Connect with us
30Agustos

Gündem

Atakum Belediyesi’nden yangın bölgesiyle dayanışma çağrısı

Atakum Belediyesi, Atakum’da bulunan STK’lar ile yangın bölgesine destek sağlamak için güç birliği yaptı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bugün değilse ne zaman? Türkiye’nin hiç karşılaşmadığı bir süreci yaşıyoruz. Bugün o gün arkadaşlar. Onun için yardım elimizi uzatalım. Bu bizim insanlık görevimiz” dedi.

Published

on

Atakum Belediyesi, Atakum Kent Konseyi ve kuruluşunu tamamladığı Atakum Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ile yangın bölgelerine ihtiyaç malzemesi göndermek için güç birliği yaptı. 137 katılımcı sivil toplum kuruluşunun yer aldığı platformun temsilcileri Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile yardım kampanyası hakkında koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. 

İHTİYAÇ LİSTESİ DUYURULDU

Toplantıda yardım kampanyasını etkili yönetmek amacıyla bir komisyon kurulurken ihtiyaç listesi de paylaşıldı. Listede, su, hayvan yemi, hijyenik malzeme, konserve, ilaç, iç çamaşırı, çorap, el feneri, kafa lambası, ev tekstil, kuru gıda, mutfak gereçleri, yangın hortumu, fenerler için pil, yanmaz eldiven, power bank, yanmaz ayakkabı, n95 gaz maskesi, ağaç kesme motoru, jeneratör, çocuk bezi, kıyafet, oyuncak yer aldı. 

LOJİSTİK MERKEZ ATAKUM BELEDİYESİ

6 Ağustos Cuma akşamı yola çıkarılması planlanan TIR’ların lojistik merkezi Atakum Belediyesi olacak. Atakum Belediyesi hizmet binası altında bulunan Paylaşım Merkezi içerisindeki depolarda bir araya getirilecek yardım malzemeleri, TIR’lara yüklenerek yangın bölgesine hareket edecek. Kampanyaya destek olmak isteyen ancak aracı olmadığı için malzeme ulaştıramayan yurttaşlar 0552 963 02 29 numaraları telefonla Atakum Belediyesi ekipleri ile görüşerek desteklerini ulaştırabilecek. 

“YARDIM ELİMİZİ UZATALIM”

Bir araya gelen tüm sivil toplum kuruluşu temsilcilerini tebrik eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bu önemli bir birlik. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Atakum bu ve buna benzer konularda Türkiye’ye öncülük yapabilir. Her zaman komşuluk hukuku, kent demokrasisi ve kent kültüründen bahsediyorum. Bunlar olmadan dayanışma olmaz. Bunlar olmadan, yangınları, selleri, insanların ve hayvanların hayatlarını kaybetmelerini fark etmeyiz. Ya da duyarız, televizyonlarda izleriz ama vicdanımıza işlemez. Bunun işleyebilmesi için komşuluk hukukunu kurmamız lazım. Önce pandemi, sonra sel felaketleri şimdi de yangınlar Türkiye’nin son 100 yıldır yaşamadığı bir süreçten geçiyoruz. 5 gün içerisinde 118 yangın çıkıyor. Doğa, insan, hayvan, yaşadığımız alanlar yanıyor. Evet elimizi uzatacağız ama önce bunu hissetmeliyiz. Bugün değilse ne zaman? Türkiye’nin hiç karşılaşmadığı bir süreci yaşıyoruz. Bugün o gün arkadaşlar. Onun için yardım elimizi uzatalım. Köyü, evi, hayvanları yanmış insanların sorunlarının çözümü günler ve aylarla sınırlı değil, çok daha uzun zaman alacak. Her gün ne yapabileceksek o bölgeyi unutmamamız lazım. Ülkemizin öbür tarafında bizim yardımımıza ihtiyaç duyan yurttaşlarımıza destek olmamız gerekiyor. Bu bizim insanlık görevimiz. Bu konuda herkesin elinden geleni yapacağından hiç kuşkum yok” dedi. 

