DOLAR32,8344% 0.06
EURO35,2769% 0.08
STERLIN41,6615% -0.14
FRANG36,8387% 0.03
ALTIN2.491,52% 0,07
BITCOIN64.808,01-0.498

Başkan Demirtaş, yüz yüze başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılını kutladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında yeni eğitim öğretim döneminin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demirtaş, yüz yüze başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılını kutladı

Başkan Demirtaş,6 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim dönemi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Demirtaş yayımladığı mesajda şu sözlere yer verdi; “Yeni bir eğitim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Bu heyecan ile başlayan yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize sağlıklı günler dilerim. Her şeyin başının sağlık olduğunu geride bırakmış olduğumuz pandemi süresince daha da yakından öğrendik. Ülkemizi ve tüm dünyayı saran Koronavirüs salgını nedeniyle geleceğimizin istikbali çocuklarımız da bu zaman diliminde okullarından, öğretmenlerinden uzak kalarak eğitimlerini bu şekilde sürdürdüler. Hükümetimizin üstün çabaları, hızla almış olduğu kararlar ve uygulamalarla öğrencilerimiz eğitimlerini uzaktan online ve televizyon ekranlarından başarılı bir şekilde aldı.Artık alınan önlemlerle okullarımızda bu eğitim öğretim yılı döneminde yüz yüze eğitime geçilecek ve okul bahçelerinden yine geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin seslerini duyacağız.Okullarından, öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrı kalan kıymetli öğrencilerimizden derslerine çalışmaları ayrıca maske, mesafe ve el temizliğine dikkat etmelerini istiyorum. Tüm bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiamıza sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini diliyor, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırla vesile olmasını temenni ediyorum”

“Eğitim yuvalarımıza fiziki desteklerimiz devam edecek”

İlkadım Belediyesi’nin eğitime olan desteğinin aralıksız sürdüğünü sözlerine ekleyene Başkan Demirtaş,” Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu bilinciyle eğitim camiamıza birçok fiziki destek sağlıyoruz. Eğitim için koyulan her tuğlanın değerinin tartışılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatarak bu anlayışı çalışmalarımıza rehber yapmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAP