DOLAR32,8622% 0.11
EURO35,1894% -0.11
STERLIN41,6642% -0.13
FRANG36,8288% 0.01
ALTIN2.492,96% 0,13
BITCOIN64.798,01-0.584

Başkan Demirtaş Berat Gecesinde İlçe Halkının Kandilini Kutladı, Kandil Simidi İkram Etti

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Berat Kandili dolayısıyla Oğuz Türkleri Camiinde düzenlenen kandil programının ardından vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demirtaş Berat Gecesinde İlçe Halkının Kandilini Kutladı, Kandil Simidi İkram Etti

Yatsı namazından önce sohbet, yatsı namazından sonra ise Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahiler ve dualar eşliğinde Berat Kandili ihya edildi. Hastenbaşı Mahallesi Oğuz Türkleri Camii’ndeki Kandil programına katılım sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,program sonrası vatandaşlara kandil simidi dağıtarak, herkesin Berat Kandili’ni kutladı.

Günün anlam ve önemine de şu sözlerle değinen Başkan Demirtaş, “Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen aynı zamanda Ramazan ayının müjdecisi olan ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak olan Mübarek Berat Kandilini idrak ettik. Allâh’ın affı ve bağışlamasının çok olacağının müjdelendiği bu gece hep birlikte ellerimizi semaya kaldırdık. Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak etmeyi Yüce Mevlam bizlere nasip etsin” dedi.

 

YORUM YAP