Bizimle iletişime geçin

Gündem

Atakum Belediyesinde yangın var, bu şehrin valisi, savcıları nerede?

Yayınlandı:

on

Kanal Nok ekranlarında yayınlanan 55. Dakika programında Gazeteci Samet Gürcü’nün sorularını yanıtlayan AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “Atakum Belediyesinde yangın var, bu şehrin Valisi, Cumhuriyet Savcıları nerede? Milletvekilleri, İl Başkanı nerede?” ifadelerini kullandı.

CEMİL DEVECİ VASIFSIZ BİRİ
Atakum Belediye Başkanı Cemil Devecinin dürüst olmadığını ifade eden AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “Bunların geleneğinde hizmet diye bir şey yok. Ben Cemil Deveci’nin bu kadar vasıfsız biri olduğunu düşünmüyordum hiç. Geldi geleli Atakum’a zarardan başka bir şey vermedi. işleri güçleri bunların kadrolaşmak, işleri güçleri insanları mağdur etmek, işleri güçleri 90 yaşında da olsa kendi adamlarını bir yere taşımak. Bir belediye başkanının görevi bu değildir. Belediye Başkanı seçildiği ilçeye hizmet etmek için hayallerini ortaya koymalı” şeklinde konuştu.

METİN BURMA EN AZINDAN DÜRÜSTTÜ, DEVECİ DÜRÜST DEĞİL
Cemil Deveci’nin dürüst olmadığını ve belediyede bir sürü yolsuzluk duyduklarını ifade eden AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare, “CHP’li Metin Burma döneminde de eleştiriyordum ama Cemil Deveci Metin Burma’yı aratır oldu. Metin Burma en azından dürüsttü, Deveci dürüst de değil. Deveci yönetimindeki belediyede bir sürü yolsuzluk, yanlış ve hile duyuyoruz. Adam işi gücü bıraktı, kendilerinden olmayan vatandaşı mağdur etmekle uğraşıyor. Yazık, ekmekle uğraşmak bu kadar kolay olmamalı” diye konuştu.

ATAKUM BELEDİYESİNDEKİ YANGINA NEDEN MÜDAHALE EDİLMİYOR?
Teyyare sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İşçi haklarını göz önünde bulundurarak hangi yaptırımlar yapıldı? Neden müdehale edilmiyor? Bu vatandaş neden mağdur ediliyor? Hiç mi vicdanınız yok? Birileri neden, ‘Sen ne yapıyorsun Cemil Deveci? Senin işin burada vatandaşa hizmet etmek demiyor? Bu ilin Cumhuriyet Savcıları nerede? Bu ilin Valisi nerede? Atakum Belediyesinde bir duyman tütüyor, burada bir yangın var. Bu yangına müdahale edecek kişli bu şehrin valisidir, Cumhuriyet Savcılarıdır. Kimse görevini yapmıyor”

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Hasan Togar Samsun basını ile buluştu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutlamak vesilesi ile Samsun basını ile buluştu.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Kutlukent Grand Premium Düğün Salonu’nda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensubuyla bir araya geldi.

Okumaya devam et

Gündem

Son yolculuklarına iş arkadaşları uğurladı

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü emekçilerini taşıyan servis aracının kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren Kenan Demir ve Halim Türk’ü törenle son yolculuğuna uğurlandı. Belediye hizmet binası önünde gerçekleştirilen törende Atakum Belediyesi emekçileri, kaybettikleri mesai arkadaşları ile vedalaştı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Atakum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerini sabah mesaisine taşıyan servis aracının Mevlana Mahallesi Serhat Caddesi’nde kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren belediye emekçileri Kenan Demir ve Halim Türk son yolculuğuna uğurlandı. Atakum Belediyesi emekçileri, belediye hizmet binası önünde kılınan cenaze namazında mesai arkadaşları Kenan Demir için son görevlerini yerine getirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışma arkadaşları Demir’in Türk Bayrağı’na sarılı tabutunu omuzlarında taşıdı. Kenan Demir’in cenazesi İlkadım Derecik Mezarlığı’nda toprağa verildi. Aynı kazada yaşamını yitiren Halim Türk’ün cenazesi ise kılınan cenaze namazının ardından Çarşamba Göğceli Mezarlığı’na defnedildi.

