Connect with us
30Agustos

Gündem

Alaçam’da muhteşem gece!

Samsun’un Alaçam ilçesinde DEVA Partisi Alaçam İlçe Başkanlığı tarafından 1’incisi organize edilen Geleneksel Futbol Turnuvası final maçının ardından sona erdi.

Published

on

Samsun’un Alaçam ilçesinde 10 gün süren ve 18 takımın katıldığı turnuvada finale kalan ES Mühendislik ve Bedir Mühendislik Futbol Takımları arasındaki müsabakada kupayı kaldıran takım 4-2’lik skorla ES Mühendislik oldu. 3.’lük kupasını ise Karşıyaka Futbol Takımı kaldırdı.

TURNUVAYA İLGİ BÜYÜK

Futbol turnuvasına, DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk ve il yönetimi, DEVA Partisi Alaçam İlçe Başkanı Serkan Dağlı, Çarşamba İlçe Başkanı Tuğba Arslan, Atakum İlçe Başkanı Eyüp Bektaş, Bafra İlçe Başkanı Muharrem Uyar, Yakakent İlçe Başkanı Yaşar Karga, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Alaçam Spor Kulübü Başkanı Özcan Nazlım ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Protokol üyeleri tarafından final maçı sonrasında dereceye giren takımlara kupa, madalya, ödül ve plaket takdim edildi. 

“ALAÇAM TEŞKİLATINA TEŞEKKÜR EDERİM”

DEVA Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer Türk yaptığı konuşmada, “Bu akşam çok güzel, kıran kırana bir müsabaka izledik. Turnuvamızın bir de şampiyonu var. Ama tabikide müsabakada yer alan takımların oyuncularını canı gönülden tebrik ediyorum. Turnuvayı düzenleyen ve emeği geçen başta DEVA Partisi Alaçam İlçe Başkanı Serkan Dağlı olmak üzere tüm teşkilatımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

BAŞKAN DAĞLI’DAN ALAÇAMLILARA MÜJDE

DEVA Partisi Alaçam İlçe Başkanı Serkan Dağlı, “Programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’de malesef bazı noktalarda ayrıştığımız, kutuplaştığımız dönemler oldu. Ama yepyeni bir dönem yepyeni bir vizyon ve yepyeni bir bütünleştirici anlayışı hep birlikte inşa edeceğiz. Hiç kimseyi ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan, düşüncelerinden dolayı dışlamadan yeni bir vizyonu inşa edeceğiz. Kardeşçe, hakça, hukukça ve adaletli bir sistemi hep birlikte oturtacağız. Asla yılmak, yorulmak, pes etmek yok. Elele omuz omuza çıktığımız bu yolda çok çalışacağız. Bu organizasyon sadece bu yılla kısıtlı kalmayacak. Bu tür etkinlikleri her yıl geleneksel olarak düzenleyeceğimizin müjdesini vermek istiyorum. Futbol turnuvamıza katılım sağlayan tüm takımlara teşekkür ederken şampiyon takımımızı tebrik ediyorum” dedi.

GRUP PERONİT SAHNE ALDI

Şenlik havasında geçen turnuvada yapılan konuşmaların ardından Grup Peronit sahne aldı. Alaçamlılar, Grup Peronit’in söyledikleri şarkılar ile unutulmaz bir gece yaşadı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Havza’da Temiz Eller İş Başında

Havza Gençlik Merkezi ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu işbirliği içerisinde 18 Eylül dünya temizlik günü adına bir etkinlik düzenledi.

Published

on

Etkinlik kapsamında Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ile beraber okul çevre yollarında ve okul içerisinde temizlik çalışması yapıldı.

Gönüllülük esası ile işe girişen öğrenciler okulu ve çevresini tertemiz yaptılar.

