Bizimle iletişime geçin
AK Parti Samsun

Yerel Yönetim

Başkan Deveci makamını minik başkan Meşhur’a telekonferansla devretti

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 23 Nisan’da makam koltuğunu telekonferans yöntemiyle 8 yaşındaki Ömer Emir Meşhur’a devretti. Bir günlüğüne başkan olan Meşhur, bazı arkadaşlarının interneti olmadığı için uzaktan eğitime devam edemediğini söyleyerek tüm çocuklara ücretsiz internet sağlanmasını istedi.

Yayınlandı:

on

Atakum Belediyesi, 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makam koltuklarını çocuklara devretme geleneğini pandemi nedeniyle bu yıl da telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdi. Bu sene Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci koltuğunu, Hüseyin Avni Asal İlkokulu ikinci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Ömer Emir Meşhur’a devretti. Minik başkan Ömer Emir, evinin bayrama özel süslediği alanından telekonferans yoluyla makama konumlandırılan ekranla Başkan Deveci’ye bağlandı. Minik başkan Meşhur, tüm Atakumlu çocuklar için talimatlarını sıraladı. Başkan Deveci de Atakum Belediyesi’nin çocuklara yönelik devam eden çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunurken aynı zamanda bir müjde de verdi. 

“DÜNYADA İLK VE TEK BAYRAM”

Dünya çocuklarına mesajı paylaşırken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada ilk ve tek olma özelliğine vurgu yapan minik başkan Meşhur, “Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e biz çocuklara verdiği değerle bu bayramı hediye ettiği için ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün Atakum’da yaşayan tüm çocukları temsilen belediye başkanlığı koltuğuna oturuyorum. Göreve başladığından bu yana çocuklar için çok değerli çalışmalar yapan Cemil Deveci ve ekibini kutluyorum. Tüm Atakumlu çocuklar için talimatlarımı not almanız için sıralayacağım” dedi.

ATAKUMLU ÇOCUKLARI TEMSİL ETTİ 

Başkan Deveci’nin taleplerini dikkatle not aldığı minik başkan şu ifadeleri kullandı, “Koronavirüs nedeniyle uzun süredir derslerimize internet üzerinden devam ediyoruz. Ancak interneti olmadığı için eğitimine devam edemeyen arkadaşlarım var. Arkadaşlarım için, tüm Atakum’da öğrencilere ücretsiz internet sağlanmasını, Koronavirüs bittiğinde Atakum’da çok büyük bir piknik düzenlenmesini, sokak hayvanlarıyla ilgili yaptığınız çalışmaların artmasını, Atakum’da bir tane dahi hasta ve aç sokak hayvanı olmamasını, Atakum’da daha fazla yeşil alan ve çocuklar için daha fazla oyun alanı olmasını istiyorum. Bana Atakumlu çocukları temsil etme şansı tanıdığınız için çok teşekkür ederim. Caddelerde ve meydanlarda hep birlikte kutlayacağımız bayramlara bir an önce ulaşmak dileğiyle, tekrar bayramımız kutlu, mutlu olsun.”

“BU BAYRAM HEM ARMAĞAN HEM EMANET”

Minik başkan Meşhur’un şahsında tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bu bayramın bir benzeri dünyada yok. Ülkesinin kurucusu tarafından çocuklara armağan edilmiş dünyanın hiçbir ülkesinde bir bayram yok. O nedenle siz bu bayramın sahibi; hem armağan hem de emanet edileni olarak şanslı ve sorumlusunuz. Bu aynı zamanda 23 Nisan yüzyıllarca bu ülkede coşkuyla kutlanacak demek, bunu da siz gerçekleştireceksiniz. Bu ülkenin sizden bekledikleri çok fazla” dedi.

BAŞKAN DEVECİ’DEN MÜJDE

Başkan Deveci, minik başkan Meşhur’un talepleriyle ilgili de açıklamalarda bulunarak, “Arkadaşlarına müjde verebilirsin, zaten öğrencilerimizin yoğun olduğu bölgelerde internet altyapısını güçlendirecek bir sistem oluşturuyoruz. Bunun üzerinde çalışıyorduk, müteahhit bir firmayla görüşüyoruz. Bu konuda neler yapılabilir, bu sistemi nerelere kurmak gerekli bunları araştırıyoruz. Bir de Cumhuriyet mahallemizde Banda Aceh Parkı’nın hemen arkasında sizler için Atakum Gençlik ve Bilim Merkezi yapıyoruz. O yapının içerisinde bir de kitap kafe olacak. İçerisinde 30 bine yakın birçok türde kitap olacak. Aynı zamanda merkezin internet altyapısı güçlü olacak. Bunun dışında kentin yerleşik alanlarında, parklarında buna benzer sosyal tesislerin ve okul bölgelerinde internet alt yapısını güçlendirecek çalışma yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu iş gerçekleşecek. Diğer yandan bu şehirden ben de şikayetçiyim, yeşil alan ve özellikle oyun alanı sıkıntısı çok fazla. Özellikle şehrin yerleşik alanında yeşil alan neredeyse yok denecek kadar az, var olanı değerlendirmeye ve sizin yaş grubunuzun kullanımına sunmaya çalışıyoruz. Şimdi oradan geliyorum, yukarıda bir park alanı çalışması var. Ne kadar yeşil alan varsa, ne kadar park alanı varsa hepsini ağaçlandırmaya hepsini planlayıp projelendirmeye özen gösteriyorum” diye konuştu.

