bize emanet ediyor. Bu bizim için elbette bir şeref meselesidir, namus meselesidir, vatan meselesidir. Bu şeref ve namusumuzu müdafaa etmek için tüm benliğimiz ve kararlılığımızla mücadelemizi sürdürmeye, merhum genel başkanımız yaşarken söz verdik ve bugün o sözü tutmakla mükellef olan insanlar olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

“Allah bize kutlu kaderler nasip etsin”

Konuşmasında, “Yönetmek başka bir şeydir, şekillendirmek başka bir şeydir.” Şeklinde dikkat çekici bir ifade kullanan BTP Genel Başkanı Baş,  “Bizler yolculuğumuzun sonunda Türkiye’yi yönetmek için değil, Türkiye’nin yarınlarını aydınlatmak ve şekillendirmek için geliyoruz. Bu kutlu yolda Allah hepimize kutlu kaderler nasip eylesin. Hiç bir siyasi yapılanmanın idealinin olmadığı bir dönemde, hele ki bizim kutsal ve yüksek ideallerimizi ideal edinmediği bir dönemde,  biz merhum genel başkanımızla bir yürüyüşe çıktık. Bu yürüyüş bugün itibariyle benim liderliğimde ve sizlerin bana verdiği büyük güçle devam etmektedir. Allah hepimize bu yolculuğu tamamlamayı ve gönüllerimizde olan ve de hakkımız olan iktidar makamını yaşamayı nasip eylesin.” Dedi.

“Atatürk egemenliği tüm millete verdi”

19 Mayıs programında mevcut durumu da değerlendiren BTP lideri şöyle konuştu, “Bugün öyle bir süreçteyiz ki Atatürk sarayları yıktı, bugün saraylar yapılıyor.  Atatürk kralları yıktı bugün krallıklar meydana geliyor. Atatürk egemenliği tek bir kişinin elinden alıp tüm Türk milletine verdi bugün ise Türk milletinin egemenliği elinden alındı ve tek bir kişiye bağlandı. Türkiye’yi içinde bulunduğu bu zifiri karanlıklardan çıkaracak modele sahip tek kadro olarak yılmadan, usanmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizlere lazım olan şey Atatürk’e ve Haydar Hoca’ya inan insan olmanın ötesinde Atatürk’ün ve Haydar Hoca’nın inandığı insanlar olabilmektir. Biz Atatürk’ten emanet aldığımız cumhuriyeti yüzyıllar hatta bin yıllar ve hatta kıyamet sabahına kadar yaşatmaya mükellef olan, bunu gönlünde ve zihninde inanç edinmiş, dava edinmiş insanlarız. İnşallah Allah hepimizin gönlüne göre bugünlerin yüzü suyu hürmetine bu kutlu kaderleri yaşamayı hepimize nasip edecektir.”

“Bu ülkenin bölünmesine izin vermeyiz”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş 19 Mayıs kutlama programındaki konuşmasını şu ifadelerle noktaladı “Atatürk büyük bir savaş verdi ve bunun sonunda hepimizin yaşayabildiği bir ülkeyi bizlere emanet etti. Bu ülkenin yıkılmasına, bölünmesine, bu ülkenin inanç ve duygu dünyası açısından başka hiç bir sahaya sürülmesine izin vermeden O’nun bize bıraktığı şekilde, Onların huzuruna gittiğimizde hesabımızı verirken Onların bıraktığı şekilde bu emaneti iade etmeyi Allah hepimize nasip etsin. Bir daha ki bayramda inşallah sokaklarda horonlar eşliğinde bu bayramı kutlamayı yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Halim Batur turnuvasının kazananı Kadıköyspor oldu

İlkadım Belediyesi Halim Batur anısına düzenlenen futbol turnuvasının şampiyonluk kupasını Kadıköyspor havaya kaldırdı. Turnuvada ikinci Derebahçespor olurken üçüncü Şehit Uğur Birincispor kulübü oldu.

Published

on

İlginin yoğun olduğu turnuvada şampiyonluk için saha çıkan Kadıköyspor ile Derebahçespor maçının ilk yarsında rakip takım karşında üstünlük kuran Kadıköyspor maçın ilk yarısını 4-0 önde kapattı.İkinici yarıya hızlı başlayan ve ilk yarıdaki üstünlüğü attığı 8 golle süsleyen Kadıköyspor maçı 12-0 kazandı. Gol yağmuruna dönüşen maçın bitiş düdüğü ile kupa sevincini maça gelen taraftarlarla paylaşan futbolcular renkli görüntülere sahne oldu.

