Bizimle iletişime geçin
AK Parti Samsun

Yerel Yönetim

AtaÇocuk’ta yeni şube heyecanı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin sözünü verdiği anaokullarından ikincisi olan AtaÇocuk Cumhuriyet Şubesi’nde ilk ders zili çaldı. AtaÇocuk’ta velilerle iş birliği içinde çocukları hayatın her alanına hazırladıklarını söyleyen Başkan Deveci, “Eğitim hayatının her alanında Atakum Belediyesi’nin eli çocuklarımızın, gençlerimizin omzunda” dedi.

Yayınlandı:

on

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin Atakum’daki annelerin iş yaşamına daha fazla dahil olabilmeleri ve modern eğitim sistemiyle çocukların geleceğe daha güçlü hazırlanmaları adına sözünü verdiği AtaÇocuk Anaokulu, Mevlana Mahallesi’nden sonra Cumhuriyet Mahallesi’nde de ders zilini çaldı. Toplamda dört katlı binada 600 metrekare oyun alanına sahip AtaÇocuk Cumhuriyet Şubesi’nde 3-6 yaş arasındaki minikler ilk anaokulu heyecanını yaşadı. Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle toplamda 8 sınıf kapasiteli AtaÇocuk Cumhuriyet’te, 3 sınıf önlemler eşliğinde eğitime başladı. Minikler ilk günlerinde yeni arkadaşlarıyla tanışırken mutfak etkinliğinde pide yaptı; sanatsal etkinliklerle de hem eğlendi hem de öğrendi. 

DÜNYAYA ENTEGRE NESİL

Atatürk ilkelerine bağlı, bilimin, aklın yolunda, kültür ve sanatı yaşamın bir parçası olarak gören, yabancı dil bilen, dünyaya entegre; aynı zamanda tarım eğitimi de alan nesiller yetiştirmeyi hedefleyen AtaÇocuk’ta tam zamanlı ingilizce eğitim uygulanıyor. Her sınıfta bir öğretmen bir de yardımcı öğretmenin olduğu sınıflarda tüm diyaloglar İngilizce dilinde gerçekleşiyor. Minik öğrenciler; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltılarını hafta içi her gün AtaÇocuk’ta yiyor. Aynı zamanda çocuklar için uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan özel bir beslenme programı uygulanıyor. AtaÇocuk’un ilk şubesi olan Mevlana ile aynı eğitim programlarının uygulandığı yeni şubede, tüm eğitsel faaliyetler paralel ilerliyor. 

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Diğer yandan, 8 sınıf kapasiteli AtaÇocuk Cumhuriyet Şubesi’nde, 3-6 yaş çocuklar için kayıtlar devam ediyor. Pandemi koşulları nedeniyle kontrollü eğitim faaliyetlerinin başladığı anaokuluna kayıt yaptırmak ve bilgi almak isteyen ebeveynler 0533 160 85 00 numaralı hattan ulaşabiliyor. 