“KENDİMİ SANA ŞİKAYET EDİYORUM”

“Emir, bir şey itiraf edeyim” diyen Başkan Deveci, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Benim yaş kuşağım sizin geleceğinizi neredeyse tüketti. Biz hem kendi gençliğimizi hem de kendi deneyimimizi biraz hesapsız kitapsız harcadık. Zorluklarımız var, hem şehirlerde tükettik hem de ülkenin başka yerlerinde tükettik. Ben de kendimi sana şikayet ediyorum. Bu ülkenin yönetiminde etkili olamadık. Ülkeyi doğru yönetemedik ve sizin geleceğinize sorunlar üretiyoruz. İnternet altyapısı yok, şehirlerde doğru dürüst yeşil alan ve park yok, yolları düzgün değil; bir yerde üç katlı bir yerde otuz üç katlı binalar var, çirkin görüntüler var. Bunlar bizim olumsuz eserlerimiz. Ben o yüzden sana kendimi ve kendi yaş grubumu şikayet ediyorum. Siz ve sizden sonra gelecek nesil, bu şehre ve ülkeye müdahale edin. Doğru yönetilmesini sağlayın. Çok çalışın ve derslerinizde çok başarılı olun. İçinizde yaşadığınız şehrin ve ülkenin sorunları ile çözümlerini öğrenin; çözüme ilişkin düşünceleriniz olsun. Yarın ortaokulda, lisede, üniversitede olacaksın oralarda seni daha ciddi sorunlar bekliyor. Sorunların yanında bir de görevlerin olacak. Ben senin o sorunları toplumun, ailenin desteğinle ve yeteneklerinde aşacağını biliyorum. Ama asıl seni bekleyen sorumluluklar var, o sorumlulukları ben sana ve senin yaş kuşağına hatırlatmak istiyorum. Biz eksik gedik bu sorunları çözeceğiz, benim görevim bu. Bunları hem sizinle konuşarak hem de mahalle mahalle dolaşarak yapabiliyorduk. Bu pandemi bizi geciktirdi, engelledi; ama hem belediye meclisinde hem de muhtarlar meclisinde şehrin tüm sorunlarını konuşuyoruz. En azından sizi mutlu edecek sizi güler yüzlü bir şekilde parklarda oynayıp spor yapıyor olabilecek; sokakta yaşayan canlıların da güvende ve mutlu olduğu bir kent inşa etmeye gayret gösteriyoruz. Benim adıma sen arkadaşlarına söz verebilirsin ‘Belediye Başkanı bana bu sözleri verdi, o da gece gündüz çalışıyor’ diyebilirsin.”

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

İlkadım Belediyesi bayram mesaisinde tüm alanda çalışmalara devam ediyor

Sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendiren İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, Ramazan Ayı boyunca sürdürdüğü çalışmalarına Bayramda da ara vermeden devam ediyor.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Vefa Sosyal Destek ekipleri, başta olmak üzere, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bayram boyunca saha çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ramazan boyunca yürütülen temizlik çalışmaları ile şehri bayrama hazırlayan ekipler, bayram süresince de yoğun mesai harcamaya devam ediyor. Gece gündüz aralıksız çalışan belediye ekipleri 10 çöp aracı, 10 yıkama aracı, 2 açık kasalı damperli araç, 2 çöp taksi ve 2 süpürge aracı 250 personel  İlkadım’da bayram boyunca girilmedik cadde ve sokak bırakmayacak.

“Bayram boyunca çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz”

