DOLAR31,1904% 0.14
EURO33,7640% -0.14
STERLIN39,4801% -0.06
FRANG35,4392% 0.06
ALTIN2.035,95% 0,14
BITCOIN1.856.6543.921

Başkan Doğan’dan “Orman Okulu” Müjdesi

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, doğayı koruyan, çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek için Çarşamba’ya “Baykuş Orman Okulu” kazandıracaklarının müjdesini verdi. Yeşilin ve mavinin buluştu nokta Çarşamba Orman Park’ta yapılacak Baykuş Orman Okulu’nun içerisinde resim atölyesinden bahçe sınıfına, orman faaliyetlerine birçok alan bulunacak.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Doğan’dan “Orman Okulu” Müjdesi

Yeşilin ve doğanın kenti Çarşamba’ya, Çarşamba Belediyesi tarafından Baykuş Orman Okulu kazandırılıyor. Çocukların doğayı tanıması, çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmesi amacıyla Çarşamba Orman Park’ta yapılacak Baykuş Orman Okulu, yeni eğitim dönemine hazırlanıyor.

Baykuş Orman Okulu

Orman Okulu’na dair açıklamalarda bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Yeşilin ve mavinin kenti Çarşamba’mıza; Baykuş Orman Okulu kazandırıyoruz. Doğayı koruyan, çevreye saygılı bireyler yetiştirmek; çocuk yaşta doğayı tanıtarak, tabiat sevgisi aşılayarak olur. Biz de bunun bilincinde hareket ederek yeşilin en güzel tonlarına sahip Çarşamba’mızda çocuklarımıza doğayı tanıyacakları, tabiatla iç içe büyüyebilecekleri, hayvanları gözlemleyecekleri alanlar kazandırıyoruz. Çocuklarımızın fiziksel, ruhsal, bilişsel gelişimlerine uygun bir alanı hizmete sunmuş olacağız.  Baykuş Orman Okulumuzun içerisinde; resim atölyesi, bahçe sınıfı, kuşhane, orman faaliyetleri ve çiftlik hayvanlarının yer aldığı alanlar olacak. Okulumuzu, Çarşamba Orman Parkımızın içerisinde yeni eğitim ve öğretim dönemine çocuklarımızın hizmetine hazırlıyoruz. Çarşamba Orman Parkımız da yemyeşil ağaçların içerisinde, fıstık çamları ile bezenmiş, kuş seslerinin hakim olduğu bölgenin en geniş kumsal hatlarından birine sahip olan bir alan. Çocuklarımız burada hem çeşitli aktivitelere katılacak hem de doğamızı tanıyacak. Baykuş Orman Okulumuz; ilçemize, bölgemize, en çok da çocuklarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM YAP