Connect with us

Yerel Yönetim

Başkan Demir: Belediye olarak 3 ana vizyonumuz var

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gençlerle bir araya geldiği programda kent için çizdikleri 3 ana vizyonu anlattı. Başkan Demir, “Bir; yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran hatta dünyaya örnek olacak bir kent olma noktasında vizyonumuz var. İki; toprağımızı, havamızı, suyumuzu ve coğrafyamızı çok iyi korumak ve kollamak durumundayız. Üç; bu şehirde yaşayan tüm insanların hayatına olabildiğince nasıl pozitif katkı sağlamanın peşindeyiz. Bütün projelerimizi buna göre şekillendiriyoruz” dedi.

Published

on

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şubesi tarafından yürütülen ‘Sessiz Kuşaktan Z Kuşağına Kent ve Mekan’ projesinin tanıtım toplantısına katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenen projede gençlerle bir araya gelen Başkan Mustafa Demir, Samsun’un gelecek vizyonundan söz etti. Gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi:

“Babanızı annenizi dinleyin. Onlarla sohbet edin. Etrafınızdaki belli yaşın üstündeki insanların tecrübelerinden istifade edin. Medeniyetimizin, bizi biz yapan değerlerin en doğru aktarıldığı alanlar burası. Okulda aldığınız eğitimlerin yanına hayat tecrübeli olan insanlardan aldıklarınızla hayatınızı daha verimli geçirirsiniz.”

Çiftlik Caddesi, Saathane Meydanı, Mecidiye Çarşısı, Subaşı Meydanı gibi Samsun’un tarihi mekanlarında yapılan çalışmalardan bahseden Başkan Mustafa Demir, “Geçmişte çeşitli nedenlerle kaybettiğimiz bu alanları ihya etmeye çalışıyoruz. Bizi biz yapan değerleri ihya etme noktasında samimiyetle gayret ediyoruz. Gençlerle bir araya gelmekten çok memnunuz. Bize gelen her öneriyi dikkate alıyoruz ve öneri sahibiyle paylaşarak çalışıyoruz. Bilginiz olsun. Bu şehir bölgenin merkezi. Samsun, Türkiye’nin en güzel şehri. Dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Bunun da kıymetini bilelim. Hep birlikte şehrimizi geleceğe taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi olarak vizyonlarından bir kaçını gençlerle paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şöyle devam etti:

“Bizim belediye vizyonu olarak yapmak istediğimiz, kalkış noktalarımızdan bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyorum. Yatay kalkınmayı Türkiye’de en iyi başaran hatta dünyaya örnek olacak bir kent olma noktasında vizyonumuz var. Bu vizyon çerçevesinde çalışıyoruz. Yakakent’ten, Terme’den, Asarcık’tan, Ladik’ten, Ayvacık’tan Salıpazarı’na varıncaya kadar tüm yatay kalkınmayla, Samsun’u topyekün kalkındırmak, ihya etmek gibi bir hedefimiz var. Burası çok önemli. Diğer önemli bir konu, toprağımızı, havamızı, suyumuzu ve coğrafyamızı çok iyi korumak ve kollamak durumundayız. Bunu geliştirmek durumundayız. Bu iki konuyu çok önemsiyoruz. Bir diğer üçüncü konu da, bu şehirde yaşayan tüm insanların hayatına olabildiğince nasıl pozitif katkı sağlamanın peşindeyiz. Bütün projelerimizi buna göre şekillendiriyoruz.” 

3 ana vizyonu detaylarıyla gençlere anlatan Başkan Mustafa Demir, “Aklınızda kalsın; bir yatay kalkınma, bu konuyla ilgili her türlü fikre ihtiyacımız var. İki; coğrafyamızı, tabi güzelliklerimizi yaradanın bize vermiş olduğu bu coğrafyadaki bütün nimetleri korumak, kollamak ve gelecek nesillere çok daha iyi bir şekilde aktarmak durumundayız. Üç, 7’den 70’e tüm insanlarımızın hayatına pozitif daha doğru dokunabilmenin derdindeyiz” diyerek şöyle konuştu:

“Bu üç ana vizyonumuz bizim tüm çalışmalarımızı etkiliyor. Bunların araçlara ulaşma noktasında ana konumuz bilgi, bilim ve teknolojiyi en üst düzeyde kullanma hedefi. Bunu istiyoruz.  Bunların dışında oluşturmak istediğimiz başka bir şey daha var. Bu şehre ait kültür, sanat ve edebiyat alanlarını nasıl geliştirebiliriz. Bizi biz yapan değerleri olabildiğine toplum hayatına yansıtmak istiyoruz.” 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

Havza’da hayırsever iş insanı tarafından yaptırılan Cami ibadete açıldı

Havza’da büyük kısmı hayırsever iş insanının tarafından kendi mahallesinde yaptırılan cami dualar ile ibadete açıldı.

Published

on

Yaklaşık 800 bin lira mal olan ve bunun 700 bin lirasını Çiftlik Mahallesi sakinlerinden Mustafa Dursun tarafından karşılanarak yaptırılan Çiftlik Mahallesi Emiruşağı yerleşkesindeki cami düzenlenen tören ve okunan dualar ile ibadete açıldı.

170 metrekare alan üzerinde, 325 metrekare kullanım alanı olan, bodrum üstü iki katlı Emiruşağı Caminin açılış programı okunan mevlit ile başladı.

Camide kılınan namazın ardından düzenlenen törende konuşan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir  hayırsever iş insanı Mustafa Dursun’a ve ailesine teşekkür ederek; “İnşallah değerli insanımızın yapmış olduğu bu cami bir çok gencimizin de eğitimine katkı sunacak ve uzun yıllar hizmet verecek. Kendisinden ve ailesinden Allah razı olsun.” Dedi.

