DOLAR32,2197% 0.1
EURO34,9685% 0.12
STERLIN40,8914% -0.14
FRANG35,2282% 0.25
ALTIN2.417,42% -1,80
BITCOIN67.320,16-3.218

Başkan Demir, öğrencilerin heyecanına ortak oldu

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk gününde Atakum Hüseyin Avni Asal İlkokulu’nu ziyaret eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demir, öğrencilerin heyecanına ortak oldu

Pandemi tedbirleri kapsamında başlatılan uzaktan eğitimle birlikte uzun süredir sessizliğe bürünen okullar, yeniden öğrencilerin sesleriyle şenlendi. Okulların açılmasıyla birlikte öğrenciler yüz yüze eğitime başladı. Toplum sağlığının riske atılmaması için de bir takım önlemler alındı. Okul bahçelerinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aşı stantları kuruldu. 

Hüseyin Avni Asal İlkokulu’nu ziyaret eden Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir hem öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu hem de aşısını yaptıran velilere gösterdiği hassasiyet için teşekkür etti.

Yeni eğitim- öğretim döneminde öğrencilere başarılar dileyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Öğrencilerimizin sağlığı ve başarısı her şeyden önemli. Bu zil sesini, öğrencilerin yüz yüze etkin bir eğitim almasını özlemiştik. Çocuklarımızı böyle heyecanlı görmekten çok mutluyuz. Bu vesileyle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yeni eğitim- öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ziyarette okulun 4 A sınıfı öğrencileri, Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e, eğitim-öğretimin uzaktan sürdürüldüğü süreçte birbirlerinden bağımsız olarak kaleme aldıkları ve daha sonra bir araya getirerek basımını yaptırdıkları eserlerden oluşan ‘Küçük Kalemlerden Büyük Hikayeler’ isimli hikaye kitabını hediye etti. Ziyaret sonrası protokol tarafından öğrencilere ders kitapları dağıtıldı.

Programa ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç ve Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız da katıldı.

YORUM YAP