“Emeği geçen herkese teşekkür etti”

Ödül töreninde konuşan İlkadım Yabpa Spor Başkanı Ali Akyüz,” Her şey ilkadımla başlar sözünün en güzel örneğini burada yaşadığımızı düşünüyorum. Pandemi nedeniyle uzun sporcularımız futbola hasret kalmıştı.2 ay önce amatör spor kulüpleri bir turnuva düzenledi. Bizde bu turnuvadan esinlenerek çocuklarımıza bir tören yapmayı düşündük. Bu düşüncemizi Belediye Başkanımıza ilettik. Burada bulunduğumuz tesisimize ismini veren Halim Batur anısına düzenleyerek bir ilk daha gerçekleştirdik. İlerki yıllarda tüm takımlarımızı da bir araya getirerek bunun devamını yapmak istiyoruz.3 senelik mücadelemizi oluşturduğumuz bayan takımı ile Süper Lige çıktı. Bu başarıda emeği geçen başta belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Spor tüm kötü alışkanlıkları yenmek için en büyük imkan”

Burada turnuvamıza gelen tüm katılımcılara ve Halim Batur kardeşimizin değerli ailesine, antrenörlerimize ve emeği geçen herkese canı gönülde teşekkür ediyorum diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Güzel bir atmosferde güzel bir final maçı izledik.Bayada heyecanlandım. İlkadım Yabpa Spor Başkanı Ali Akyüz başkanın Halim Batur turnuvası için geldiği zaman biz kendisine destekte bulunmak için büyük bir özveriyle dahil olduk. Halim Batur adını verdiğimiz turnuvamız bizi çok onurlandırdı. Halim kardeşimizle bir gönül bağımız vardı. Bu turnuva ile onu adını unutturmamak adına güzel bir etkinlik oldu. Asıl amacımız geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sokaklardan, internet kafelerden ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve onları sporla topluma faydalı bireyler yapmak için elimizden gelen tüm imkanlarımızı sonuna kadar kullanacağız. “Bu anlamda sizlere büyük görev düşüyor. Çocuklarımızı bağımlılıklardan, boş zaman geçirmekten ve kötü alışkanlıklardan korumak zorundayız. Bu vesileyle spor tesislerimiz, çocuklarımızı bu  alışkanlıklardan korumak, kötülükleri yenmek için en büyük imkan. Bu imkanı da sizlerin en güzel şekilde değerlendireceğinizden hiç şüphem yok” dedi.

Başarı elde eden takımlara, futbolcular, görev yapan hakemlere ödüllerinin verildiği törende İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, birinci olan Kadıköyspor kulübü oyuncularını tebrik edip madalyalarını ve Şampiyonluk kupasını takdim etti. Turnuvanın ikincisi olan Derebahçe takımına ödülünü Amatör Spor kulüpleri Federasyon Başkanı Şener Aydın, Üçünücü olan Şehit Uğur Birinci’ye Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü İbrahim Güven, dördüncü olan Karadenizspor kulübüne madalyalarını  ise Halim Batur’un eşi Nihan Batur takdim etti.

Continue Reading

Gündem

Karaaslan: ‘TEKNOFEST 2022’ ile Türkiye’nin kalbi Samsun’da atacak

21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen TEKNOFEST 2021’in kapanış gününde TEKNOFEST’in gelecek yıl Samsun’da düzenleneceği açıklandı.

Published

on

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in 2022’de Karadeniz Bölgesi’nde Samsun merkezli gerçekleştirilecek olmasının çok önemli olduğunu kaydetti.

TEKNOFEST’in 2. defa İstanbul dışında düzenleneceğini söyleyen Karaaslan, “Bu anlamlı ve büyük organizasyonun İstanbul dışında gerçekleştirileceği 2. şehrin Samsun olması ayrıca anlamlıdır. TEKNOFEST her şeyden önce Samsun’un sağlam temelleri olan bilimsel altyapısının gelişmesine ve gençlik şehri kimliğinin güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Samsun; güçlü altyapısı ve üstyapısıyla,  konaklama kapasitesiyle, ulusal ve uluslararası organizasyonların gerçekleştirilmesine olanak sağlayan tesisleriyle, 2 devlet üniversitesiyle, gençlere sunduğu imkânlarla TEKNOFEST’e en iyi şekilde ev sahipliği yapacaktır.” dedi.

TEKNOFEST’in Samsun’da gerçekleştirilmesi noktasında uzun zamandır görüşmeler yaptıklarını, bugün ise bunun sonucunu aldıklarını belirten Karaaslan, “Gençlik şehri Samsun’umuz 2022 yılında, dünyanın bir numaralı havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e ev sahipliği yapacak. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası organizasyonlara başarıyla ev sahipliği yapan şehrimiz gelecek yıl bu büyük festivali de kendine yakışır şekilde gerçekleştirecektir. Ülkemize, milletimize, şehrimize ve tüm gençlerimize hayırlı olsun.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalar yapan birçok kuruluşun paydaşlığıyla TEKNOFEST’in bu yıl 4. kez kapılarını açtığını belirten Karaaslan, “TEKNOFEST, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizde son 19 yılda yerli ve milli teknolojilerde ortaya konulan gayretlerin ve atılımların bir neticesidir. AR-GE ve yenilikçilik ekosistemimizi geliştirmek için Sn. Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve önderliğinde büyük çaba harcıyor, ülkemizin teknoloji kabiliyetlerini en üst seviyeye taşımak için gayretle çalışıyoruz. Türkiye’yi gururlandıran teknolojilere imza atan ve gençlerimize ilham olan Bayraktar ailesine bu vesileyle teşekkürlerimi iletiyorum. Gençlerimizin bu vizyona katkı sunacak çalışmalar içinde olmalarını görmek, geleceğe dair umutlarımızı daha da büyütüyor.” görüşünü paylaştı.