“YENİ ŞUBELERİN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

AtaÇocuk Anaokulları’nın çocukların gelecekteki eğitim hayatlarında başarılı olmaları vizyonuyla hareket ettiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “AtaÇocuk’un ilk şubesini Mevlana mahallemizde açmıştık. Çocuklarımızın günden güne gelişimlerini izlemek bizim için büyük bir gurur. Öğretmenlerimiz ve veliler çok sıkı bir diyalog içerisinde. Bizler aynı zamanda velilerle birlikte çocuklarımızı hayatın her alanına hazırlıyoruz. AtaÇocuklu çocuklar burada Atatürk sevgisiyle ve onun ışığıyla büyüyorlar. Bilimin, sanatın ve doğanın yolundan gidiyorlar. Biz, hiçbir eğitim kurumuyla rekabet içerisinde değiliz. Aksine, her zaman söylediğim gibi geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştiren bu değerli kurumların başarı grafiklerini yükseltmeye çalışıyoruz. Atakumlu minikler anaokullarımızda çocukluklarını doyasıya yaşıyor aynı zamanda da eğitim hayatlarına ilk adımlarını burada atıyorlar. Sağlam ve güçlü adımlar, onları ilerideki eğitim hayatlarında sağlıklı ilişkiler kurmasına yardımcı olacaktır. Atakum Belediyesi’nin görevlerinden bir tanesi de bu. Ben eğitimi çok önemsiyorum. Eğitim hayatının her alanında Atakum Belediyesi’nin eli çocuklarımızın, gençlerimizin omzunda. AtaÇocuk’un yeni şubeleri için altyapı ve inşaat çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Kısa sürede kentimize üçüncü anaokulunu kazandırmak için çalışıyoruz. AtaÇocuk Cumhuriyet şubemiz, komşularımıza ve çocuklarımıza hayırlı olsun. Dilerim ki bu sıralarda derse giren, bu bahçede oyun oynayan çocuklarımız şubemizin adı olan ‘Cumhuriyet’ değerleriyle ve sevgisiyle yetiştikten sonra ülkemiz ve kentimiz için başarılı çalışmalara imza atar. Bizler de onların başarılarıyla gurur duyarız” diye konuştu. 

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yerel Yönetim

İlkadım Belediyesi bayram mesaisinde tüm alanda çalışmalara devam ediyor

Sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendiren İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, Ramazan Ayı boyunca sürdürdüğü çalışmalarına Bayramda da ara vermeden devam ediyor.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Vefa Sosyal Destek ekipleri, başta olmak üzere, Zabıta Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bayram boyunca saha çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ramazan boyunca yürütülen temizlik çalışmaları ile şehri bayrama hazırlayan ekipler, bayram süresince de yoğun mesai harcamaya devam ediyor. Gece gündüz aralıksız çalışan belediye ekipleri 10 çöp aracı, 10 yıkama aracı, 2 açık kasalı damperli araç, 2 çöp taksi ve 2 süpürge aracı 250 personel  İlkadım’da bayram boyunca girilmedik cadde ve sokak bırakmayacak.

“Bayram boyunca çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz”

Şehir temizliğiyle ilgili süreci yakından takip ettiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Gündüz nüfusu gece nüfusunun iki katı olan bir şehirde temizlik hizmetini yürütüyoruz. Temiz İlkadım  sloganına yakışır çalışmalar yürütmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bayram boyunca da aynı hassasiyetle çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Öncelikle tüm vatandaşlarımızın bilmesini isterim ki Covid 19 salgının yayılmasını önlemek adına tüm tedbirleri alıyoruz. Bu tedbirler altında bir Ramazan Bayramı geçiriyoruz. Vaka sayımızdaki düşüş yerini rahat tavırlara bırakmasın. Henüz salgın geçmiş değil, hemşehrilerimizden ricamız maske takıp, sosyal mesafeye dikkat etsinler. Virüs ülkemizi terk edinceye kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah yüz yüze hasbihal edeceğimiz sağlıklı günlere kavuşuruz. Temiz bir İlkadım için Bayram günlerinde de mesai gözetmeksizin çalışmalarını sürdüren mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Başkan Doğan bayramda yaşlıları ve şehit ailelerini unutmadı

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Ramazan Bayramı münasebetiyle ilçede yaşayan yaşlıları ve şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden ile birlikte yaşlıları ve vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş olan şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan Ramazan Bayramı’nın bu yıl da korona virüs salgını sebebiyle evlerde geçeceğini vurgulayan Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bayramlar kardeşlik duygularının pekiştiği; sevgi, dayanışma, yardımlaşma ve huzur ortamını içinde barındıran yegâne günlerdir. Salgın sebebiyle bu yıl Ramazan Bayramı’mızı sevdiklerimizden uzakta geçireceğiz. Büyüklerimizin ellerini öpemeyecek, akraba ziyaretleri gerçekleştiremeyeceğiz. Sağlımız için evlerde kalmamız gereken günlerden geçiyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bir sonraki bayramı sevdiklerimizle yan yana, neşe ve sevinç içinde geçireceğiz” dedi.

