DOLAR31,2231% 0.05
EURO33,8615% -0.05
STERLIN39,4550% -0.28
FRANG35,3442% -0.5
ALTIN2.054,47% 0,68
BITCOIN1.901.578-0.22

Atakum’un 2023 yılı bütçesi meclise geldi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Atakum’un 2023 yılı bütçesi meclise geldi

Atakum Belediyesi 2023 yılı mali hazırlık bütçesi meclise taşındı. Komisyonlarda görüşülecek bütçe 875 milyon TL olarak belirlendi. “Katılımcı Bütçe” çalışmaları hakkında meclise bilgi veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Mahalle çalışmalarımıza tüm meclisimizi davet ediyorum. Gerçekten demokrasi şöleni olur” dedi.

Atakum Belediyesi Ekim ayı olağan toplantısı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde yer alan 17 madde görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

“BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETELİM”

Gündem maddeleri arasında Atakum Belediyesi’nin 2023 yılı mali hazırlık bütçesi de yer aldı. Buna göre gider bütçesi 875 milyon TL olarak belirlenirken değerlendirilmek üzere komisyona havale edildi. Atakum’un 2023 bütçesi ve “Katılımcı Bütçe” hakkında değerlendirmelerde bulunan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Katılımcı bütçe çalışmalarımızla mahallelerde ve sitelerde toplantılar yapıyoruz. Herkesi konuşturmaya çalışıyorum. Ben de derdimi anlatıyorum. Komşuluk hukuku, Kent Konseyi, birlikte yönetim kanunda var. 5393 sayılı kanunda gönüllüler var. Harcama yetkisi dışında tüm yetkileri kullanabiliyor. Müthiş bir kanun. Mahalle çalışmalarımıza tüm meclisi davet ediyorum, siz de gelin. Siz de burada değil orada da eleştirin. O toplantılarda her siyasi eğilimden insan var. Sizleri de davet ediyorum. Gelin şehri birlikte yönetelim, birlikte eleştirelim ve çözüm kadıköy escort üretelim. Dünya Sosyal Forumu var, ‘Yeni bir dünya mümkün’ diyerek yola çıktılar ve şu anda 3 bin belediye bu formatta çalışmalar yapıyor. Türkiye’de Şişli Belediyesi ve Nilüfer Belediyesi’nden sonra üçüncü olarak Atakum Belediyesi; Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çanakkale Belediyesi de bu formatta bütçeler yapıyorlar. Ben sadece bütçeyi değil, içinde bulunduğumuz koşulları ve 875 milyon TL’yi anlatıyorum. Bu yükü beraber taşıyabilirsek, bu zor süreci aşabileceğimizi söylüyorum. Onlarla bir belediye başkanı olarak değil, Atakumlu olarak konuşuyorum. Sizler de o toplantılara gelin, gerçekten bir demokrasi şöleni olur.” diye konuştu.

YORUM YAP