Bizimle iletişime geçin

Gündem

Atakum Belediyesinde sular durulmuyor | Coşkun Özbek ile Analiz

Yayınlandı:

on

Atakum Belediyesinde sular durulmuyor! Deveci’ye yılbaşına kadar süre Kanal Nok ekranlarında yayınlanan Coşkun Özbek ile Analiz programında Gazeteci Samet Gürcü ve Gazeteci Coşkun Özbek Atakum Belediyesi hakkındaki iddiaları masaya yatırdı. Kanal Nok ekranlarında yayınlanan Gazeteci Coşkun Özbek’in hazırlayıp sunduğu ve Samet Gürcü’nün konuk olarak katıldığı Analiz programında  Atakum Belediyesi hakkındaki iddialar masaya yatırıldı. DEVECİ ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYOR Coşkun Özbek, “Cemil Deveci hükümeti döneminde, hükümeti diyorum artık çünkü başkanlık sistemiyle de yönetiliyor orası.

Adam sözleşmeli personel aldım imzalayın diyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bile bin 400 küsür tane sözleşmeli personel alırken sınav açıyor. 15-20 bin kişi müracaat ediyor. Biz de meclise çıkıyor ve bu duruma itiraz edildiğinde diyor ki, ‘meclis üyelerinin yakınlarını da işten atayım diyor. Yani aba altından sopa gösteriyor. Ben şimdi şu soruyu sormak istiyorum, kaç tane meclis üyesinin yakını Atakum Belediyesinde çalışıyor?” dedi.

DEVECİ’YE YIL BAŞINA KADAR SÜRE Coşkun Özbek, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye yıl başına kadar süre tanındığını belirterek, “Bununla ilgili İyi Parti’nin Belediye Meclis toplantısında verdiği bir soru önergesi var. Sayın Cemil Deveci’ye yılbaşına kadar bir süre vermişler. Sayın Cemil Deveci’den hem eski şirkete hem yeni şirkete kaç adam aldığına dair bir bilgi istiyorlar. Verirlerse verirler, vermezlerse dananın kuyruğu kopar.”

diye konuştu. İŞÇİLERİN GİRİŞLERİ YAPILMAMIŞ Samet Gürcü’nün, “Aldığım bir duyuma göre, belgelere ulaştığımızda izleyenlerle paylaşırız, şu an yeni şirkete aldıkları bir çok işçinin girişini yapmamışlar. İddiaya göre, işçiler maaş alamadıklarını söylüyorlar. Bir kaç arkadaşla görüştüm, onlar da maaş alamadıklarını onaylıyorlar.” demesi üzerine Özbek, “Bu bir suçtur. Hatta buradan suç duyrusunu yapalım. Eğer böyle bir durum varsa, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun gidip burayı denetlemesi gerekiyor. Siz orada adam çalıştırıyorsanız, çalıştırdığınız insanların önce sigortasını yaptırmak sonra da maaşını ödemek zorundasınız.” dedi.

SATILMIŞ KALEM DİYORSAN, İDDİANI İSPAT EDECEKSİN Coşkun Özbek, “Cemil Deveci gündemden düşmüyor. Bir bakıyorsunuz AVM, bir bakıyorsunuz Yalı Kafe… Nasıl gündeme gelmesin Cemil Deveci? Bir de satılmış kalemler diyor basına… ‘Satılmış kalem’ dediğin zaman bu bir iddiadır, anlatacaksın.. Önüne gelene, senin sevmediğin haberleri yapana satılmış kalem diyorsan iddiadını ispat edeceksin. Ben aynaya bakıyorum, çünkü ben de olumsuz haberler yapıyorum bazen, ama cebime giren para pul yok. Kim satılmıştır, kimi satın aldın?

Atakum Belediyesiyle ilgili yapılan haberler uydurulmuş haber mi? Ben haberciyim, hepsini haber yaparım. Bir yanlışlık varsa da benim haber kadrajıma girer, doğru varsa da haber kadrajıma girer. Şimdi doğruları yazarken satılmamış olup, yanlışları yazarken satılmış mı oluyoruz?” diye konuştu.  HADİ İLGİLENMEYİN Özbek, yaşanan olaylar unutulmaya başlamışken başka olayların cereyan ettiğini belirterek, “Tam olaylar soğumuş diyorsunuz, City Mall’ın iptal kararı çıkıyor.

