Connect with us
30Agustos

Gündem

Başkan Aksu’dan anlamlı hamle “O formalar, ihtiyaç sahibi çocuklara”

AK Parti İl Başkanlığı tarafından alınan Samsunspor formalarına, “Kırsal kesimde yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere” talip olan Atakum Şehir Platformu üyelerinin bu isteği gerçek oldu. AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, platformu ziyaret ederek formaları teslim etti.

Published

on

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, geçtiğimiz haftalarda Samsunspor’a destek olmak için, teşkilat adına 555 forma almıştı. Bu bilgiyi sosyal medya hesabında paylaşan İl Başkanı Aksu’ya, “O formaları, ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırmak isteriz” çağrısında bulunan Atakum Şehir Platformu üyelerinin bu talebi yanıtsız kalmadı.

“TALEP KARŞISINDA MUTLU OLDUM”
Atakum Şehir Platformu’n ziyaret eden ve formaları teslim eden AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, “Şehrimizin ortak değeri olan Samsunspor, tartışmasız en önemli markamızdır. Yeni neslin Samsunspor sevgisiyle büyümesini, bu anlamda çok önemsiyorum. Takımımıza destek olmak için 555 forma aldığımızda, Atakum Şehir Platformu üyesi kardeşlerimiz, sosyal medya üzerinden bize ulaşarak güzel bir öneride bulundu. Formaları, özellikle kırsal kesimde yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza ulaştırmak istediklerini söylediler. Biz de bu güzel teklife kayıtsız kalamadık. Kendilerine teşekkür etmek ve formaları kendim teslim etmek istedim” dedi.

“ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU OLACAK”
Ziyaret karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Atakum Şehir Platformu Başkanı Erkut Erbil, “İki yıldır aktif olarak hizmet veren on binlerce aileye, binlerce çocuğa ulaşan platformumuz, Samsunspor konusunda da son derece hassas. Formalara talip olduk, çünkü o formaları alacak gücü olmayan çocukların olduğunu biliyoruz. Ramazan Bayramında 2 bin çocuğumuza bayramlık kıyafet ve ayakkabı dağıtmıştık. Şimdi de Kurban Bayramı öncesinde böyle bir hazırlık yapıyoruz. Bu hazırlığımıza, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu’nun bize emanet ettiği formaları da ekliyoruz. Çocuklar çifte sevinç yaşayacak. Özellikle şehrimizin kırsal kesimlerindeki çocukları, Samsunspor formasıyla buluşturmak çok güzel olacak” diye konuştu. Atakum Şehir Platformu’nun çalışmaları hakkında da detaylı bilgi alan AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, ziyarette beraberinde bulunan AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdülkadir Köstek ile birlikte, platforma üye oldu. Platform başkanı Erkut Erbil, Başkan Aksu’ya teşekkür belgesi takdim etti.

Gündem

Havza’da Temiz Eller İş Başında

Havza Gençlik Merkezi ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu işbirliği içerisinde 18 Eylül dünya temizlik günü adına bir etkinlik düzenledi.

Published

on

Etkinlik kapsamında Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ile beraber okul çevre yollarında ve okul içerisinde temizlik çalışması yapıldı.

Gönüllülük esası ile işe girişen öğrenciler okulu ve çevresini tertemiz yaptılar.

 Okul Müdürü Hüseyin Yavuz okulların sadece öğretim için değil hayatın her alaınında eğitim için de var olduğunu belirterek; “Öğrencilerinin bu duyarlı davranışta baş rol oynamalarından gurur duydum.” Dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Mecit Keskin ise dünya temizlik gününde öğrencilere okullarını ve çevrelerini temiz tutma adına bilinç oluşturmaya çalıştıklarını ve bu konuda destek olan başta Okul Müdürü Hüseyin Yavuz, okul yönetimine ve okul beden eğitimi öğretmeni Mahmut Sarı’ya  teşekkürlerini iletti.

Continue Reading

Gündem

Oruç, pandeminin haftalık vaka durumu hakkında bilgi verdi

Samsun Valiliği İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç: “Vaka sayılarımız artıyor. Sayılardaki artış, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor. İlimizde aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Maalesef hastane yatışlarımızın ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu aşısını erteleyen bu vatandaşlarımız oluşturuyor. Özellikle tek ya da iki doz sinovac aşısını şubat, mart, nisan, mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden aşınızı mutlaka yaptırın”

Published

on

Samsun’da yürütülen aşı çalışmaları ve ilçelerin aşı oranları hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi: 

“Samsun’da vaka sayılarımız artıyor. Sağlık Bakanlığımızın verilerine göre bu hafta insidans hızımız yüz binde 211,71 olarak gerçekleşti. Vaka sayılarımızdaki bu artış maalesef, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu yansımayı durdurmak için, Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın yakından takip ettiği bir süreçle aşı çalışmalarımızı yaygın bir şekilde yürütüyoruz. 

İlimizdeki vakaların neredeyse %90’ı delta varyantından oluşuyor. Delta varyantının etkisiyle hızlı bulaşan hastalık, aşısını erteleyen vatandaşlarımızın virüsün bulaşmasına zemin hazırlamasıyla birlikte daha da fazla insana bulaşıyor. 

Samsun’da aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Bunlar ikinci dozunu zamanı gelmesine rağmen yaptırmayan ve iki doz aşısını yaptırdıktan sonra üçüncü hatırlatma dozunu hakkı olduğu halde erteleyen kişilerinden oluşuyor.

Maalesef hastane yatışlarımız, yoğun bakım hastalarımız ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu da bu aşısını erteleyen vatandaşlarımız oluşturuyor. 

Özellikle tek ya da iki doz Sinovac aşısını Şubat, Mart, Nisan, Mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden ikinci doz ya da üçüncü hatırlatma doz aşınızı mutlaka yaptırın.  

Aşı sadece sizi korumaz. Hastalığı bir başkasına bulaştırma ihtimalinizi de azaltır. Bu nedenle hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdekilere hastalığı bulaştırmamak için, lütfen ertelediğiniz aşısınız tamamlayın.

Birinci dozda %85 oranına ulaştık. Ancak ikinci dozda 18 yaş üstü hedef nüfusa göre %69 seviyesindeyiz. 

Vakalar artıyor. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor.

Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalmasını istiyorsak, elimizdeki en güçlü silah olan aşıyı mutlaka daha da etkin kullanmalıyız. Bir doz aşı oldum bana yeter dememeliyiz. İki doz aşımızı yaptırmışsak hatırlatma dozuyla koruma kalkanını güçlendirmeliyiz. 

Artık bir bahanemiz yok. Aşımız var. Aşı noktalarımız aktif olarak sizleri bekliyor. Yeni bir vaka artışının ortaya çıkaracağı yasaklar tablosuyla karşılaşmamak için yapmamız gereken belli. 

Aşımızı yaptırmak.

Lütfen hiç vakit kaybetmeden evimize en yakın aşı merkezine başvurarak, mutlaka aşımızı yaptıralım. Rahatça Samsunsporumuzun maçını statta izleyelim, sosyal etkinliklerimize katılıp, seyahatlerimizi güven içinde yapalım. Maske, mesafe, el hijyeni kurallarına daha çok dikkat edelim. Yeniden koronanın hayatımıza hâkim olmasına izin vermeyelim.”

Continue Reading

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Trendler