DOLAR 28,8620 % -0.27
EURO 31,6220 % -0.49
STERLIN 36,6131 % -0.34
FRANG 32,9985 % -0.33
ALTIN 1.893,97 % -0,39
BITCOIN 1.093.611 -1.299

Atakum Belediyesinde yangın var, bu şehrin valisi, savcıları nerede?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atakum Belediyesinde yangın var, bu şehrin valisi, savcıları nerede?

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan 55. Dakika programında Gazeteci Samet Gürcü’nün sorularını yanıtlayan AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “Atakum Belediyesinde yangın var, bu şehrin Valisi, Cumhuriyet Savcıları nerede? Milletvekilleri, İl Başkanı nerede?” ifadelerini kullandı.

CEMİL DEVECİ VASIFSIZ BİRİ
Atakum Belediye Başkanı Cemil Devecinin dürüst olmadığını ifade eden AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “Bunların geleneğinde hizmet diye bir şey yok. Ben Cemil Deveci’nin bu kadar vasıfsız biri olduğunu düşünmüyordum hiç. Geldi geleli Atakum’a zarardan başka bir şey vermedi. işleri güçleri bunların kadrolaşmak, işleri güçleri insanları mağdur etmek, işleri güçleri 90 yaşında da olsa kendi adamlarını bir yere taşımak. Bir belediye başkanının görevi bu değildir. Belediye Başkanı seçildiği ilçeye hizmet etmek için hayallerini ortaya koymalı” şeklinde konuştu.

METİN BURMA EN AZINDAN DÜRÜSTTÜ, DEVECİ DÜRÜST DEĞİL
Cemil Deveci’nin dürüst olmadığını ve belediyede bir sürü yolsuzluk duyduklarını ifade eden AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “CHP’li Metin Burma döneminde de eleştiriyordum ama Cemil Deveci Metin Burma’yı aratır oldu. Metin Burma en azından dürüsttü, Deveci dürüst de değil. Deveci yönetimindeki belediyede bir sürü yolsuzluk, yanlış ve hile duyuyoruz. Adam işi gücü bıraktı, kendilerinden olmayan vatandaşı mağdur etmekle uğraşıyor. Yazık, ekmekle uğraşmak bu kadar kolay olmamalı” diye konuştu.

ATAKUM BELEDİYESİNDEKİ YANGINA NEDEN MÜDAHALE EDİLMİYOR?
Teyyare sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İşçi haklarını göz önünde bulundurarak hangi yaptırımlar yapıldı? Neden müdehale edilmiyor? Bu vatandaş neden mağdur ediliyor? Hiç mi vicdanınız yok? Birileri neden, ‘Sen ne yapıyorsun Cemil Deveci? Senin işin burada vatandaşa hizmet etmek demiyor? Bu ilin Cumhuriyet Savcıları nerede? Bu ilin Valisi nerede? Atakum Belediyesinde bir duyman tütüyor, burada bir yangın var. Bu yangına müdahale edecek kişli bu şehrin valisidir, Cumhuriyet Savcılarıdır. Kimse görevini yapmıyor”

YORUM YAP