 Okul Müdürü Hüseyin Yavuz okulların sadece öğretim için değil hayatın her alaınında eğitim için de var olduğunu belirterek; “Öğrencilerinin bu duyarlı davranışta baş rol oynamalarından gurur duydum.” Dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Mecit Keskin ise dünya temizlik gününde öğrencilere okullarını ve çevrelerini temiz tutma adına bilinç oluşturmaya çalıştıklarını ve bu konuda destek olan başta Okul Müdürü Hüseyin Yavuz, okul yönetimine ve okul beden eğitimi öğretmeni Mahmut Sarı’ya  teşekkürlerini iletti.

Continue Reading

Gündem

Oruç, pandeminin haftalık vaka durumu hakkında bilgi verdi

Samsun Valiliği İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç: “Vaka sayılarımız artıyor. Sayılardaki artış, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor. İlimizde aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Maalesef hastane yatışlarımızın ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu aşısını erteleyen bu vatandaşlarımız oluşturuyor. Özellikle tek ya da iki doz sinovac aşısını şubat, mart, nisan, mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden aşınızı mutlaka yaptırın”

Published

on

Samsun’da yürütülen aşı çalışmaları ve ilçelerin aşı oranları hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi: 

“Samsun’da vaka sayılarımız artıyor. Sağlık Bakanlığımızın verilerine göre bu hafta insidans hızımız yüz binde 211,71 olarak gerçekleşti. Vaka sayılarımızdaki bu artış maalesef, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu yansımayı durdurmak için, Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın yakından takip ettiği bir süreçle aşı çalışmalarımızı yaygın bir şekilde yürütüyoruz. 

İlimizdeki vakaların neredeyse %90’ı delta varyantından oluşuyor. Delta varyantının etkisiyle hızlı bulaşan hastalık, aşısını erteleyen vatandaşlarımızın virüsün bulaşmasına zemin hazırlamasıyla birlikte daha da fazla insana bulaşıyor. 

Samsun’da aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Bunlar ikinci dozunu zamanı gelmesine rağmen yaptırmayan ve iki doz aşısını yaptırdıktan sonra üçüncü hatırlatma dozunu hakkı olduğu halde erteleyen kişilerinden oluşuyor.

Maalesef hastane yatışlarımız, yoğun bakım hastalarımız ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu da bu aşısını erteleyen vatandaşlarımız oluşturuyor. 

Özellikle tek ya da iki doz Sinovac aşısını Şubat, Mart, Nisan, Mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden ikinci doz ya da üçüncü hatırlatma doz aşınızı mutlaka yaptırın.  

Aşı sadece sizi korumaz. Hastalığı bir başkasına bulaştırma ihtimalinizi de azaltır. Bu nedenle hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdekilere hastalığı bulaştırmamak için, lütfen ertelediğiniz aşısınız tamamlayın.

Birinci dozda %85 oranına ulaştık. Ancak ikinci dozda 18 yaş üstü hedef nüfusa göre %69 seviyesindeyiz. 

Vakalar artıyor. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor.

Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalmasını istiyorsak, elimizdeki en güçlü silah olan aşıyı mutlaka daha da etkin kullanmalıyız. Bir doz aşı oldum bana yeter dememeliyiz. İki doz aşımızı yaptırmışsak hatırlatma dozuyla koruma kalkanını güçlendirmeliyiz. 

Artık bir bahanemiz yok. Aşımız var. Aşı noktalarımız aktif olarak sizleri bekliyor. Yeni bir vaka artışının ortaya çıkaracağı yasaklar tablosuyla karşılaşmamak için yapmamız gereken belli. 

Aşımızı yaptırmak.

Lütfen hiç vakit kaybetmeden evimize en yakın aşı merkezine başvurarak, mutlaka aşımızı yaptıralım. Rahatça Samsunsporumuzun maçını statta izleyelim, sosyal etkinliklerimize katılıp, seyahatlerimizi güven içinde yapalım. Maske, mesafe, el hijyeni kurallarına daha çok dikkat edelim. Yeniden koronanın hayatımıza hâkim olmasına izin vermeyelim.”

Continue Reading

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Trendler