Connect with us
30Agustos

Gündem

Akşener’in kürsüye çıkardığı “işsiz” gencin eğlence fotoğrafları ortaya çıktı

Akşener’in kürsüye çıkardığı Serhan Koray Çifçi, ”Yıllardır iş arıyorum” dedi

Published

on

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Samsun Büyükşehir TEKNOFEST’te

Samsun Büyükşehir Belediyesi TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde yerini aldı. Büyükşehir’in hayata geçirdiği projeler festivalde tanıtılıyor.

Published

on

Dünya’nın en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında bulunduğu 72 paydaşın destekleriyle İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda gerçekleştirilen festivale 45 bin takımda 200 binden fazla öğrenci başvurdu. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen dev organizasyon, 26 Eylül’e kadar Atatürk Havalimanı’nda ziyaretçilerini ağırlayacak.  

Samsun Büyükşehir Belediyesi de TEKNOFEST Festivali’nde yerini aldı. Akıllı Şehir Trafik Güvenliği projesinden Elektrikli Otobüse, Alo 153’ten, Kütüphane ve Kentsel Dönüşüm projelerine varıncaya kadar Büyükşehir Belediyesi’nin kentte hayata geçirdiği projeler ve yaptığı yatırımlar “Samsun Geleceğin Şehri” konsepti ile teknoloji festivalinde ziyaretçilere tanıtılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin beğeni toplayan projeler standını ziyaret eden yüzlerce kişi tarafından da tam not aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret etti. Belediyenin çalışmaları ile ilgili bilgi aldı.

Continue Reading

Gündem

Hancıoğlu: “Saray-gökdelen sevdasına kapılanlar, öğrencilerimizin geleceğini çaldı!”

Üniversite öğrencilerinin, sadece yüzde 18,5’inin devlet yurtlarında barınabildiğini, bu nedenle yüz binlerce öğrencinin bugün barınma sorunu yaşadığını kaydeden CHP’li Neslihan Hancıoğlu “öğrencilerimizin barınma sorununu çözmek bir lütuf değil, devletin asli görevidir. Fakat bugün saray-gökdelen sevdasına kapılanlar, öğrencilerimizin geleceğini çalmıştır” dedi.

Published

on

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, yüz binlerce üniversite öğrencisinin bugün karşı karşıya kaldığı barınma sorununun, AKP iktidarının öngörüsüzlük ve basiretsizliğinin bir sonucu olduğunu söyledi. Üniversite kontenjan sayısı, kamuya ait yurtlar ve özel yurt kapasitelerinin aylar öncesinden belli olmasına rağmen, hiçbir planlama yapılmadığına ve tedbir alınmadığına işaret eden Hancıoğlu şunları kaydetti:

“Bu yıl örgün eğitimde, lisans ve ön lisans düzeyinde toplam 3 milyon 800 bin öğrencimiz var. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı ülke genelindeki 773 yurdun barınma kapasitesi ise toplam 700 bin civarındadır! Yani şu anda üniversite öğrencilerimizin sadece yüzde 18,5’i kadarı devlet yurtlarında barınabiliyor. Oysa uzmanlara ve planlama kurumlarına göre, Türkiye koşullarında bu kapasitenin asgari 2 milyon olması gerekiyor. Öte yandan, yine bu iktidarın ülkemizi içine sürüklediği büyük ekonomik kaos yüzünden öğrencilerimiz ve aileleri, ne özel yurtlara ne de kiralık evlere yaklaşabiliyorlar. Hal böyle iken iktidar koltuğunda oturan irade, ortada hiçbir sorun yokmuş gibi davranıyor.

Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki; öğrencilerimizin barınma sorununu çözmek bir lütuf değil, devletin asli görevidir. Fakat bugün saray-gökdelen sevdasına kapılanlar, öğrencilerimizin geleceğini çalmıştır, ülkemizin geleceğini çalmıştır. Milletin kaynaklarını, hiçbir kamusal faydası bulunmayan, küçük bir azınlığa rant sağlayan projelere akıtan AK Parti, milyonlarca öğrencimizi ve aileleri en temel ihtiyaç olan barınma olanaklarından yoksun bırakmıştır.

Eğitimdeki bu ve buna benzer sorunlar, bu zihniyet ile çözülemez. Yüzünü, yarattıkları küçük mutlu azınlığa çevirip millete sırtını dönenler için artık yolun sonu gelmiştir. Milletimiz bu zihniyete, yapılacak ilk seçimde gereken dersi verecek ve yine milletimizle omuz omuza vererek bu zihniyetin yarattığı büyük tahribatı onaracağız.”

Continue Reading

Gündem

Lösemili çocuklar için ‘peruk’ dayanışması çağrısı

Lösemili çocuklara hediye ettiği peruklarla bilinen kuaför Hüseyin Alkan, Atakum Belediye Başkan Av. Cemil Deveci’yi ziyaret etti. Atakumluları saç bağışına davet eden Başkan Deveci, anlamlı projesi için Alkan’a teşekkür etti.

Published

on

Atakum’da kuaförlük yapan Hüseyin Alkan gönüllü olarak lösemili çocuklar için peruk hazırlıyor. Bağışçılardan gelen saçlarla peruk tasarlayan Alkan, daha sonra bunları lösemili çocuklara hediye ediyor. Bugüne dek yaptığı peruklarla yaklaşık 400 miniği sevindiren Alkan, daha fazla çocuğa ulaşabilmek için saç bağışlarının artmasını bekliyor. Projesini Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’yi ziyaret ederek tanıtan Alkan, Başkan Deveci’den tam destek aldı. Atakumluları saç bağışına davet eden Başkan Deveci, “Bu çok değerli projede elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Duyarlı yurttaşlarımızı bu projeye destek olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.  

BAĞIŞÇILARA ÜCRETSİZ SAÇ KESİMİ

Lösemili çocuklara hazırladığı peruklarla tedavi sürecine katkı vermek istediğini kaydeden Kuaför Hüseyin Alkan, “4 yıldır gelen bağışlarla birlikte lösemili çocuklarımızın yüzlerinde bir tebessüm olmaya çalışıyoruz. Hem acıya hem de mutluluğa tanık oluyoruz. Şimdiye dek Türkiye’nin dört bir yanından miniğimize peruk tasarlayıp hediye ettik. Mutlulukları ise her şeye bedeldi. Daha fazla çocuğumuza umut olabilmemiz için yeni saç bağışlarına ihtiyacımız var. 40 santimetre ve üzeri saçları bağış olarak alabiliyoruz. Geçirdiğimiz işlemlerden sonra bağışlanan saçları peruk haline getiriyoruz. Bağış yapacak kişilerin saç kesimini de kuaförümde ücretsiz gerçekleştiriyoruz. Atakumluları bağış yapmaya bekliyoruz. Desteğini eksik etmeyen başkanımız Av. Cemil Deveci’ye teşekkür ediyorum ” diye konuştu. 

“EVLATLARIMIZ GÜLÜMSEYECEK”

Anlamlı proje için kuaför Hüseyin Alkan’a teşekkür eden Başkan Deveci ise, “Atakumlular her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlı olacaklardır. Komşularımızın bağışladığı saçlar minik evlatlarımızı gülümsetecek. Çocukların gülümsemesinden daha değerli ne var hayatımızda? Genç kardeşimi bu önemli projesinde destekliyorum. Bu çok değerli projede elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Duyarlı yurttaşlarımızı da bu projeye destek olmaya davet ediyorum” dedi.

Continue Reading

Trendler