“BİZ YİNE VARIZ, DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ” 

Yangın bölgesindeki yerel yönetimlerle irtibat halinde olduklarını belirten Başkan Deveci, “Sorunları takip ediyoruz. İhtiyaç listelerini almaya devam ediyoruz. Herkesin katkısıyla, Atakum Belediyesi aracılığıyla bu ihtiyaç malzemelerini ulaştırmamız gerekiyor. Sizden ricamız Karadeniz’in dayanışma ruhunu, yardımlaşma anlayışını ve kültürünü Ege ile Akdeniz’de acı çeken yurttaşlarımıza ulaştırmamız. Biz burada el birliği ile büyük bir örgütlülük içinde ‘Oradaki insanların sorunlarını çözeceğiz’ diyebilirsek, onların yaralarına biraz su serpmiş olabiliriz. Bir de eğer bu yangınlar Türkiye’ye kast edenler tarafından çıkarılıyorsa onlara da bir mesaj olur. ‘Biz sizinle bir karşılaştık, bizim gücümüzü gördünüz bundan 100 yıl önce, biz yine varız; yine birlikteyiz, dayanışma içindeyiz. O kültürümüzü ve bağımsızlık aşkımızı yine yaşatıyoruz’ diyebiliriz” ifadelerini kullandı. 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Gündem

Dernek Başkanı Çavdar ve yönetim kurulundan Havza Kaymakamı Nayman’a ziyareti

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve yönetim kurulu üyeleri bir süre önce Havza Kaymakamlığına atanan ve görevine başlayan Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Published

on

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman; “ Bu makam Halkla en yakın önemli birim olan muhtarlarımızın kapısıdır. İlçenin huzur ve güvenliğini sağlamak ve sorunlara çözüm aramak için hep birlikte çalışacağız dedi. Sizleri ve mahallelerimiz tanımış olmam benim için bir avantaj. Ziyaretinizden ötürü sizlere teşekkür ederim”dedi.

Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar; “Şahsım ve tüm muhtarlarımız adına ilçemize hoş geldiniz der yeni görevinizde başarılar dilerim. Muhtarlar olarak vatandaşın dertleriyle dertleşmek sorunlarına çözüm bulmak her an yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Birlikte daha güzel hizmetler için çalışacağımıza inancımız tamdır. Sizin ile daha önce çalışmış olmak bizler içinde önemli bir avantaj.” dedi.

Ziyaretin sonunda Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar ve dernek yöneticileri tarafından Havza Kaymakamı Cengiz Nayman’a üzerinde ismi yazılı olan bir kama hediye edildi.

Ziyarete Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Bekir Erdem, İcadiye Mahallesi Muhtarı Metin Aysan ve Demiryurt Mahalle Muhtarı Cemil katıldı.

Continue Reading

Gündem

CHP Samsun İl Başkanlığı Kavak’ta esnafla buluştu

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, CHP Kavak İlçe Başkanı Şakir Altun, İl ve İlçe Yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen esnaf ziyaretinde Kavak esnaflarının dertleri ve sıkıntıları dinlenildi.

Published

on

Söz konusu ziyaretler ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel;

“Kavak ziyaret programımızda gördük ki ilçemizde de esnafımızın durumu kötü. “Siftah yapamadım dükkanımı kapattım” diyen esnaflarımızı gördük içimiz yandı. Esnafımızı çok karamsar, umutsuz ve çaresiz durumda gördük.

Kavak ilçesi çevre ilçelerde dahil küçük sanayi sitesi olmayan tek ilçemiz. 18 yıldır küçük sanayi sitesi inşası adeta yılan hikayesine dönmüş her seçim döneminde gerek belediye başkan adayları gerek AKP Milletvekili adayları Kavak’a gelmiş bu sefer hallediyoruz demiş fakat ortada ne sanayi sitesinin yeri var ne de adı.

Sanayi esnafı küçük köhne binaların altında kaldırımların üzerinde rızkını kazanmaya çalışırken şehri yönetenler halen yıllardır süregelen bu talebi görmezden gelmekteler.

Gene Samsun’da birçok ilçemizde araç muayene istasyonları varken Kavak’a 3 ile 6 ayda bir seyyar araç muayene istasyonu gelmekte. Vatandaş traktörünü tarım aracını muayene ettirmek için gelecek seyyar istasyondan medet beklerken diğer taraftan da muayeneden geçti diye yazılan trafik cezaları ile karşı karşıya kalmaktadır.

Kavak ziyaretimizde bir kez daha üzülerek gördük ki AKP Kavak’ı unutmuş öyle görünüyor ki bir dahaki seçime kadar da hatırlamayacak. Biz Kavaklı hemşerilerimizim yanında olmaya devam edeceğiz. Sıkıntılarına sıkıntımız dertlerine derdimiz diyerek mağduriyetlerini her platformda savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Continue Reading

Trendler