Bizimle iletişime geçin
AK Parti Samsun

Yerel Yönetim

Atakum Belediyesi tam kapanmaya hazır

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, tam kapanma dönemine ilişkin Atakum Belediyesi’nin planladığı çalışmaları açıkladı. Başkan Deveci, “Atakum Belediyesi tüm birimleriyle görev başında. Hemşerilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Her türlü sorunun çözümü için kendimizi hazırladık” dedi.

Yayınlandı:

on

GIDA BANKASINA BAĞIŞ ÇAĞRISI 

Atakum Belediyesi’nin bir buçuk yıldır pandemiyle mücadele ettiğini söyleyen Başkan Deveci, “Bu süreçte maskeden gıdaya yurttaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Sosyal belediyecilik anlayışımızla birçok uygulamayı hayata geçirdik. Şimdi zorluk çekmeyeceğiz. Tam kapanmayı toplum da biz de bekliyorduk. Başka türlü bu salgından kurtulamayacağız. Biz bu dönemde de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Örneğin, karantinaki PCR testi pozitif veya temaslı yurttaşlarımıza sıcak yemek ulaştırmayı sürdüreceğiz. Gıda Bankamız AtaMarket açık olacak, yararlanıcılarımız ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek. Paylaşım Merkezimiz de açık olacak. Merkez sayesinde hemşerilerimize içinde bir mutfakta ihtiyaç olabilecek her türlü ürünün olduğu gıda kolilerimizi ulaştırıyorduk, yine ulaştırmaya devam edeceğiz. Karadeniz’de ilk, Türkiye’de başarılı örneklerinden birisi olan AtaMarket şu anda ayda 500’ün üzerinde hanenin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Gıda Bankası belediye bütçesiyle yönetilmiyor, tümüyle gönüllülerin ve yardımseverlerin katkılarıyla ileriliyor. AtaMarket çalışanlarının da önemli bir bölümü gönüllü, Özgür Bölüşüm Derneği de bu çalışmada bizim paydaşımız. Her fırsatta diyorum, bizim kültürümüzde ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ söylemi vardır. Geleneğimiz, göreneğimiz bunun üzerine kurulu. Gıda Bankası’na yapılan yardımların tümü kurumsal bir süreçte gerçekleşiyor, hepsi vergi matrahından düşüyor. Bir çağrı daha yapayım, komşularımız fitrelerini verebilecekleri en faydalı kurumlardan birisi Gıda Bankası. Çünkü kentimizin en ihtiyaç sahibi insanlarına ulaşıyoruz” dedi.

AŞI OLACAKLARA ULAŞIM DESTEĞİ 

Mevcut çalışmaların devam edeceğini söyleyen Başkan Deveci, şu şekilde sürdürdü: “Pandemi döneminde kurmuş olduğumuz ve yurttaşlara telefonla psikolojik destek sağlayan Psikolojik Dayanışma Hattımız hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca İçişleri Bakanlığı’nın Kadın Destek Uygulaması olan KADES’i tüm medya kanallarımızdan duyurmayı sürdüreceğiz. Tam kapanma döneminde sokak hayvanlarımız desteğe ihtiyaç duyacaktır. Onları unutmamak gerekiyor. Biz belediye olarak rutin bir şekilde mama ve su ihtiyaçlarını karşılıyoruz ancak bu dönemde çalışmalarımızı artıracağız. Atakumlular, internet sitemiz üzerinden kentimizdeki mama haritasına ulaşabiliyor. Evlerine en yakın noktalardaki besleme noktalarını tek tek görebiliyorlar, markete giderken mama kaplarını gözleyip boş kalmamasını sağlamalarını hemşerilerimden rica ediyorum. Sokakta yaşayan canlılar bizim komşularımız, bu kenti birlikte paylaşıyoruz. Diğer yandan hastanelerde aşı ve fizik tedavi muayeneleri başta olmak üzere, randevusu olan ancak ulaşımda araç bulamayan komşularımızı hastaneye götürüp sonra evine geri bırakabileceğimiz bir sistem oluşturmuştuk. Bu desteğimiz devam edecek. Daha önce de yaptığımız alışveriş uygulamamız devam edecek. Evlerinden çıkamayan özellikle dezavantajlı gruptaki komşularımız ücretini ödemek kaydıyla ekiplerimizden yardım isteyebilecek. Mayıs ayı emlak vergilerinin yatırılma ayı. Tam kapanma boyunca yurttaşlarımız belediyeye gelmeye gerek kalmadan www.atakum.bel.tr adresinden online ödeme yapabilirler. Sadece vergi ödemek için değil, tüm isteklerini internet sitemizden veya 444 40 55 numaralı hattan iletebilirler.”

