Connect with us
30Agustos

Gündem

Ak Parti Samsun Milletvekili Kırcalı Havza’dan Havza Ziyareti

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Havza’da havza’yı ziyaret ederek bir dizi ziyaret ve inceleme gerçekleştirdi.

Published

on

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı’nın programı Havza Öğretmen Evinde düzenlenen program ile başladı. Burada düzenlenen programda Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan, Yönetim Kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ve belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.

Burada konuşan Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan Kırcalı’ya; “Sahada olan çalışmalarımızda milletvekillerimizi yanımızda görmek bizlere güç katıyor. Sayın Milletvekilimiz her zaman bizimle ve ilçemiz için en az bizim kadar emek veren bir isim. Kendisine bizlere vermiş oldukları desteklerden ötürü teşekkür ediyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Ne zaman Ankara’ya gitsek bizi güler yüzü ve samimiyeti ile karşılayan ve her işimizde bizlere yardımcı olan Sayın Kırcalı’ya Havza ve Havzalılar adına teşekkür ediyorum. Havza olarak 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışıyorum.”dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı; “Biz güçlü bir ülkeyiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere güçlü Türkiye için çalışmaktayız.” Dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ve beraberindekiler daha sonra Havza Buğday Pazarını ziyaret ederek burada esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldiler.

Havza Buğday Pazarı Derneği Başkanı Sencer Gedik’in eşlik ettiği ziyarette Kırcalı Havza’nın tarımsal anlamda bölgede söz sahibi bir ilçe olduğunu ifade ederek; “Üreten ve ülkemize hizmet eden çiftçimizin her zaman yanındayız. Çiftçilerimizden gelen talepleri ilgili mercilere ulaştırmak bizlerin asli görevi.”dedi.

Milletvekili Kırcalı ve beraberindekiler daha sonra Ak Parti Kadın Kolları Mahalle Başkanları Toplantısına katıldılar. Kırcalı yapmış olduğu konuşmada; “Sayın Cumhurbaşkanımızın omzundan bir zerrede olsa yük alan siz değerli uç beylerimizi tebrik ediyorum. Bizim için kadınlarımız çok önemli. İnşallah hep birlikte hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız.” Dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı toplantı sonrası Havza Belediyesi, Havza Milli Eğitim Müdürlüğü ve Havza Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğü tarafından açılan yaz spor okullarını ziyaret ederek kurslara devam eden çocuklar, gençler ve aileleri ile sohbet etti Havza Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun’dan bilgiler aldı. 

Kırcalı spor etkinliklerine katılarak ok attı ve basketbol oynadı 

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı spor kurslarına devam eden kursiyer ve ailelerini tebrik ederek; “Bilgisayar ve tabletten uzak kalarak burada spor yapan gençlerimizi ve onları buralara yönlendiren ailelerini tebrik ediyorum. İnşallah Havza’da yapılacak yüzme havuzu ve yeni kapalı spor salonu ile gençlerimize daha güzel imkanlar sağlayacağız. ” Dedi.

Kırcalı ve beraberindekiler Havza programı kapsamında kırsal mahalleleri ziyaret ettiler.

Ziyaretler kapsamında Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Gidirli, Çiftlik, Çakıralan, Karahalil, Çamyatağı ve Bekdiğin mahallelerini ziyaret etti.

Milletvekili Kırcalı  Gidirli, Çakıralan ve Çamyatağı Mahallelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan sentetik çim sahaları inceledi.

Kırcalı ve beraberindekiler mahalle ziyaretlerinde mahalle muhtarları ve sakinleri ile bir araya gelerek sohbet ettiler.

Kırcalı Havza’da 4 kırsal mahalleye daha sentetik çim saha yapılacağını belirterek; “Allah’a şükürler olsun. 7’den 70’e tüm halkımıza hizmet edecek yatırımlar ve çalışmalar yapmaktayız. Gençlerimiz bizler için önemli. Yapılan tüm hizmetler halkımız için. İnşallah Havza OSB hızlı bir şekilde doluyor. Gençlerimizin gurbete çıkmadan iş bulacağı bir Havza için çalışıyoruz. Havza’da birlik ve beraberlik örnek gösterilecek seviyede bu birliktelik sizlere hizmet olarak yansıyor. Allah bu birlik ve beraberliği bozmasın.  Bizler biliyoruz sizler her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındasınız. Güçlü Türkiye için hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımıza destek vermeye devam edeceğiz.”dedi.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı mahalle ziyaretleri kapsamında mahalle sakinlerine kendi elleri ile semaver çayı ikram etti. Gençler ile futbol oynadı.

Gündem

Havza’da Temiz Eller İş Başında

Havza Gençlik Merkezi ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu işbirliği içerisinde 18 Eylül dünya temizlik günü adına bir etkinlik düzenledi.

Published

on

Etkinlik kapsamında Gençlik Merkezi gönüllü gençleri ve Makbule Yusuf Öçler Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri ile beraber okul çevre yollarında ve okul içerisinde temizlik çalışması yapıldı.

