DOLAR32,4999% -0.02
EURO35,0961% 0.16
STERLIN41,5789% 0.23
FRANG36,7604% -0.04
ALTIN2.433,58% 0,04
BITCOIN64.892,13-0.063

Başkan Doğan, Gönüllere Giden “Yollar” Yapıyor

Çarşamba Belediyesi, altyapı, üstyapı çalışmaları ve çevre düzenlemeleri ile gönüllere giden yollar inşa ediyor. 143 mahallenin tamamında çalışmaların yapıldığını belirten Başkan Doğan, “Arazi yollarını, otomobilin bile girebildiği hale getirdik” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Doğan, Gönüllere Giden “Yollar” Yapıyor

Çarşamba Belediyesi yol çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Altyapı ve üstyapı çalışmalarının ardından daha prestijli yollar Çarşambalıların hizmetine sunuluyor. Peyzaj çalışmaları, sokak aydınlatmaları, parklar, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile Çarşamba’nın çehresi değişiyor. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çevre düzenleme çalışmalarımız ile birlikte vatandaşlarımız Yeşilırmak nehri boyunca aileleri ve sevdikleri ile birlikte yol boyu huzurla yürüyor, bisikletini sürüyor. Bir yandan da kırsal mahallelerimizde tarımsal üretimi de desteklemek adına önceden traktörün dahi giremediği yolları otomobille girilebilir bir hale getirdik” dedi.

“Ulaşım ağımızı güçlendiriyoruz”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’mızda göreve geldiğimiz ilk günden beri vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gönüllere giden yollar inşa etmek, vatandaşımıza ulaşımda kolaylık sağlamak; altyapısı, üstyapısı ve çevre düzenlemesi ile örnek bir kent olmak için sahadayız. Öncelikle altyapı çalışmalarımızı tamamlamak hedefimiz. Altyapı çalışmalarımızın tamamlandığı alanlarda üstyapı çalışmaları; çevre düzenlemeleri, aydınlatmalar, parklar, çocuk oyun alanları ile Çarşamba’mızı daha da güzel bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu manada Gazi Bulvarımız örnek bir alan oldu. Vatandaşlarımız aileleriyle, gençlerimiz arkadaşlarıyla yaz boyu Yeşilırmak nehri kıyısında gece ve gündüzün tadını çıkardı. Her mahallemiz bizim için çok önemli, her vatandaşımıza dokunmak, hizmet götürmek çok kıymetli. 143 mahallemizin tamamında çalışmalarımız sürüyor. Son 1 aylık süre zarfında 27 mahallemizde sathi kaplama çalışmalarımızı tamamladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde gönüllere giden yollar yapıyor; Çarşamba’mıza yakışır cadde ve sokakları hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz”  diye konuştu.

Çarşamba Belediyesi tarafından 2019 yılından bugüne; 2 milyon 530 bin ton stabilize (kırma) malzeme ile mahallelerde 4 bin 200 kilometre stabilize yol bakım yapıldı. Belediye ekipleri şehir içerisinde ihtiyaç duyulan noktalarda 152 bin 450 metrekare parke uygulaması ve bakım onarımı çalışmaları gerçekleştirdi.

Çarşamba Belediyesince mahallelerde toplam 99kilometre beton kaplama yol çalışması; 40 kilometre yol genişletme çalışmaları ve bakımı; 200 kilometre sathi kaplama asfalt yol çalışması ve 20 bin ton BSK malzeme ile muhtelif alanlarda asfalt yama bakım ve onarımı yapıldı.

 

 

YORUM YAP