“Büyüklerimiz bizim için çok değerli”

İlçede yaşayan büyüklere ve şehit ailelerine bayram ziyaretinde bulunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Büyüklerimiz bizim için çok kıymetliler. Onların hayır dualarını almak, yüzlerinde bir nebze tebessüm oluşturabilmek bizim için çok değerli. Biz de bayramımız buruk geçmesin, büyüklerimiz bizler için ne kadar önemli ve kıymetli olduklarını bir kez daha hatırlasınlar diye onları ziyaret ettik. Vatan uğruna evlatlarını toprağa vermiş şehit ailelerimizin bayramını kutladık ve şehitlerimizi dualarla andık. Al bayrağımızın altında huzurlu bir şekilde bayramımızı kutlayabiliyorsak aziz şehitlerimiz sayesindedir. Bugün ilk kıblemiz, Müslümanların mabedi Mescid-i Aksa’dan gelen şehit haberlerini üzüntü ile takip ediyoruz. Dualarımız Müslüman kardeşlerimizle birlikte. Yapılan insanlık dışı saldırıları kınıyorum. Bayrama ulaştığımız bugünlerde Rabbim tüm Müslüman kardeşlerimizi korusun” şeklinde konuştu

“Ramazan Bayramı’mız mübarek olsun”

Tüm İslam Âleminin bayramını kutlayan Başkan Doğan, “Mübarek Ramazan Bayramı’mızın tüm İslam Âlemine sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Başta tüm Çarşambalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin, milletimizin ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Yerel Yönetim

Lösemili çocuklara çifte bayram!

LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce ve idari yönetimin başlattığı destek etkinliğine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’da katılım sağlayarak bayram öncesi lösemili çocukların yüzleri güldürüldü.

Yayınlandı:

on

Yayınlayan:

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği’nde kalan çocuklar bayram öncesi oyuncaklarla sevindirildi. Çocukların sahip olmak istedikleri oyuncaklar önceden belirlenerek koronavirüs tedbirleri eşliğinde istedikleri oyuncaklara sahip olan miniklerin yüzlerindeki sevinç herkesi mutlu etti.

“Eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile oluyoruz”

Lösemili çocukları tedavi sürecindeki zorluklardan bir an olsun uzaklaşmalarını hedeflediklerini söyleyen LÖSAM Yönetim Kurul Üyesi Müjgan Yüce, “Lösemili çocuklar küçük bedenlerine rağmen çok ağır tedaviler almak durumunda kalıyorlar. Bu tedaviler ister istemez psikolojilerini olumsuz yönde etkiliyor. Çocuklarımızın hastanenin acı yönlerinden ve mutsuz oldukları o anlardan uzaklaştıracak çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu gün burada çocuklarımıza Ramazan bayramı öncesi bir sürpriz yaparak tedavilerinin zorlu süreçlerinde eğlenceli anılar biriktirmelerine vesile olmak istedik. Onların yüzlerindeki gülümseme her şeye değiyor. Minik yüreklere dokunmak adına yapmış olduğumuz bu etkinliğe katkı ve destek veren, bizleri yalnız bırakmayan  İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Yüzlerindeki gülümse her şeye değer”

Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini yaşadığımız günlerde bayram süresince uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı, özellikle bayram sevincini yüreklerinde bambaşka duygularla taşıyan çocuklarımız için daha zor bir durum olduğunu  ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Çocuklarımız alıştıkları bayram coşkusunu bu bayram daha az yaşayabilecekler. Bu sebeple biz de bayram öncesi Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneğini (LÖSAM) başlatmış olduğu kampanya destek vererek onların yüzlerini bir nebze olsun güldürmek istedik. Kendilerine hazırlanan giysi, oyuncak ve gıda paketinde oluşan hediyeleri ulaştırdık. İnşallah çok daha sağlıklı günlerde birlikte olacağız. Bu bayram biraz sıkılacağız ama inşallah daha nice coşku dolu bayram sevinçlerini hep birlikte yaşayacağız” dedi.

Okumaya devam et

Trendler