“TEDBİRLERE HARFİYEN UYMALIYIZ”

Başkan Deveci, Atakum Belediyesi tüm birimleriyle görev başında olacağını belirterek, “Hemşerilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Her türlü sorunun çözümü için kendimizi hazırladık. Biz, Atakum Belediyesi olarak hemşehrilerimizin yanındayız. Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğümüz başta olmak üzere, saha ekiplerimiz görevlerine devam edecek. Sadece belediye hizmet binasındaki arkadaşlarımız için İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine uygun çalışma takvimleri belirlenecek. Bir kısmı evden, bir kısmı da dönüşümlü  çalışacak. Hem vatandaşın hizmetini aksatmamaya çalışacağız hem de belediyede bulaş riskini olabildiğince azaltacağız. Evde kapalı kalmak kolay değil. Bunun zorluklarını ben de biliyorum. Ama buna mecburuz. Bu virüsten kurtulmamız gerekiyor. Bundan kurtulabilmemiz için bu tedbirleri almamız gerekiyor. Evde kalarak, gerekmedikçe sokağa çıkmayarak, evimize komşularımızı ve akrabalarımızı davet etmeyerek; hem kendi sağlığımızı hem de komşularımız ve akrabalarımızın sağlığını koruyarak bu virüsten kurtulabiliriz. Bu virüsten bir an evvel kurtulmamız gerekiyor ki kendi özel yaşamımıza, kendi gündemimize dönebilmemiz lazım. Yoksa giderek sorunlarımız artıyor. Bu süreçten bir an önce çıkmamız lazım. O nedenle ben her zaman söylediğim gibi, doktorumuz kendimiziz. Kendi güvenliğimizi, kendi sağlık tedbirlerimizi kendimizin alması lazım. Bu tam kapanma sürecinde evde kalma tedbirlerine harfiyen uymamız gerekiyor” diye konuştu. 

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

İlkadım Belediyesi bayram mesaisinde tüm alanda çalışmalara devam ediyor

Sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendiren İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, Ramazan Ayı boyunca sürdürdüğü çalışmalarına Bayramda da ara vermeden devam ediyor.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Vefa Sosyal Destek ekipleri, başta olmak üzere, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bayram boyunca saha çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ramazan boyunca yürütülen temizlik çalışmaları ile şehri bayrama hazırlayan ekipler, bayram süresince de yoğun mesai harcamaya devam ediyor. Gece gündüz aralıksız çalışan belediye ekipleri 10 çöp aracı, 10 yıkama aracı, 2 açık kasalı damperli araç, 2 çöp taksi ve 2 süpürge aracı 250 personel  İlkadım’da bayram boyunca girilmedik cadde ve sokak bırakmayacak.

“Bayram boyunca çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz”

Şehir temizliğiyle ilgili süreci yakından takip ettiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gündüz nüfusu gece nüfusunun iki katı olan bir şehirde temizlik hizmetini yürütüyoruz. Temiz İlkadım  sloganına yakışır çalışmalar yürütmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bayram boyunca da aynı hassasiyetle çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın bilmesini isterim ki Covid 19 salgının yayılmasını önlemek adına tüm tedbirleri alıyoruz. Bu tedbirler altında bir Ramazan Bayramı geçiriyoruz. Vaka sayımızdaki düşüş yerini rahat tavırlara bırakmasın. Henüz salgın geçmiş değil, hemşehrilerimizden ricamız maske takıp, sosyal mesafeye dikkat etsinler. Virüs ülkemizi terk edinceye kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah yüz yüze hasbihal edeceğimiz sağlıklı günlere kavuşuruz. Temiz bir İlkadım için Bayram günlerinde de mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Başkan Doğan bayramda yaşlıları ve şehit ailelerini unutmadı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçede yaşayan yaşlıları ve şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden ile birlikte yaşlıları ve vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş olan şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan Ramazan Bayramı’nın bu yıl da korona virüs salgını sebebiyle evlerde geçeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bayramlar kardeşlik duygularının pekiştiği; sevgi, dayanışma, yardımlaşma ve huzur ortamını içinde barındıran yegâne günlerdir. Salgın sebebiyle bu yıl Ramazan Bayramı’mızı sevdiklerimizden uzakta geçireceğiz. Büyüklerimizin ellerini öpemeyecek, akraba ziyaretleri gerçekleştiremeyeceğiz. Sağlımız için evlerde kalmamız gereken günlerden geçiyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bir sonraki bayramı sevdiklerimizle yan yana, neşe ve sevinç içinde geçireceğiz” dedi.