Karaaslan, “TEKNOFEST’te her sene; roketten, insansız hava araçlarına, elektrikli araçlardan yapay zekâ teknolojilerine, iletişim teknolojilerinden uçan araba tasarımına, biyoteknolojiden çevre ve enerjiye kadar birçok alanda gençlerimizin takım ruhu ile rekabetlerine şahitlik ediyoruz. Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’nin eseri olan TEKNOFEST sayesinde çocuklarımız ve gençlerimiz araştırma yapmanın, üretmenin, icat ortaya koymanın heyecanını yaşıyor. Kendilerine 2053 ve 2071 vizyonları emanet edilen gençlerimizin her alanda donanımlı ve nitelikli yetişmenin gayreti içinde olduğunu görmek hepimizi sevindiriyor. İnanıyoruz ki gençlerimiz ülkemizin milli teknoloji hikâyesini başarıyla yazmayı sürdürecektir.” dedi.

Samsun’un yarışlarda elde ettiği başarılara da değinen Karaaslan, “Orta irtifa roket kategorisinde Türkiye 1.si olan Tanyeli Roket Takımı başta olmak üzere Samsunlu gençlerimizin başarıları göz dolduruyor.” açıklamasında bulundu. 2018’de ilk defa düzenlenen TEKNOFEST’in her yıl milyonları bulan ziyaretçi sayısıyla büyümeye devam ettiğini ve 88 ülkeden yüzlerce öğrenci ve girişimcinin katıldığı küresel bir organizasyon haline dönüştüğünü aktaran Karaaslan, “Seneye 5.si gerçekleştirilecek TEKNOFEST ile bilim ve teknolojiye dair her şey şehrimizde olacak, Türkiye’nin kalbi Samsun’da atacak.” dedi.

Continue Reading

Gündem

Yılmaz: “Her zaman Samsun, halkımız kazansın istiyoruz”

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun’un daha ileri gitmesi için her zaman istişare ortamını önemsediklerini söyledi.

Published

on

Samsun’da kent birlikteliği, istişare, bilgilendirme gibi temel amaçlarla sivil inisiyatifle yıllardır gerçekleştirilen her alanda faaliyet gösteren kent dinamiklerinin buluştuğu toplantılardan biri Sevgi Kafe’de gerçekleştirildi. İş insanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bürokratların hazır bulunduğu toplantıya katılan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, açıklamalarda bulundu.

Uzun zamandır gerçekleştirilen toplantılarda kentle ilgili bir çok konu başlığını istişare imkanı bulunduğunu ifade eden Yılmaz, Samsun noktasında kent dinamikleriyle koordine içinde en iyi hedeflere ulaşılması için çalışıldığını ifade etti.

“Her zaman Samsun kazansın, halkımız kazansın” anlayışıyla hareket ettiklerini vurgulayan Yılmaz, “Bu kentte yaşayanlar, gönül verenler olarak  yıllardır büyük mücadeleler veriyoruz.  Çok büyük kazanımlarımız oldu, bunları korumak gelecek nesillere taşımak hepimizin görevi. AK Parti iktidarı döneminde şehrimiz bir çok yatırım aldı, projelerle daha ileri taşındı.  Topyekun koordine içinde bu süreci devam ettiriyoruz.” diye konuştu.

Zor bir coğrafyada bulunan Türkiye’nin tüm kirli hesaplara rağmen hedeflerine ulaşacağını vurgulayan Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ülkemiz özellikle iktisadi ve savunma sanayisi açısından çok güçlü olmalı. Ekonomimizin güçlenmesi, refah düzeyimizin artması, kendi uçağımızı, hava savunma sistemlerimizi, milli silahlarımızı yapmak için devletimiz var gücüyle çalışıyor. Meyveleri ise tek tek alınıyor. Çevresi ateş çemberi olan Türkiye, köklü bir devlet olarak doğru hamlelerle dimdik ayakta. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye el birliğinde artık her alanda tam bağımsız Türkiye yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Bunun için hep birlikte çok çalışacağız.”

Yılmaz, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Eski Başkanı Caner Göktepe’yi de iş yerinde ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Trendler