DOLAR32,2092% 0.08
EURO34,9614% 0.26
STERLIN40,9808% 0.06
FRANG35,2244% 0.26
ALTIN2.427,81% -1,38
BITCOIN67.930,00-3.695

Başkan Demir: Yaralarımızı el birliği ile saracağız

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Sinop’un Ayancık ilçesinde selden etkilenen vatandaşlara ulaştırmak için yola çıkarttığı yardım malzemesi yüklü TIR, bölgeye ulaştı. İçerisinde su ve ekmeğin bulunduğu ihtiyaç malzemeleri vatandaşlara dağıtıldı. “Yaralarımızı el birliği ile saracağız” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de bölgeye giderek incelemelerde bulunurken, şiddetli yağış sonrası sele teslim olan Kastamonu için de takviye ekip ve araç desteği gönderildi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demir: Yaralarımızı el birliği ile saracağız

Sinop’un Ayancık ilçesinde yoğun yağışlar sebebiyle meydana gelen sel ve taşkınlardan hemen sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Bölgeye hem İtfaiye Daire Başkanlığı hem de Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan araç ve personel takviyesi gönderen Büyükşehir Belediyesi, bir de içerisinde yardım malzemelerinin bulunduğu TIR gönderdi.

İçerisinde ekmek ve suyun bulunduğu TIR’ın bölgeye ulaşmasının ardından ihtiyaç malzemeleri vatandaşlara dağıtıldı. Ülkenin farklı bölgelerinde yaşanan afetlerin yarasını el birliği ile saracaklarını ifade eden ve ekiplerin ardından bölgeye giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Ege ve Akdeniz’de yaşanan orman yangınları, Doğu ve Batı Karadeniz bölgemizdeki sel ve taşkınlarla mücadelemiz etkin bir şekilde sürüyor. Yaralarımızı da elbirliği ile saracağız. Ben bir kez daha Sinoplu hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm imkanlarımız ile sel mağduru vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.

KASTAMONU’YA DA KURTARMA EKİBİ VE ARAÇ DESTEĞİ GÖNDERİLDİ

Bu arada şiddetli yağış sonrası sele teslim olan Kastamonu için de anında harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi hemen iş makinası ve takviye kurtarma ekipleri gönderdi. Sağanak yağış Kastamonu, Bartın ve Karabük’ü felç etti. Dereler ve çaylar taştı, evleri ve işyerlerini su bastı. 

Yangın, sel, deprem, heyelan gibi doğal afetlerde gerek müdahale ekipleri gerekse de sosyal desteklerle her zaman mağdurların yanında olan Samsun Büyükşehir Belediyesi şiddetli yağış sonrası sele teslim olan Sinop’un ardından bu kez de Kastamonu’ya yardım için hemen harekete geçti. İtfaiye aracı, vidanjör, su tankeri, kazıcı, traktör kepçe, ekskavatör, kanal temizleme aracı ve kamyon ile birlikte ekipler Kastamonu’da kurtarma çalışmalarına destek verecek. 

BAŞKAN DEMİR: “ALLAH BİRLİĞİMİZİ VE BERABERLİĞİMİZİ DEVAM ETTİRSİN”

“Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla her zaman vatandaşlarımızın yanındayız” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz birlikte büyük Türk milletiyiz. Yaşanan kötü günlerde bir araya gelmeyi başarabilen bir milletiz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi devam ettirsin. Büyükşehir olarak tüm imkanlarımız ile o bölgelerdeki vatandaşlarımızın yanında olduklarımızı bilmelerini isterim” dedi. 

Hayatını kaybeden vatandaşlar için üzüntüsünü dile getirerek yakınlarına başsağlığı dileyen Başkan Demir, “Kastamonu’da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın olmasından derin üzüntü duydum. Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Kayıp olan vatandaşlarımızın da sağ salim bulunmasını Rabbim’den diliyorum” diye konuştu.

YORUM YAP