DOLAR31,3767% 0.01
EURO34,0915% 0.03
STERLIN39,8426% 0.15
FRANG35,5382% 0.01
ALTIN2.101,07% 0,00
BITCOIN1.983.2021.414

Atakum’da aşure dayanışması 

Atakum Belediyesi ile Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle sosyal dayanışma ve geleneksel değerlerin yaşatılması amacıyla aşure etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte yurttaşlara tek tek aşure ikram eden Başkan Deveci, “Toplum olarak birbirimize destek olmalı ve dayanışmayı en güçlü şekilde yaşatmalıyız” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atakum’da aşure dayanışması 

Atakum Belediyesi ile Atakum Kent Konseyi iş birliğiyle Mimarsinan Kent Pazarı’nda aşure etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Kent Konseyi Genel Sekreteri Şenol Katkat, kent konseyi gönüllüleri ve çok sayıda yurttaş katıldı. Sosyal dayanışma ve geleneksel değerlerin yaşatılması amacıyla yapılan etkinlikte Başkan Deveci, yurttaşlara tek tek aşure ikram etti.

KÜLTÜREL ZENGİNLİK

Aşurenin kültürel bir zenginlik olduğunu belirten Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Muharrem ayı, sadece dini bir anlam taşımakla kalmayıp aynı zamanda dayanışma, hoşgörü ve birlikte olma duygularını pekiştirdiğimiz özel bir dönemdir. Biz, bu anlamlı ayı geleneklerimize sahip çıkmak ve toplumsal dayanışmayı güçlendirmek için çok önemsiyoruz. Birlikte olmanın, bir arada paylaşmanın ve sevgi dolu anılar biriktirmenin önemi çok büyük. Toplum olarak birbirimize destek olmalı ve dayanışmayı en güçlü şekilde yaşatmalıyız” diye konuştu.

YORUM YAP