Hadi ilgilenmeyin.. Bir bakıyorsunuz Yalı Kafe’nin hukuksal kararı çıkıyor. Hadi ilgilenmeyin.” dedi. 6 BİN KİŞİYİ NEREDE İSTİHDAM EDECEKSİN? Belediyelerin görevlerinin istihdam sağlamak olmadığına dikkati çeken Coşkun Özbek, “Belediyelerin görevleri hizmet etmektir. Siz Belediye şirketi kurarsanız, belediye gazete çıkarıp, işletme yaparsa, özel sektörle rekabet haline girersiniz. Bir istihdam sağlıyorsunuz ve herkesin enerjisi oraya yöneliyor.

CHP’li Atakum Belediyesi istihdam ofisi açtı. Son gelen bilgilere göre, açıklama yapmadıkları için söylüyorum, 6 bine yakın müracaat olmuş. Bu ne demektir? Ben size istihdam sağlayacak politikalar üreteceğim, istihdam sağlanması için belediye gücünü ve kadroları kullanarak bir çalışma yapacağım demektir. Nerede istihdam sağlayacaksın?

Atakum sanayi bölgesi değil. Tekkeköy kurdu. 3 bin müracaat var, 1500-1600’ünü yerleştirdi. Ama Tekkeköy sanayi bölgesi. İşkur ile işbirliği yaptılar, meslek eğitimini açtı fabrika. Meslek eğitimi sonrası vasıflı elemanlar işe yerleştirildi. Atakum’da ne yapacaksınız?

Tarımsal proje üretiyorsunuz Atakum turizm kenti. Sanayi kenti değil. Sahil’deki işletmelere bakıyorsunuz, orada çalışanlar part time ya da sigortası yok. 6 bin kişiyiyi nerede istihdam edeceksin? Herkesin gözü belediye şirketlerinde…Bu hem umut tacirliği, hem de iş bilmemezlik…” diye konuştu.

İNSANLARIN UMUTLARIYLA OYNUYORSUNUZ Coşkun Özbek, “Personel çok, gider çok diyorsanız azaltın. Belediyeler Kanunu der ki, belediye gelirlerinin yüzde 30’undan fazlasını belediye personeline ödeyemezsin eğer bunu ödersen, belediye başkanına zimmet çıkar.

Kim uyuyor? Bu Cemil Deveci’nin sorunu değil, bütün AK Partililerin sorunu.

Belediye gelirlerinin yüzde 30’undan fazlasını personel gideri diye ödeyemezsiniz. Popülizm yapıyorsunuz, kaynak yaratıp insanların umutlarıyla oynuyorsunuz geldiği nokta bu.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Palandöken’den Cumhurbaşkanı’na esnaf için mektup

Son zamanlarda ülke genelinde vaka sayıları artan Covid-19 salgını için yeni alınan tedbirler ve kısıtlamalar neticesinde esnaf ve sanatkarlar camiası adına Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından Cumhurbaşkanlığı’na yeni bir talep mektubu iletildi.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Pandemi başladığından bu yana devlet tarafından yapılan düzenlemeler ve verilen desteklerle esnaf ve sanatkârın sıkıntılarının bir nebzede olsa giderildiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ancak, salgının artarak devam etmesi ve alınan tedbirler çerçevesinde işlerini açamayan ve çalışma şekilleri sınırlandırılan esnaf ve sanatkârlar vergi, prim, kredi, kira ödemeleri ile elektrik,
su, doğalgaz faturaları ile diğer zaruri dükkân giderlerini ödeyememiş, borçlar daha da artarak, ticari faaliyetlerini yerine getirmeleri iyice zora girmiştir” ifadelerini kullandı.

“SALGIN SONA ERENE KADAR DESTEKLER SÜRDÜRÜLMELİ”

Palandöken son alınan tedbirlere paralel olarak, yarı kapanma ile başlayan tedbirler kapsamında; esnaf ve sanatkârların özellikle Ramazan Ayı münasebetiyle ayakta kalabilmeleri için önem arz eden ve hayati zorunluluk haline gelen tedbirleri mektubunda esnaf ve sanatkarlar camiası adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a şu şekilde sıraladı:

 Esnaf ve sanatkârlarımızın gelir vergisi, stopaj vb. gibi tüm vergilerden muaf olması,
 Elektrik, su, doğal gaz gibi enerji girdilerinin geçici olarak devletimizce finanse edilmesi,
 Tüm meslek dallarında sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkârlarımız ile yanlarında çalışanlara ekonomik destek verilmesi,
 Tüm meslek dallarında sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkârlarımız ile yanlarında çalışanlarının SGK primlerinin devletimiz tarafından karşılanması,
 Ticari araçların kullanmakta olduğu akaryakıt fiyatlarında KDV ve ÖTV indirimine gidilmesi,
 Esnaf ve sanatkârlarımızın borçlarının süresiz ve faizsiz olarak ertelenmesi,
 Ödenemeyen vergi borçlarının, geçmiş kredi borçlarının ve bankalara olan tüm borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi,
 Söz konusu pandemi sürecinde ekonomik olarak sıkıntıya giren ve daha önce yararlandıkları yapılandırmaları bozulan esnaf ve sanatkârlarımıza yeni bir yapılandırma hakkının acilen sağlanması,
 Salgın sona erip piyasa normalleşene kadar desteklerin sürdürülmesi gerekmektedir.

Okumaya devam et

Gündem

Apaydın, “Niyetliyken trafikte kan şekeri düşmesine dikkat edin”

Trafikte niyetli iken açlık ve susuzlukla birlikte kan şekeri düşmesi yaşanabileceğine dikkati çeken TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Trafikte niyetli iken açlık ve susuzluğun, varsa tütün mamullerinin kullanılamamasının verdiği etkiler ile kan şekerinin düşmesi insanı daha sinirli, uykulu veya dikkati daha dağınık birisi haline getirebiliyor. Niyetliyken kazaya sebebiyet verecek her türlü etkene dikkat edelim” dedi.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

“RAMAZANDA TRAFİKTE HER ZAMANKİNDEN DİKKATLİ OLALIM”

11 Ayın sultanı Ramazan’ı en çok kaza ve kavganın meydana geldiği aya çevirmememiz gerektiğini hatırlatan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Mübarek Ramazan ayını yaşarken niyetlenen ve trafiğe çıkan vatandaşlarımız ile tüm şoför esnafımız her zamankinden daha özenli ve sabırlı olmalı. Bu ay bizlere en çok sabrı, hoşgörüyü, iyiliği ve güzelliği hatırlatırken, bir yandan da açlık ve susuzluk, tütün mamullerinin içilmemesi, uyku hali, dikkat dağınıklığı ile kan şekerinin düşmesi gibi durumlar da ortaya çıkartabiliyor. Trafikte bu durumları göz önünde bulundurarak, birbirimiz ile açlık ve susuzluğu bahane ederek tartışmak, iftara yetişmek adına
kurallara uymadan araç kullanmak yerine daha sabırlı daha dikkatli olalım. 11 ayın sultanı Ramazan ayını, kazaların ve trafikte gerginliğin en çok arttığı aya çevirmeyelim” şeklinde belirtti.

Okumaya devam et

Gündem

MHP’den ihtiyaç sahiplerine ramazan kolisi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlığı, İhtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Ramazan kolisi kampanyası başlatmıştı. Bu çağrıya karşılıksız kalmayan partililer yüzlerce ramazan kolisi hazırladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Kampanya hakkında konuşan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak,”Ramazan ayına girmeden önce ilçe başkanlıklarımız da komisyonlar oluşturduk, bu komisyonlar ile yardıma muhtaç ailelerimizi belirlemiştik. Oluşturduğumuz Kampanya ile de kendi aramızda yardımcı olmak isteyen dava arkadaşlarımıza ulaştık, sağolsunlar kayıtsız kalmadılar. Ramazan ayı girmeden belirlediğimiz ailelere Mahalle Başkanlarımız aracılığı ile dağıtımı sağladık, şu anda arkadaşlarımız hem dağıtım yapıyor hemde yeni ihtiyaç sahiplerini belirlemeye çalışmaktadır.” dedi.

Dava Arkadaşlarıma Teşekkür Ediyorum.

Karapıçak konuşmasının devamında,”Bu Pandemi döneminde belkide kendi işine, ailesine ayırmadığı zamanı İhtiyaç sahiplerine yardım götürmek için koşan değerli dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “Komşusu açken tok yatmak” sözünün yüce Türk Milletinin fıtratında olmayan bir kavram olduğunu açıkça göstermiştir. Bu vesile ile Ramazan ayımızın Türk İslam Alemine huzur, sağlık, hayır getirmesini; yapmış ve yapacak olacağımız ibadetlerimizin, dualarımızın kabul olmasını Allah’tan niyaz ederim.” diye konuştu.

Okumaya devam et

Trendler