DOLAR31,0797% 0.29
EURO33,6716% 0.07
STERLIN39,4319% 0.17
FRANG35,2737% 0.17
ALTIN2.026,18% 0,46
BITCOIN1.605.423-0.631

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin 30 Ağustos Mesajı

26 Ağustos günü Büyük Taarruz ile atılan ilk adım, bundan tam 101 yıl önce, tarihin gördüğü en büyük zaferlerden biri ile taçlanmış; Türkiye Cumhuriyeti devleti, egemen güçlerin prangalarından kurtularak tam bağımsızlığa kavuşmuştur. 

Yayınlanma Tarihi : Google News
Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin 30 Ağustos Mesajı

“Ya istiklal ya ölüm!” diyerek yola düşen, tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsız bir Cumhuriyet kuran Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının ilk işi, egemenliği kayıtsız şartsız millete devretmek olmuştur.

Bugün bizlere düşen de 101 yıl önce kurulan Cumhuriyeti, demokrasi ile taçlandırarak ülkemizi kalkındırmanın yanı sıra, mazlum halklara da umut ışığı olmaktır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, millet dayanışması ve Kuvayı Milliye ruhuyla topyekûn verilen bu özgürlük mücadelesi destansı bir zaferle sonuçlandı ve bu büyük zaferle karanlıklar aydınlığa kavuştu. Bu aydınlığı ilelebet sürdürmek ve 30 Ağustos zaferini yaşatmak için de Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu cumhuriyeti gençlere emanet etti. Gençlerimiz, sonsuza dek devam edecek bu sorumluluğun bilinciyle hareket etmelidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mücadele rotasını “Zafer ‘Zafer benimdir…’ diyebilenindir. Başarı ise ‘Başaracağım’ diye başlayarak sonunda ‘Başardım’ diyebilenindir.” sözüyle çizmişti.

Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri sayan, millet egemenliğine gönülden bağlı Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Tüm şehitlerimize rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımı sunuyorum.

Bayramımız kutlu olsun.

YORUM YAP