DOLAR28,9307% 0.05
EURO31,2085% 0.16
STERLIN36,3999% 0.13
FRANG33,0624% 0.04
ALTIN1.887,30% 0,18
BITCOIN1.279.1091.033

Atakum Belediyesinde sular durulmuyor | Coşkun Özbek ile Analiz

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Atakum Belediyesinde sular durulmuyor | Coşkun Özbek ile Analiz

Atakum Belediyesinde sular durulmuyor! Deveci’ye yılbaşına kadar süre Kanal Nok ekranlarında yayınlanan Coşkun Özbek ile Analiz programında Gazeteci Samet Gürcü ve Gazeteci Coşkun Özbek Atakum Belediyesi hakkındaki iddiaları masaya yatırdı. Kanal Nok ekranlarında yayınlanan Gazeteci Coşkun Özbek’in hazırlayıp sunduğu ve Samet Gürcü’nün konuk olarak katıldığı Analiz programında  Atakum Belediyesi hakkındaki iddialar masaya yatırıldı. DEVECİ ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYOR Coşkun Özbek, “Cemil Deveci hükümeti döneminde, hükümeti diyorum artık çünkü başkanlık sistemiyle de yönetiliyor orası.

Adam sözleşmeli personel aldım imzalayın diyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bile bin 400 küsür tane sözleşmeli personel alırken sınav açıyor. 15-20 bin kişi müracaat ediyor. Biz de meclise çıkıyor ve bu duruma itiraz edildiğinde diyor ki, ‘meclis üyelerinin yakınlarını da işten atayım diyor. Yani aba altından sopa gösteriyor. Ben şimdi şu soruyu sormak istiyorum, kaç tane meclis üyesinin yakını Atakum Belediyesinde çalışıyor?” dedi.

DEVECİ’YE YIL BAŞINA KADAR SÜRE Coşkun Özbek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye yıl başına kadar süre tanındığını belirterek, “Bununla ilgili İyi Parti’nin Belediye Meclis toplantısında verdiği bir soru önergesi var. Sayın Cemil Deveci’ye yılbaşına kadar bir süre vermişler. Sayın Cemil Deveci’den hem eski şirkete hem yeni şirkete kaç adam aldığına dair bir bilgi istiyorlar. Verirlerse verirler, vermezlerse dananın kuyruğu kopar.”

diye konuştu. İŞÇİLERİN GİRİŞLERİ YAPILMAMIŞ Samet Gürcü’nün, “Aldığım bir duyuma göre, belgelere ulaştığımızda izleyenlerle paylaşırız, şu an yeni şirkete aldıkları bir çok işçinin girişini yapmamışlar. İddiaya göre, işçiler maaş alamadıklarını söylüyorlar. Bir kaç arkadaşla görüştüm, onlar da maaş alamadıklarını onaylıyorlar.” demesi üzerine Özbek, “Bu bir suçtur. Hatta buradan suç duyrusunu yapalım. Eğer böyle bir durum varsa, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gidip burayı denetlemesi gerekiyor. Siz orada adam çalıştırıyorsanız, çalıştırdığınız insanların önce sigortasını yaptırmak sonra da maaşını ödemek zorundasınız.” dedi.

SATILMIŞ KALEM DİYORSAN, İDDİANI İSPAT EDECEKSİN Coşkun Özbek, “Cemil Deveci gündemden düşmüyor. Bir bakıyorsunuz AVM, bir bakıyorsunuz Yalı Kafe… Nasıl gündeme gelmesin Cemil Deveci? Bir de satılmış kalemler diyor basına… ‘Satılmış kalem’ dediğin zaman bu bir iddiadır, anlatacaksın.. Önüne gelene, senin sevmediğin haberleri yapana satılmış kalem diyorsan iddiadını ispat edeceksin. Ben aynaya bakıyorum, çünkü ben de olumsuz haberler yapıyorum bazen, ama cebime giren para pul yok. Kim satılmıştır, kimi satın aldın?

Atakum Belediyesiyle ilgili yapılan haberler uydurulmuş haber mi? Ben haberciyim, hepsini haber yaparım. Bir yanlışlık varsa da benim haber kadrajıma girer, doğru varsa da haber kadrajıma girer. Şimdi doğruları yazarken satılmamış olup, yanlışları yazarken satılmış mı oluyoruz?” diye konuştu.  HADİ İLGİLENMEYİN Özbek, yaşanan olaylar unutulmaya başlamışken başka olayların cereyan ettiğini belirterek, “Tam olaylar soğumuş diyorsunuz, City Mall’ın iptal kararı çıkıyor.

Hadi ilgilenmeyin.. Bir bakıyorsunuz Yalı Kafe’nin hukuksal kararı çıkıyor. Hadi ilgilenmeyin.” dedi. 6 BİN KİŞİYİ NEREDE İSTİHDAM EDECEKSİN? Belediyelerin görevlerinin istihdam sağlamak olmadığına dikkati çeken Coşkun Özbek, “Belediyelerin görevleri hizmet etmektir. Siz Belediye şirketi kurarsanız, belediye gazete çıkarıp, işletme yaparsa, özel sektörle rekabet haline girersiniz. Bir istihdam sağlıyorsunuz ve herkesin enerjisi oraya yöneliyor.

CHP’li Atakum Belediyesi istihdam ofisi açtı. Son gelen bilgilere göre, açıklama yapmadıkları için söylüyorum, 6 bine yakın müracaat olmuş. Bu ne demektir? Ben size istihdam sağlayacak politikalar üreteceğim, istihdam sağlanması için belediye gücünü ve kadroları kullanarak bir çalışma yapacağım demektir. Nerede istihdam sağlayacaksın?

Atakum sanayi bölgesi değil. Tekkeköy kurdu. 3 bin müracaat var, 1500-1600’ünü yerleştirdi. Ama Tekkeköy sanayi bölgesi. İşkur ile işbirliği yaptılar, meslek eğitimini açtı fabrika. Meslek eğitimi sonrası vasıflı elemanlar işe yerleştirildi. Atakum’da ne yapacaksınız?

Tarımsal proje üretiyorsunuz Atakum turizm kenti. Sanayi kenti değil. Sahil’deki işletmelere bakıyorsunuz, orada çalışanlar part time ya da sigortası yok. 6 bin kişiyiyi nerede istihdam edeceksin? Herkesin gözü belediye şirketlerinde…Bu hem umut tacirliği, hem de iş bilmemezlik…” diye konuştu.

İNSANLARIN UMUTLARIYLA OYNUYORSUNUZ Coşkun Özbek, “Personel çok, gider çok diyorsanız azaltın. Belediyeler Kanunu der ki, belediye gelirlerinin yüzde 30’undan fazlasını belediye personeline ödeyemezsin eğer bunu ödersen, belediye başkanına zimmet çıkar.

Kim uyuyor? Bu Cemil Deveci’nin sorunu değil, bütün AK Partililerin sorunu.

Belediye gelirlerinin yüzde 30’undan fazlasını personel gideri diye ödeyemezsiniz. Popülizm yapıyorsunuz, kaynak yaratıp insanların umutlarıyla oynuyorsunuz geldiği nokta bu.

YORUM YAP