DOLAR32,1890% 0.01
EURO34,9377% 0.18
STERLIN40,9500% -0.04
FRANG35,1946% 0.16
ALTIN2.423,08% -1,57
BITCOIN67.990,00-3.256

Başkan Demirtaş Gaziler Günü’nde vatandaşlara lokma ikram etti

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başkan Demirtaş Gaziler Günü’nde vatandaşlara lokma ikram etti

Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kahramanlık olunmadığını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”19 Eylül Gazileri Günü’nün en güzel bir şekilde kutlanmasını sağlamak, günün önemine dikkat çekmek için bugün hep birlikte halkımıza lokma tatlısı ikramda bulunmak istedik” dedi.

İlkadım Belediyesi ve Samsun Valiliği tarafından ortaklaşa düzenlenen, “19 Eylül Gaziler Günü” nedeni ile Büyük Camii’nde öğle namazı öncesi tüm şehit ve gazilerimiz için İl Müftülüğü tarafından okutulan Mevlit programının ardından vatandaşlara lokma tatlısı dağıtıldı.

Samsun Valiliği tarafında 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle organize edilen anma programına Onur Anıtına çelenk koyma programına katılım sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Büyük Cami’inde okunan Mevlit programının ardından Samsun Valisi Doç.Dr.Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Muharip Gaziler Derneği Samsun Başkanı Ahmet Diril,Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şubesi Başkanı Necati Yılmaz birlikte vatandaşlara lokma tatlısı dağıttı. Akabinde anma programı dahilinde Gazi Aileleri ve yakınları için Samsunum-1 Gemisi’nde düzenlenen yemek programında tek tek gazilerin gününü kutlayarak hal hatırlarını sordu.

“Vatanseverliğin en güzel örnekleri gazilerimizdir ”

Ay-yıldızlı bayrağımızın gölgesinde bizlere vatan olarak armağan edilen bu mukaddes topraklar uğruna nice can vererek, gazi ve şehit olarak bu topraklar yurt parçası haline geldi. Bu günün önemini iyi kavrayarak onlara olan minnet borcumuzu hiçbir zaman unutmamalıyız. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle yaşamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malullerimizi de aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum” dedi.

YORUM YAP