“Büyüklerimiz bizim için çok değerli”

İlçede yaşayan büyüklere ve şehit ailelerine bayram ziyaretinde bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Büyüklerimiz bizim için çok kıymetliler. Onların hayır dualarını almak, yüzlerinde bir nebze tebessüm oluşturabilmek bizim için çok değerli. Biz de bayramımız buruk geçmesin, büyüklerimiz bizler için ne kadar önemli ve kıymetli olduklarını bir kez daha hatırlasınlar diye onları ziyaret ettik. Vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş şehit ailelerimizin bayramını kutladık ve şehitlerimizi dualarla andık. Al bayrağımızın altında huzurlu bir şekilde bayramımızı kutlayabiliyorsak aziz şehitlerimiz sayesindedir. Bugün ilk kıblemiz, Müslümanların mabedi Mescid-i Aksa’dan gelen şehit haberlerini üzüntü ile takip ediyoruz. Dualarımız Müslüman kardeşlerimizle birlikte. Yapılan insanlık dışı saldırıları kınıyorum. Bayrama ulaştığımız bugünlerde Rabbim tüm Müslüman kardeşlerimizi korusun” şeklinde konuştu

“Ramazan Bayramı’mız mübarek olsun”

Tüm İslam Âleminin bayramını kutlayan Başkan Doğan, “Mübarek Ramazan Bayramı’mızın tüm İslam Âlemine sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Başta tüm Çarşambalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin, milletimizin ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Lösemili çocuklara çifte bayram!

LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce ve idari yönetimin başlattığı destek etkinliğine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’da katılım sağlayarak bayram öncesi lösemili çocukların yüzleri güldürüldü.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nde kalan çocuklar bayram öncesi oyuncaklarla sevindirildi. Çocukların sahip olmak istedikleri oyuncaklar önceden belirlenerek koronavirüs tedbirleri eşliğinde istedikleri oyuncaklara sahip olan miniklerin yüzlerindeki sevinç herkesi mutlu etti.

“Eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile oluyoruz”

Lösemili çocukları tedavi sürecindeki zorluklardan bir an olsun uzaklaşmalarını hedeflediklerini söyleyen LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce, “Lösemili çocuklar küçük bedenlerine rağmen çok ağır tedaviler almak durumunda kalıyorlar. Bu tedaviler ister istemez psikolojilerini olumsuz yönde etkiliyor. Çocuklarımızın hastanenin acı yönlerinden ve mutsuz oldukları o anlardan uzaklaştıracak çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu gün burada çocuklarımıza Ramazan bayramı öncesi bir sürpriz yaparak tedavilerinin zorlu süreçlerinde eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile olmak istedik. Onların yüzlerindeki gülümseme her şeye değiyor. Minik yüreklere dokunmak adına yapmış olduğumuz bu etkinliğe katkı ve destek veren, bizleri yalnız bırakmayan  İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Yüzlerindeki gülümse her şeye değer”

Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşadığımız günlerde bayram süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı, özellikle bayram sevincini yüreklerinde bambaşka duygularla taşıyan çocuklarımız için daha zor bir durum olduğunu  ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Çocuklarımız alıştıkları bayram coşkusunu bu bayram daha az yaşayabilecekler. Bu sebeple biz de bayram öncesi Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneğini (LÖSAM) başlatmış olduğu kampanya destek vererek onların yüzlerini bir nebze olsun güldürmek istedik. Kendilerine hazırlanan giysi, oyuncak ve gıda paketinde oluşan hediyeleri ulaştırdık. İnşallah çok daha sağlıklı günlerde birlikte olacağız. Bu bayram biraz sıkılacağız ama inşallah daha nice coşku dolu bayram sevinçlerini hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Okumaya devam et

Trendler