DOLAR32,5188% 0.02
EURO35,0685% 0.24
STERLIN41,4417% 0
FRANG36,7985% -0.02
ALTIN2.433,00% 0,02
BITCOIN65.048,15-0.138

Başkan Demir Cem Evi’nde iftar yaptı

Samsun’da Cem Evi’nde iftar programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının önemine vurgu yaparak, “Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyor herkes için gece gündüz mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Demir Cem Evi’nde iftar yaptı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi ve Cem Evi’nde Muharrem Ayı’nın 10’uncu günü nedeniyle düzenlenen iftar programına katıldı. Başkan Demir’in yanı sıra programa CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Atakum İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şubesi Başkanı Cem Sultan Ermiş ve vatandaşlar katıldı.

AYRILIĞA GAYRILIĞA DEĞİL BİRLİKTE OLMAYA MECBURUZ

İftarın ardından konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarının önemine vurgu yaptı. Başkan Demir, “Muharrem ayının 10. günü Peygamber efendimizin torununun şehit edildiği bir elem günüdür. Bugün bütün Müslümanların ortak hüzün günüdür. Kerbela’nın acısı, ayrıştıran değil birleştiren özelliklere vesile olmalıdır. Bütün dünya Müslümanları, ayrılığa gayrılığa değil birlik ve beraberliğe mecburdur. Millet, bayrak, vatan geleceğimiz olan çocuklarımız için bir arada olmanın birbirimizi Allah için sevmenin ne kadar önemli olduğunu da bugün çok iyi anlatıyor. Alevi-sünni meselesi herkesin kendi tercihi ama aslında hepimiz aynı yoldayız. Müslüman olmak için iyi iman etmek için buradayız. İslam Coğrafyası ve Dünya ne acılar ne katliamlar yaşadı. Onun için sorumluluğumuz çok. Omuzlarımızdaki yük ağır” dedi.

HALKA HİZMETİ HAKK’A HİZMET OLARAK GÖRÜYORUZ

Mesai kavramı gözetmeksizin “Halka hizmet Hakk’a Hizmettir” anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Fırsat buldukça sizlerle birlikte oluyoruz olmaya da devam ediyoruz. Belediye olarak her zaman yanınızdayız, kapımız her zaman açık. Telefonum 24 saat açık. Oradan yazabilirsiniz. Sosyal medyadan ulaşabilirsiniz. Her türlü talebe ve müracaata hazırız. Sizleri seviyoruz. Biz hizmet makamındayız. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görüyor herkes için gece gündüz mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyoruz. Çünkü çok çalışmaya, gayret etmeye ve yavrularımızı geleceğe hazırlamaya mecburuz. Bu konuda büyük bir gayretimiz var. Rabbim milletimizi, devletimizi, kardeşliğimizi daim niyazlarımızı ve niyetlerimizi de kabul etsin inşallah. Bu vesileyle Hz. Hüseyin Efendimiz ile beraberinde Allah için, adalet için can veren bütün şühedayı, rahmet ve minnetle yad ediyorum” diye konuştu.

YORUM YAP