DOLAR32,8433% 0.07
EURO35,2116% -0.04
STERLIN41,6529% -0.15
FRANG36,8271% 0.01
ALTIN2.492,28% 0,10
BITCOIN64.896,01-0.455

Atasam Atakum Tıp Merkezi, kadın sporculara destek çıktı

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde mücadele edecek olan “Samsun Basketbol İhtisas” kadın basketbol kulübünün, ligde mücadele etmesi için gerekli olan sporcu sağlık raporlarını, Atakum’daki Atasam Tıp Merkezi üstlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atasam Atakum Tıp Merkezi, kadın sporculara destek çıktı

Şehrin bürokrat ve iş insanlarının hiçbir desteğini alamadan yoluna devam etmek için çaba sarfeden kadın basketbol takımı, lige girebilmesi için zorunlu olan sağlık raporlarını yaptıracak Hastane bulamadı. Geçen yıl sağlık sponsorluğunu yapan Medicana Hastanesi’nin de son anda çekilmesi ile ortada kalan sporculara, Atasam Atakum Tıp Merkezi sahip çıktı. 

7 sporcu ile Atasam Atakum Tıp Merkezinde sağlık kontrolünden geçen sporculara yakın ilgi gösteren Hastane yönetimi ile sporcuların fotoğrafları neşe saçtı. Konu hakkında açıklama yapan Kulüp idari menajeri Nilüfer AYDOĞAN “ Şehrin marka kulübü Samsunspor, kadına şiddete karşı durmak için dünyanın en ağır formasını hazırlatıp, kadına şiddete hayır derken, hemen 3 km ötesinde merkezi olan kulübümüzdeki kadın sporcular, şehirden psikoljik şidddet görürcesine, formasız, servissiz, susuz bırakılmakta. Yakın sürede de sponsor Hastanemiz çekildi.  Bu krizde bizlere destek olan Atasam Atakum Tıp merkezi Genel Müdürü Sayın Birsen ÖZTÜRK’e teşekkür ederiz. Kadın ne isterse yapar diyoruz ancak şehirdeki kadın sivil toplum kuruluşlarından en ufak destek göremiyoruz. “ diyerek sitemini iletti. 

Kulüp Türkiye Kupasında mücadele etmek için 25 Eylül Cumartesi günü Ankara’ya şehirlerarası otobüsle, diğer yolcularla beraber gidecek. 

YORUM YAP