DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Atakum’da selin izleri siliniyor

Atakum Belediyesi ekipleri, kentte etkili olan şiddetli yağışın ardından merkez ve kırsal mahallelerde selin izlerini silmek için birçok noktada çalışmalar gerçekleştirdi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atakum’da selin izleri siliniyor

Samsun ve ilçelerinde önceki gün etkili olan, Atakum’da da hayatı olumsuz etkileyen yoğun yağışın ardından, Atakum Belediyesi ekipleri selin izlerini kentten silmek için sahada yoğun mesai harcadı.

KANALLAR, MENFEZLER AÇILDI 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sağanak yağmurla birlikte ulaşım ağına sürüklenen toprak, taş, ağaç parçalarını temizlemek için hem kırsal hem de merkez mahallelerde çalışma yaptı. Toprağın kayarak ulaşımı zorlaştırdığı yollar kepçe yardımıyla temizlendi. Birden çok noktada çalışmalarını sürdüren ekipler, tıkanan kanalları açarak yeniden başlayabilecek yağışa karşı önlem aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de yoğun yağışın ardından kentteki menfez temizliklerini gerçekleştirdi.

EVDE DESTEK BİRİMİNDEN DAYANIŞMA 

Atakum Belediyesi’nin engelli, dezavantajlı ve 65 yaş üstü yurttaşlara evde temizlik, psikolojik destek, sağlık ve kuaför hizmeti veren Evde Destek Hizmetleri Birimi bu defa su baskını yaşanan evlere destek oldu. Ekipler,  yoğun yağış sonrasında evlere giren yağmur sularının temizliğini yaptı.

YORUM YAP