Şehir temizliğiyle ilgili süreci yakından takip ettiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gündüz nüfusu gece nüfusunun iki katı olan bir şehirde temizlik hizmetini yürütüyoruz. Temiz İlkadım  sloganına yakışır çalışmalar yürütmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bayram boyunca da aynı hassasiyetle çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın bilmesini isterim ki Covid 19 salgının yayılmasını önlemek adına tüm tedbirleri alıyoruz. Bu tedbirler altında bir Ramazan Bayramı geçiriyoruz. Vaka sayımızdaki düşüş yerini rahat tavırlara bırakmasın. Henüz salgın geçmiş değil, hemşehrilerimizden ricamız maske takıp, sosyal mesafeye dikkat etsinler. Virüs ülkemizi terk edinceye kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah yüz yüze hasbihal edeceğimiz sağlıklı günlere kavuşuruz. Temiz bir İlkadım için Bayram günlerinde de mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Başkan Doğan bayramda yaşlıları ve şehit ailelerini unutmadı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçede yaşayan yaşlıları ve şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden ile birlikte yaşlıları ve vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş olan şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan Ramazan Bayramı’nın bu yıl da korona virüs salgını sebebiyle evlerde geçeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bayramlar kardeşlik duygularının pekiştiği; sevgi, dayanışma, yardımlaşma ve huzur ortamını içinde barındıran yegâne günlerdir. Salgın sebebiyle bu yıl Ramazan Bayramı’mızı sevdiklerimizden uzakta geçireceğiz. Büyüklerimizin ellerini öpemeyecek, akraba ziyaretleri gerçekleştiremeyeceğiz. Sağlımız için evlerde kalmamız gereken günlerden geçiyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bir sonraki bayramı sevdiklerimizle yan yana, neşe ve sevinç içinde geçireceğiz” dedi.

“Büyüklerimiz bizim için çok değerli”

İlçede yaşayan büyüklere ve şehit ailelerine bayram ziyaretinde bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Büyüklerimiz bizim için çok kıymetliler. Onların hayır dualarını almak, yüzlerinde bir nebze tebessüm oluşturabilmek bizim için çok değerli. Biz de bayramımız buruk geçmesin, büyüklerimiz bizler için ne kadar önemli ve kıymetli olduklarını bir kez daha hatırlasınlar diye onları ziyaret ettik. Vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş şehit ailelerimizin bayramını kutladık ve şehitlerimizi dualarla andık. Al bayrağımızın altında huzurlu bir şekilde bayramımızı kutlayabiliyorsak aziz şehitlerimiz sayesindedir. Bugün ilk kıblemiz, Müslümanların mabedi Mescid-i Aksa’dan gelen şehit haberlerini üzüntü ile takip ediyoruz. Dualarımız Müslüman kardeşlerimizle birlikte. Yapılan insanlık dışı saldırıları kınıyorum. Bayrama ulaştığımız bugünlerde Rabbim tüm Müslüman kardeşlerimizi korusun” şeklinde konuştu

“Ramazan Bayramı’mız mübarek olsun”

Tüm İslam Âleminin bayramını kutlayan Başkan Doğan, “Mübarek Ramazan Bayramı’mızın tüm İslam Âlemine sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Başta tüm Çarşambalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin, milletimizin ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Lösemili çocuklara çifte bayram!

LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce ve idari yönetimin başlattığı destek etkinliğine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’da katılım sağlayarak bayram öncesi lösemili çocukların yüzleri güldürüldü.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nde kalan çocuklar bayram öncesi oyuncaklarla sevindirildi. Çocukların sahip olmak istedikleri oyuncaklar önceden belirlenerek koronavirüs tedbirleri eşliğinde istedikleri oyuncaklara sahip olan miniklerin yüzlerindeki sevinç herkesi mutlu etti.

“Eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile oluyoruz”

Lösemili çocukları tedavi sürecindeki zorluklardan bir an olsun uzaklaşmalarını hedeflediklerini söyleyen LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce, “Lösemili çocuklar küçük bedenlerine rağmen çok ağır tedaviler almak durumunda kalıyorlar. Bu tedaviler ister istemez psikolojilerini olumsuz yönde etkiliyor. Çocuklarımızın hastanenin acı yönlerinden ve mutsuz oldukları o anlardan uzaklaştıracak çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu gün burada çocuklarımıza Ramazan bayramı öncesi bir sürpriz yaparak tedavilerinin zorlu süreçlerinde eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile olmak istedik. Onların yüzlerindeki gülümseme her şeye değiyor. Minik yüreklere dokunmak adına yapmış olduğumuz bu etkinliğe katkı ve destek veren, bizleri yalnız bırakmayan  İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Yüzlerindeki gülümse her şeye değer”

Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşadığımız günlerde bayram süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı, özellikle bayram sevincini yüreklerinde bambaşka duygularla taşıyan çocuklarımız için daha zor bir durum olduğunu  ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Çocuklarımız alıştıkları bayram coşkusunu bu bayram daha az yaşayabilecekler. Bu sebeple biz de bayram öncesi Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneğini (LÖSAM) başlatmış olduğu kampanya destek vererek onların yüzlerini bir nebze olsun güldürmek istedik. Kendilerine hazırlanan giysi, oyuncak ve gıda paketinde oluşan hediyeleri ulaştırdık. İnşallah çok daha sağlıklı günlerde birlikte olacağız. Bu bayram biraz sıkılacağız ama inşallah daha nice coşku dolu bayram sevinçlerini hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Okumaya devam et

Trendler