DOLAR32,8221% 0.01
EURO35,2260% -0.11
STERLIN41,6982% -0.13
FRANG36,8067% -0.05
ALTIN2.489,39% -0,01
BITCOIN64.995,010.17

Başkan Deveci: “Meşalelerimizi Yaktık, Bekliyoruz”

Suudi Arabistan’da iptal edilen Süper Kupa finali sonrasında Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Onur Anıtı’nda bir araya gelen yurttaşlarla birlikte tepkisini dile getirdi. Yaşanan olaylara karşı TFF’ye çağrıda bulunan Başkan Deveci, Fenerbahçe ve Galatasaray’ı Samsun’a davet etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Deveci: “Meşalelerimizi Yaktık, Bekliyoruz”

Başkan Deveci, gece saatlerinde Onur Anıtı’nda yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’da gerçekleşen Süper Kupa finalinin ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da halkın tepkisini gösterdiğini belirtti. Cumhuriyetin 100. yılında, Suudiler ve destekçilerinin büyük bir yenilgi yaşadığını vurgulayan Deveci, “Atatürk’ü sevenler, Atatürk’ün çocukları, Atatürk’ün cumhuriyetinin bekçileri bugün bir kez daha haykırdılar. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Deveci, Samsun’un ilk adım kentinden olarak Fenerbahçe ve Galatasaray’ı şampiyonluk maçı için Samsun’a davet ettiklerini dile getirdi. “Meşalelerimizi yaktık, bekliyoruz.” diyerek taraftarların coşkusunu ve kararlılığını ifade etti.

Bu çağrı, Suudi Arabistan’da yaşanan olayların Türk futbolunu etkileyen bir gelişme olarak geniş kitleler tarafından takip edilmesine neden oldu. Başkan Deveci’nin çağrısı, futbolseverler arasında destek bulurken, TFF’nin nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor.

YORUM YAP