Connect with us
30Agustos

Gündem

Başkan Demir: Yaralarımızı el birliği ile saracağız

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Sinop’un Ayancık ilçesinde selden etkilenen vatandaşlara ulaştırmak için yola çıkarttığı yardım malzemesi yüklü TIR, bölgeye ulaştı. İçerisinde su ve ekmeğin bulunduğu ihtiyaç malzemeleri vatandaşlara dağıtıldı. “Yaralarımızı el birliği ile saracağız” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de bölgeye giderek incelemelerde bulunurken, şiddetli yağış sonrası sele teslim olan Kastamonu için de takviye ekip ve araç desteği gönderildi.

Published

on

Sinop’un Ayancık ilçesinde yoğun yağışlar sebebiyle meydana gelen sel ve taşkınlardan hemen sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Bölgeye hem İtfaiye Daire Başkanlığı hem de Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan araç ve personel takviyesi gönderen Büyükşehir Belediyesi, bir de içerisinde yardım malzemelerinin bulunduğu TIR gönderdi.

İçerisinde ekmek ve suyun bulunduğu TIR’ın bölgeye ulaşmasının ardından ihtiyaç malzemeleri vatandaşlara dağıtıldı. Ülkenin farklı bölgelerinde yaşanan afetlerin yarasını el birliği ile saracaklarını ifade eden ve ekiplerin ardından bölgeye giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Ege ve Akdeniz’de yaşanan orman yangınları, Doğu ve Batı Karadeniz bölgemizdeki sel ve taşkınlarla mücadelemiz etkin bir şekilde sürüyor. Yaralarımızı da elbirliği ile saracağız. Ben bir kez daha Sinoplu hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm imkanlarımız ile sel mağduru vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.

KASTAMONU’YA DA KURTARMA EKİBİ VE ARAÇ DESTEĞİ GÖNDERİLDİ

Bu arada şiddetli yağış sonrası sele teslim olan Kastamonu için de anında harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi hemen iş makinası ve takviye kurtarma ekipleri gönderdi. Sağanak yağış Kastamonu, Bartın ve Karabük’ü felç etti. Dereler ve çaylar taştı, evleri ve işyerlerini su bastı. 

Yangın, sel, deprem, heyelan gibi doğal afetlerde gerek müdahale ekipleri gerekse de sosyal desteklerle her zaman mağdurların yanında olan Samsun Büyükşehir Belediyesi şiddetli yağış sonrası sele teslim olan Sinop’un ardından bu kez de Kastamonu’ya yardım için hemen harekete geçti. İtfaiye aracı, vidanjör, su tankeri, kazıcı, traktör kepçe, ekskavatör, kanal temizleme aracı ve kamyon ile birlikte ekipler Kastamonu’da kurtarma çalışmalarına destek verecek. 

BAŞKAN DEMİR: “ALLAH BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRSİN”

“Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla her zaman vatandaşlarımızın yanındayız” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz birlikte büyük Türk milletiyiz. Yaşanan kötü günlerde bir araya gelmeyi başarabilen bir milletiz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirsin. Büyükşehir olarak tüm imkanlarımız ile o bölgelerdeki vatandaşlarımızın yanında olduklarımızı bilmelerini isterim” dedi. 

Hayatını kaybeden vatandaşlar için üzüntüsünü dile getirerek yakınlarına başsağlığı dileyen Başkan Demir, “Kastamonu’da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olmasından derin üzüntü duydum. Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Kayıp olan vatandaşlarımızın da sağ salim bulunmasını Rabbim’den diliyorum” diye konuştu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Gündem

Dernek Başkanı Çavdar ve yönetim kurulundan Havza Kaymakamı Nayman’a ziyareti

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve yönetim kurulu üyeleri bir süre önce Havza Kaymakamlığına atanan ve görevine başlayan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Published

on

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman; “ Bu makam Halkla en yakın önemli birim olan muhtarlarımızın kapısıdır. İlçenin huzur ve güvenliğini sağlamak ve sorunlara çözüm aramak için hep birlikte çalışacağız dedi. Sizleri ve mahallelerimiz tanımış olmam benim için bir avantaj. Ziyaretinizden ötürü sizlere teşekkür ederim”dedi.

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar; “Şahsım ve tüm muhtarlarımız adına ilçemize hoş geldiniz der yeni görevinizde başarılar dilerim. Muhtarlar olarak vatandaşın dertleriyle dertleşmek sorunlarına çözüm bulmak her an yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Birlikte daha güzel hizmetler için çalışacağımıza inancımız tamdır. Sizin ile daha önce çalışmış olmak bizler içinde önemli bir avantaj.” dedi.

Ziyaretin sonunda Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve dernek yöneticileri tarafından Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’a üzerinde ismi yazılı olan bir kama hediye edildi.

Ziyarete Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Bekir Erdem, İcadiye Mahallesi Muhtarı Metin Aysan ve Demiryurt Mahalle Muhtarı Cemil katıldı.

Continue Reading

Gündem

CHP Samsun İl Başkanlığı Kavak’ta esnafla buluştu

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Kavak İlçe Başkanı Şakir Altun, İl ve İlçe Yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen esnaf ziyaretinde Kavak esnaflarının dertleri ve sıkıntıları dinlenildi.

Published

on

Söz konusu ziyaretler ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel;

“Kavak ziyaret programımızda gördük ki ilçemizde de esnafımızın durumu kötü. “Siftah yapamadım dükkanımı kapattım” diyen esnaflarımızı gördük içimiz yandı. Esnafımızı çok karamsar, umutsuz ve çaresiz durumda gördük.

Kavak ilçesi çevre ilçelerde dahil küçük sanayi sitesi olmayan tek ilçemiz. 18 yıldır küçük sanayi sitesi inşası adeta yılan hikayesine dönmüş her seçim döneminde gerek belediye başkan adayları gerek AKP Milletvekili adayları Kavak’a gelmiş bu sefer hallediyoruz demiş fakat ortada ne sanayi sitesinin yeri var ne de adı.

Sanayi esnafı küçük köhne binaların altında kaldırımların üzerinde rızkını kazanmaya çalışırken şehri yönetenler halen yıllardır süregelen bu talebi görmezden gelmekteler.

Gene Samsun’da birçok ilçemizde araç muayene istasyonları varken Kavak’a 3 ile 6 ayda bir seyyar araç muayene istasyonu gelmekte. Vatandaş traktörünü tarım aracını muayene ettirmek için gelecek seyyar istasyondan medet beklerken diğer taraftan da muayeneden geçti diye yazılan trafik cezaları ile karşı karşıya kalmaktadır.

Kavak ziyaretimizde bir kez daha üzülerek gördük ki AKP Kavak’ı unutmuş öyle görünüyor ki bir dahaki seçime kadar da hatırlamayacak. Biz Kavaklı hemşerilerimizim yanında olmaya devam edeceğiz. Sıkıntılarına sıkıntımız dertlerine derdimiz diyerek mağduriyetlerini her platformda savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Continue Reading

Trendler