20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya; “Kardeşimiz güzel bir eser yaptırdı. Şimdi sıra sizlerde bu hayrın yerini bulması için cemaatinin olması geriyor. Camilerimize boş bırakmayalım. Dursun ailesinden Allah razı olsun ve niyetlerini kabul etsin.”dedi.

Konuşmaların ardından Dursun ailesi adına Adem Dursun’a Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya ve Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan tarafından plaket takdim edildi.

Adem Dursun ise Havza Belediyesi ve Havza Müftülüğüne yapmış oldukları yardımlar ve desteklerden ötürü teşekkür ederek; “Ben Çiftlikliyim ve burada büyüdüm. Bizlere böylesi hayırlı bir işi nasip eden Allah’ıma şükürler olsun. İnşallah bu tür yardımlarımıza devam edeceğiz.” Dedi.

Konuşmaların ardından Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen tarafından okunan duanın ardından kesilen kurdele ile cami ibadete açıldı.

Açılış sonrası programa katılanlara yemek ikramında bulunuldu.

Açılış törenine Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, MHP Havza İlçe Başkanı Ferhat Gültekin, 20., 21., 22.’inci Dönem Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Havza Müftü Vekili Kavak Müftüsü Yakup Belen, Havza Halkla İlişkiler müdürü Zeki Kurt, Hayırsever İş İnsanı Mustafa Dursun ve ailesi ile mahalle sakinleri katıldı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Genç girişimcilerin adresi Büyükşehir olacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, girişimcilerin mevcut işletme kapasitelerini artırmaları için ortak tasarım atölyesi kuruyor. İş geliştirme merkezinin yanındaki alanda yapımı süren atölye, 2022 yılında hizmete girecek. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini, üretim, istihdam ve pazarlama konusunda özellikle genç girişimcilere bu atölyenin önemli destek sağlayacağını söyledi.

Published

on

Kent ekonomisini geliştirmek amacıyla gençleri girişimciliğe teşvik eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, destekleriyle üretim, istihdam ve ihracata katkı vermelerini sağlıyor. Canik ilçesi Derebahçe Mahallesi’ndeki iş geliştirme merkezinin yanındaki alanda girişimciler için yeni bir yatırıma başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, ortak kullanım ve tasarım atölyesi inşa ediyor. Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın mali destekleriyle yapılan yatırım, 18 ayda tamamlanacak. 

“GİRİŞİMCİLERE HAYIRLI OLSUN”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş fikrini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekonominin lokomotifi olarak gördüklerini ve onları cesaretlendirdiklerini ifade etti. Atölyenin girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmesine önemli katkılar sunacağını söyleyen Başkan Demir, “İş fikri olup işletme sermayesi eksikliği sebebiyle yatırım yapamayan çok girişimcimiz var. Üretim, istihdam ve pazarlama konusunda hevesli girişimcilerin ellerinden tutmamız, onlara destek olmalıyız. Bu nedenle de onlar için atölye kurma kararı aldık. İnşaatına geçen ay başladık ve çalışmalar hızla sürüyor. Hizmete girdiğinde girişimcilerimiz, makine parkına fazla masraf yapmak zorunda kalmayacak. Şimdiden şehrimize ve genç girişimcilerimize hayırlı olsun“ açıklamasında bulundu. 

2022’DE HİZMETE GİRECEK

Atölyenin donatımı ve makine parkıyla ilgili ihtiyaçlarını karşılayacağını dile getiren Başkan Mustafa Demir, “Şehrimizin girişimci ve iş insanlarına tam teşekküllü bir atölye kazandırıyoruz. Verimli ve etkin kullanılması için en uygun işletme modelini tesis edeceğimiz atölyede CNC makineleri dahil ihtiyaç duyulan her türlü donanıma sahip olacak. Firmalarımızın üretim kapasitesini ve rekabetçiliğini artırmada büyük rol oynayacak ortak tasarım atölyesinde prototipler de yapılabilecek” İfadelerini kullandı.

Continue Reading

Yerel Yönetim

Halim Batur Kulüpleri arası futbol turnuvası başlıyor

İlkadım Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için gençleri sporda buluşturan spor kulüplerine yönelik geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden “Halim Batur” anısına düzenleyeceği kulüpler arası futbol turnuvası ile ilçede spora olan ilgiyi yeşil sahalara taşıyor.

Published

on

Derebahçe Mahallesi’nde adının verildiği, Halim Batur Spor Kompleksinde 25 Eylül Cumartesi günü saat:12.00’de oynanacak ilk maçla başlayacak olan Halim Batur Kulüpler arası futbol turnuvasında 13 kulüp şampiyonluk kupası için yeşil sahalarda kıyasıya mücadele edecek. Covid-19 salgınına karşı en üst seviyede önlemlerin alınarak başlatılacak futbol turnuvasında şampiyon 26 Eylül Pazar günü oynanacak olan final maçı müsabakası ile belli olacak.

“Spor ve vefa adına önemli bir etkinlik”

Turnuvaya katılan tüm takımlara fair play ve centilmence mücadele etmelerini dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Her yaştan nesilleri bir arada spor yönlendirmek adına çok anlamlı bir etkinlik düzenledik. Geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden Yol-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanlığı Denetim Kurulu üyesi Halim Batur adını unutmadık. Bu turnuvada, ona karşı bitmeyen vefamızı gösteriyor. Öncelikle bir sakatlık olmaması, sporcunun centilmen ruhunun hiç kaybedilmediği maçların yeşil sahalara yansıyacağı turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Trendler