DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Başkan Demirtaş Engelsiz Bir İlkadım İçin Canla Başla Çalışıyoruz

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında TSD Samsun Sakatlar Derneği’nin düzenlediği programa katıldı. Dernek Başkanı Fahrettin Öztürk ve dernek üyeleriyle sohbet eden Başkan Demirtaş 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak önemli mesajlar verdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demirtaş Engelsiz Bir İlkadım İçin Canla Başla Çalışıyoruz

Adnan Kahveci Parkı içerisinde bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi yeni hizmet binasında gerçekleşen programa İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Alâ, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı,MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur,TSD Samsun şube Başkanı Fahrettin Öztürk, İlkadım, Atakum Belediye Başkan Aday Adayları ve çok sayıda engelli vatandaş katılım sağladı.

“İstihdam ve çalışma ortamı istiyoruz”

Programda açılış konuşması yapan Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi Başkanı Fahrettin Öztürk,” Engellilerin yaşam kalitesini yükseltebilmek için toplumun her kesimine ciddi görevler düştüğünü, bu sorumlulukların yerine getirilmesi adına öncelikle şehrimizde hafif düzeydeki zihinsel engelliler ve ortopedik engellilere yönelik İş-Kur üzerinden engellilere iş kurmaları ve proje kapsamında verilecek eğitim sonrası ilçemizdeki sanayi ve özel sektörde ihtiyaç duyulan engellilere çalışma olanağı sağlanmasını istiyoruz” dedi.

“Engelsiz bir ilkadım için çalışmaya devam ediyoruz”

Engelli olmak kişinin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” İlkadım’ı engelsiz bir ilçe haline getirmek için mücadelemize devam ediyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla engelli bireylerimizin günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli ortadan kaldırmak ve onlara her türlüğü desteği sağlamak için sahada belediye adına gerekli çalışmaları hassasiyetle sürdürüyoruz. Şehrimizde öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için tedbirlerin alınması biz idareciler başta olmak üzere herkese önemli görevler düşüyor.Çeşitli engellere rağmen hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şeklide geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağı olduğunu bilmelerini istiyorum. Bu duygularla, “Engelliler haftası” nedeniyle bütün engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Bu haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni ederek, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunuyorum” diye konuştu.

“Tekerlekli sandalye hediye etti”

Programda Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Alâ, 2 adet tekerlekli sandalyeyi Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi üyelerine hediye etti.

 

YORUM YAP