Connect with us

Kültür&Sanat

Atakum Osmanlı Hamamları yeniden hizmete açıldı

Published

on

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür&Sanat

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi Kuruldu

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi; Bölgede faaliyet gösteren 7 Özel Tiyatronun girişimi ile Mart 2021’de merkezi Samsun’da olmak üzere kuruldu.

Published

on

Samsun’dan Düşevi Oyuncuları, Hayal Atölyesi Tiyatrosu, Karma Sahne, Trabzon’dan Tiyatro Panki, Amasya’dan İris Sanat Tiyatrosu, Giresun’dan Kayıp Oyuncular, Gümüşhane’den Yankı Kumpanya Kooperatifin kurucu Ortak Tiyatrolarıdır.

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi; Karadeniz Bölgesinde üretimden gelen güçleri birleştirmek, tiyatro sanatını geliştirmek, dezavantajlı çevrelere projeler üretmek, Ulusal ve Uluslararası projeler gerçekleştirmek amacı ile kurulmuş bir sosyal kooperatif örneğidir.

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi; Tiyatro sanatının “Ortak İş” yapma düşüncesinden hareket ederek ortaklarıyla birlikte üretmek ve sorunlara çare bulmak için faaliyet göstermeyi hedeflemektedir.

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi; Ulusal ve Uluslararası fon ve paydaşlarla ekonomik, sosyo-kültürel projeler üretmeyi hedefler. Bünyesinde barındırdığı ortak tiyatro ekiplerinin hukuki haklarını savunma, Ulusal ve Uluslararası sanatsal bilinirliliğini arttırmaya çalışır. Tiyatro Sanatı ile ilgili eğitimler düzenler, seyirci kazanmak amaçlı projeler geliştirir.

Bölgesinde tecrübeli, nitelikli tiyatroların ortaklığında kurulan Karadeniz Tiyatro Kooperatifi, Türkiye’de kurulan 4. Tiyatro Kooperatifidir. Bölgesel Tiyatro Kooperatiflerinin gücüne, birleşmesine ve hak mücadelerini ortak yapıp Anadolu Tiyatrolarının da sesini duyurmasına önem veren Karadeniz Tiyatro Kooperatifinin yapılacak ilk genel kurula kadar geçici olarak Yönetim Kurulu Başkanlığına; Düşevi Oyuncuları GSY Cem KAYNAR, Başkan Yardımcılığına Tiyatro Panki GSY Tufan ÜNLÜ, Yönetim Kurulu Üyeliğine Yankı Kumpanya GSY Mesut BUDAK, Denetim Kurulu Üyeliklerine Karma Sahne’den Emrah GÜVEN, Kayıp Oyuncular GSY Ersin ÖZDEMİR seçildi.

Örgütlenmeye önem veren, kolektif iş yapabilme disiplini geliştirme hususunda çaba harcamak isteyen Karadeniz Tiyatro Kooperatifi, Karadeniz bölgesinde kooperatif bünyesinde olmak isteyen özel tiyatrolarla buluşmayı istemektedir.

Continue Reading

Kültür&Sanat

Alin Sanat ve Rotary Kulübünden;Sağlık çalışanlarına moral konseri

Sağlık çalışanları için moral etkinliği düzenleyen Alin Sanat Merkezi ve Samsun Rotary Kulübü, sosyal mesafe kuralları kapsamında gerçekleştirilen programda sağlıkçı konuklarının keyifli bir akşam geçirmesini sağladı.

Published

on

Alin Sanat Merkezi ve Samsun Rotary Kulübü işbirliği içerisinde gerçekleştirilen organizasyonda, sosyal mesafe kuralları kapsamında bir etkinlik düzenlendi. Alin Sanat Merkezi bahçesinde düzenlenen etkinliğe, farklı sağlık kuruluşlarında görev yapan çok sayıda doktor ve sağlık çalışanı katıldı.

Ülke olarak aylardır korona virüs ile ciddi bir mücadele verildiğine dikkat çeken Alin Sanat Merkezi Kurucusu Özlem Başoğlu, “Dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de ciddi bir mücadele verilen virüsten bir an önce kurtulmak istiyoruz. Bu süreçte en çok emeği, katkıyı verenler, muhakkak ki sağlık çalışanlarımız oluyor. Ailelerinden, sevdiklerinden dahi uzak kalarak, ülkemizin başına bela olan bu virüse karşı büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarımızın, her şeyden daha çok morale ihtiyacı var. Bu anlamda Samsun Rotary Kulübü ile işbirliği içerisinde mini bir etkinlik düzenlemek istedik. Umarım başarılı da olmuşuzdur” dedi.

Samsun Rotary Kulübü Başkanı Ümit Eminoğlu ise yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, “Bu süreç hepimiz için zor. Ama en büyük zorluğu sağlık çalışanları çekiyor. Gece gündüz demeden, hayatlarını tehlikeye atarak insanları sağlıklarına kavuşturmak için mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Hep birlikte, büyük bir özen ve özveri içerisinde bu virüsten kurtulacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Alin Sanat Merkezinin 9 yaşındaki yeteneği Yiğit Yüksel’in piyano dinletisi ile başlayan etkinlik, Prof. Dr. Olga Hasanova ve Samsun DOB Solisti Elif Demir’in mini konserleri eşliğinde devam etti. Etkinliğe katılan sağlık çalışanları, Samsun Rotary Kulübü ve Alin Sanat Merkezine teşekkür etti.

Continue Reading

Kültür&Sanat

Engelleri dansla aştı!

Türkiye’nin Samsunlu gururu Gizem Sarıgöl

Published

on

29 Kasım-1 Aralık tarihlerinde Almanya’nın Bonn kentinde düzenlenen 2019 Dünya Para Dansları Spor Şampiyonası renkli görüntülere sahne oldu. Şampiyonada Türkiye’yi temsil eden Samsunlu engelli dansçı 20 yaşındaki Gizem Sarıgöl, gurur yaşattı. Engelleri zahmetsizce aşan Sarıgöl, kusursuz bir performans sergiledi.

Continue Reading

Trendler