DOLAR31,1321% 0.08
EURO33,8314% 0.06
STERLIN39,5105% 0.04
FRANG35,3805% 0.09
ALTIN2.033,43% 0,07
BITCOIN1.707.0594.839

Atakum’da örnek çevre dayanışması

Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Atakum’da Çobanlı Kent Ormanı’nda ve Atakum sahilinde geniş kapsamlı temizlik çalışması yürütüldü. Etkinlikte; araba lastiğinden plastik şişeye kadar doğayı ve canlıları tehdit eden atıklar, belediye ekipleri ve gönüllüler tarafından tek tek toplandı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atakum’da örnek çevre dayanışması

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci öncülüğünde doğa dostu birçok projenin hayata geçirildiği Atakum’da, Dünya Temizlik Günü’nde anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Atakum Belediyesi ile Samsun Büyükşehir Belediyesi, ‘Let’s Do It’ ve Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) iş birliğinde Çobanlı Kent Ormanı ile Atakum sahilinde geniş kapsamlı temizlik çalışması yürütüldü. Etkinliğe; Atakum Belediye Başkan Vekili Hasan İpek, TEMA Vakfı temsilcileri, Atakum Belediyesi personeli ve çok sayıda gönüllü katıldı.

ATIKLAR TEK TEK TOPLANDI

Çevre kirliliği ile mücadele konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen etkinlikte açık alanlara ve denize atılan çöpler, tek tek toplandı. İtfaiye ekipleri ve gönüllüler sigara izmaritinden plastik şişeye ve teneke kutularına kadar doğa ve insan sağlığı için risk oluşturan birçok atığı toplamak için yoğun mesai harcadılar. Ekipler, sahilde yürüttükleri çalışmalarda denizden araba lastikleri çıkardılar. Çevre dostu etkinliğe, yetişkinlerin yanı sıra minikler de destek verdi. Çobanlı Kent Ormanı ve Atakum sahilinde geniş bir alanda gerçekleştirilen çalışma sonrası toplanan atıklar, geri dönüşüm merkezlerine gönderildi.

 

YORUM YAP