DOLAR32,1864% 0
EURO34,8594% -0.04
STERLIN40,8915% -0.16
FRANG35,2122% 0.22
ALTIN2.417,19% -1,81
BITCOIN67.026,00-3.504

BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli: “Belediyelerin bütçe gelirleri ortada”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli: “Belediyelerin bütçe gelirleri ortada”

BEM-BİR-SEN Samsun Şubesi basına kahvaltı programı düzenledi. BEM-BİR-SEN Samsun Şubesi basın için kahvaltı programı düzenledi. Kahvaltı programında konuşan BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, önemli açıklamalarda bulundu. 30 İL İÇERİSİNDE EN FAZLA ÜYEYE SAHİBİZ BEM-BİR-SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, “Türkiye’de şu anda biz genel anlamda yetkiliyiz. Yaklaşık olarak 75 bin-76 bin bandında üyemiz var.

30 vilayet içerisinde de en fazla üyeye sahip olan sendikayız. Genel anlamda koordinatörlük görevimiz var. Karadeniz Bölgesi’ndeki desteklerimiz var diğer bölge ve illere. Dolayısıyla bu da ekonomik anlamda bir güçle oluyor. Kendi çalışmalarımızı, sendikal çalışmalarımızı Genel Merkez bazlı yürüttüğümüz için de daha güçlü durumdayız şu anda” dedi.

ÜYE SAYILARINI AÇIKLADI İlkadım’da 130 üyeleri olduğunun altını çizen Gayretli, “100 tanesi diğer sendikalara geçmek durumunda kaldı. 30 tane şu anda üyemiz var. İlkadım’a gelince de orada da 110 civarındaydı. Orada da 60 civarında arkadaşımız kaldı” ifadelerini kullandı. AMAÇ: KAMUDA VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK Sendikaların amacının verimliliği artırmak olduğunu söyleyen Gayretli, “Devlet bütçesi belli.

İtiraz etme şansı da hiç birinin yok. Sendikaların amacı kamuda verimliliği artırmak, çalışanların sorunlarını kurullar vasıtasıyla dile getirmektir. Memur için önemli olan şey şu; özlük haklarının iyileştirilmesi, ekonomik anlamda o bütçeden ne kadar pay alınabilir, bunları tartışmak” diye konuştu. EN AZ SOSYAL DENGE GELİRİ AYVACIK Gayretli, “En az belediyedeki çalışan birim memurunun aldığı sosyal denge 740 lira ile Ayvacık Belediyesi.

Sosyal denge esasen her yerde eşit olarak veriliyor. İki kademeli yapan yerler oluyor” şeklinde konuştu. ÜCRET SKALAMIZ YÜKSEK Ücret skalasının yerel yönetimlerdeki çalışma koşullarıyla orantılı olduğunu belirten Gayretli, “Ücret skalamız şuanda yüksek bunu söyleyebilirim. Nedeni de zaten biliyorsunuz yerel yönetimlerde çalışma usul ve esasları çok zor” dedi.

BELEDİYELERİN BÜTÇE GELİRLERİ ORTADA Gayretli son olarak, “Belediyelerin bütçesel anlamdaki verileri ortada. Belediyede çalışan 400 memur var topladığınızda. O sınıfa baktığınızda da 3 bin kişi var. Normalde bu tür bir limitin aşılması durumunda sadece belediye başkanı değil ilgili mali hizmetler müdürü ya da başkanının zimmet çıkması lazım.

Devlet borçları ya da SGK’daki bazı borçlar bu kapsamdan çıkarıldıkları için ve diğer çektikleri kredileri de taksitlendirdikleri için bu yansımıyor. Hepsi şu anda bu yolu izliyorlar. Bu yolu izledikleri için de sosyal dengeleri bundan dolayı oluyor” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM YAP