DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.978.6793.092

Başkan Demir: Şampiyonluk kente ivme kazandıracak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, YılportSamsunspor’un kentin önemli markası olduğunu belirterek kulübün Süper Lig’de yer almasının kente çok büyük bir ivme kazandıracağını, katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Demir, “Samsun’un tanıtımına, marka değerine çok ciddi katkı sağlayacak olan bir olgu, bir marka Atatürk’lü arma, bugün Süper Lig’de. Bu hakikaten 7’den 70’e herkesi son derece mutlu etti” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demir: Şampiyonluk kente ivme kazandıracak

Spor Toto 1’nci Lig’in 34’üncü haftasında Ankara Keçiörengücü’nü sahasında 4-1 yenen YılportSamsunspor, ligin bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından kentteki coşku sürüyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından dün Cumhuriyet Meydanı’nda organize edilen şampiyonluk kutlamasında taraftarların heyecanı doruğa çıktı. YılportSamsunspor’un şampiyonluğu kentte her alanda heyecana neden olurken Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de bir kere daha YılportSamsunspor’u bu büyük başarıdan dolayı tebrik etti.

 

Başkan Demir, YılportSamsunspor’unşampiyonluğunun kentte 7’den 70’e herkesi son derece mutlu ettiğini söyledi. YılportSamsunspor’unkentin en önemli markası olduğunu belirten Başkan Demir, “Birçok takım Süper Lig’e çıkıyor, iniyor. Ama Samsun denince akla hep Süper Lig geliyor. YılportSamsunspor’un normal yeri Süper Lig. 11 yıllık bir aradan sonra kendi yerine dönmüş oldu. YılportSamsunspor bir marka. Burası önemliydi. 11 yıl aradan sonra olması gereken yere döndü. Şehir açısından çok önemli. YılportSamsunspor bizim en önemli markamız. Bölgenin merkeziyiz. Samsun’un tanıtımına marka değerine çok ciddi katkı sağlayacak olan bir olgu bir marka Atatürk’lü arma, bugün Süper Lig’de. Bu hakikaten 7’den 70’e herkesi son derece mutlu etti” dedi.

‘DİĞER BRANŞLARDA BAŞARIYI TETİKLEYECEK’

YılportSamsunspor’unşuanda iyi bir performans yakaladığını dile getiren Başkan Demir, “İnşallah hemen sıcağı sıcağına önümüzdeki sene de Süper Lig’de aynı istikrarla aynı hızla çok etkili olmasını bekliyoruz. Artık Samsun’un önünde Süper Lig’den sonra Avrupa kupalarında başarılı olmaya aday bir kulüp inşallah onu da başaracak. Biz de her zaman yapabildiğimiz kadarıyla elimizdeki imkanlar nispetinde her zaman yanlarındayız, yanlarında da olmaya devam edeceğiz. Bu şehir spor konusunda Türkiye’nin en önemli lokasyonlarından bir tanesi. Bizim en önemli marka değerimiz YılportSamsunspor. Süper Lig’de dolayısıyla Samsun’a çok büyük bir ivme katacak. Diğer branşlarında heyecanını başarısını tetikleyecektir” diye konuştu.

‘ÇOK GÜZEL BİR KUTLAMA YAPILDI’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, YılportSamsunspor için dün kentte kulüple, taraftar gruplarının ve vatandaşların katılımıyla çok güzel bir şampiyonluk kutlaması yapıldığını da söyleyerek “Hakikaten özlemişiz. Bu da bizi son derece mutlu etti. Şehre ayrı bir motivasyon geldi. Stadyumda kulüp çok güzel bir program da düzenleyecek. Kendi evine dönmesinin rahatlığını ve heyecanını bir kere daha hem şehre yaşatmış olacağız, hem de Türkiye YılportSamsunspor’u Süper Lig’de izlemeye, dikkat etmeye, YılportSamsunspor’un o özel ağırlığını, sportif inceliğini, nezaketini, azmini, başarısını bir kere daha göreceksiniz” şeklinde konuştu.

YORUM YAP