CENAZE TÖRENİNE GENİŞ KATILIM

Cenaze törenine; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, eşi Av. Gülay Deveci, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Cumhuriyet Halk Partisi Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, Atakum Belediye Meclisi üyeleri, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl ve İlçe örgütlerinin yöneticilerinin yanı sıra Atakum Belediyesi çalışanları katıldı.

Okumaya devam et

Gündem

“Temiz enerji için bu testler gerekli”

Dünya çapında biyokütle enerji santrallerinin kazan kurulumunu yapan MİMSAN Grup, bacasından çıkan buhar nedeniyle tepki alan Çarşamba’daki biyokütle santrali ile ilgili yaptığı açıklamada, “Temiz enerji için bu testler gerekli. Bacadan çıkan su buharı” dedi.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde kurulumu devam eden Oltan ve Köleoğlu Enerji’ye ait (OKE) biyokütle enerji santralinin test çalışmalarında bacadan çıkan su buharı nedeniyle bazı kesimler olumsuz yaklaşım göstermişti. Bunun üzerine santrale gelen ve dünya çapında biyokütle enerji santrallerinin kazan kurulumunu yapan MİMSAN Grup tarafından yapılan incelemelerde yöre haklına konuyla ilgili bilgi verdi.

Temiz enerji için bu tür testlerin gerektiğini ve bacadan çıkanın su buharı olduğunu ifade eden MİMSAN Grup yetkilileri, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Türkiye tüm dünyada temiz bir çevre için 2005 yılında KYOTO PROTOKOLÜ’ne taraf oldu. MİMSAN Grup olarak temiz enerji sistemleri dizayn etmek ve KYOTO PROTOKOLÜ’nün gereklerini sağlayacak şekilde çalıştıklarını, dünyanın her tarafında temiz enerji için biyokütle enerji santrallerini (BES) kurmaya başladık. Çevre adına sorumluluk üstlendik. Orman ve tarım atıklarını temiz enerjiye dönüştürmeyi, enerjiye ayrılan bütçenin cari açığa etkisini en aza indirmeyi hedefledik.  Yakma ve enerji sistemleri üreten 36 yıllık bir deneyime sahibiz. 1983 yılında başladığı kazan üretimi ile ısı teknolojisi ve enerji sektöründe örnek proje ve uygulamalarıyla öne çıkan firmamız, teknolojimiz atıktan enerji alanında yerli teknolojinin öncü markasıdır.”

 “Firmalar geliştirdiği atık bertaraf teknolojileri ile sıfır atık hamlesi hedefiyle, yerli ve milli üretim için canla başla çalışıyor. Çarşamba OKE Biyokütle Enerji Santrali’nde test uygulamasında ortaya çıkan su buharının yöre halkını tedirgin etmemesi gerekir. Sistemde oluşabilecek sıkıntıları görmek, gerekli çözümleri üretmek ve sistem devreye girdiğinde olumsuz bir durum ile karşılaşmamak adına yapılan deneme çalışmalarında karşımıza çıkan veriler raporlanmıştır. Bu doğal bir ön hazırlıktır. Yapılan işlemin doğaya ve çevreye zararı bulunmayıp, havaya salınan olan temiz su buharıdır. Testler tamamlanıp bu ekipmanlar koordineli çalışarak rejim sağlandığında kesintisiz temiz enerji üretimi gerçekleştirilecektir.”

MİMSAN Grup ayrıca, Çarşamba’daki biyokütle enerji santralinde yapılan çalışmanın ‘temiz enerji testi’ olduğunu ifade etti.

Okumaya devam et

Trendler