Gönüllülük esası ile işe girişen öğrenciler okulu ve çevresini tertemiz yaptılar.

 Okul Müdürü Hüseyin Yavuz okulların sadece öğretim için değil hayatın her alaınında eğitim için de var olduğunu belirterek; “Öğrencilerinin bu duyarlı davranışta baş rol oynamalarından gurur duydum.” Dedi.

Gençlik Merkezi Müdürü Mecit Keskin ise dünya temizlik gününde öğrencilere okullarını ve çevrelerini temiz tutma adına bilinç oluşturmaya çalıştıklarını ve bu konuda destek olan başta Okul Müdürü Hüseyin Yavuz, okul yönetimine ve okul beden eğitimi öğretmeni Mahmut Sarı’ya  teşekkürlerini iletti.

Continue Reading

Gündem

Oruç, pandeminin haftalık vaka durumu hakkında bilgi verdi

Samsun Valiliği İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç: “Vaka sayılarımız artıyor. Sayılardaki artış, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor. İlimizde aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Maalesef hastane yatışlarımızın ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu aşısını erteleyen bu vatandaşlarımız oluşturuyor. Özellikle tek ya da iki doz sinovac aşısını şubat, mart, nisan, mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden aşınızı mutlaka yaptırın”

Published

on

Samsun’da yürütülen aşı çalışmaları ve ilçelerin aşı oranları hakkında bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç şunları söyledi: 

“Samsun’da vaka sayılarımız artıyor. Sağlık Bakanlığımızın verilerine göre bu hafta insidans hızımız yüz binde 211,71 olarak gerçekleşti. Vaka sayılarımızdaki bu artış maalesef, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu yansımayı durdurmak için, Samsun Valimiz Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın yakından takip ettiği bir süreçle aşı çalışmalarımızı yaygın bir şekilde yürütüyoruz. 

İlimizdeki vakaların neredeyse %90’ı delta varyantından oluşuyor. Delta varyantının etkisiyle hızlı bulaşan hastalık, aşısını erteleyen vatandaşlarımızın virüsün bulaşmasına zemin hazırlamasıyla birlikte daha da fazla insana bulaşıyor. 

Samsun’da aşısını erteleyen 250 bin civarı vatandaşımız var. Bunlar ikinci dozunu zamanı gelmesine rağmen yaptırmayan ve iki doz aşısını yaptırdıktan sonra üçüncü hatırlatma dozunu hakkı olduğu halde erteleyen kişilerinden oluşuyor.

Maalesef hastane yatışlarımız, yoğun bakım hastalarımız ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın çoğunu da bu aşısını erteleyen vatandaşlarımız oluşturuyor. 

Özellikle tek ya da iki doz Sinovac aşısını Şubat, Mart, Nisan, Mayıs gibi erken dönemlerde olmuş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Hiç vakit kaybetmeden ikinci doz ya da üçüncü hatırlatma doz aşınızı mutlaka yaptırın.  

Aşı sadece sizi korumaz. Hastalığı bir başkasına bulaştırma ihtimalinizi de azaltır. Bu nedenle hem kendi sağlığınız hem de çevrenizdekilere hastalığı bulaştırmamak için, lütfen ertelediğiniz aşısınız tamamlayın.

Birinci dozda %85 oranına ulaştık. Ancak ikinci dozda 18 yaş üstü hedef nüfusa göre %69 seviyesindeyiz. 

Vakalar artıyor. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor.

Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalmasını istiyorsak, elimizdeki en güçlü silah olan aşıyı mutlaka daha da etkin kullanmalıyız. Bir doz aşı oldum bana yeter dememeliyiz. İki doz aşımızı yaptırmışsak hatırlatma dozuyla koruma kalkanını güçlendirmeliyiz. 

Artık bir bahanemiz yok. Aşımız var. Aşı noktalarımız aktif olarak sizleri bekliyor. Yeni bir vaka artışının ortaya çıkaracağı yasaklar tablosuyla karşılaşmamak için yapmamız gereken belli. 

Aşımızı yaptırmak.

Lütfen hiç vakit kaybetmeden evimize en yakın aşı merkezine başvurarak, mutlaka aşımızı yaptıralım. Rahatça Samsunsporumuzun maçını statta izleyelim, sosyal etkinliklerimize katılıp, seyahatlerimizi güven içinde yapalım. Maske, mesafe, el hijyeni kurallarına daha çok dikkat edelim. Yeniden koronanın hayatımıza hâkim olmasına izin vermeyelim.”

Continue Reading

Gündem

Saadet Partisi İl Yönetiminden Başkan Demirtaş’a ziyaret

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Başkan Demirtaş’dan çalışmaları hakkında bilgi alan İl Başkanı Salih Şen İlkadım’ın vizyon sahibi başkanı ile hizmet ritmini yakalayacağını ifade etti.

Published

on

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Demirtaş, Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Bu nazik ziyaretiniz bizleri onurlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Sizin de daha önce belirttiğiniz şekilde, öznemizin İlkadım olması kaydıyla, her yerde her zaman sevgili hemşerilerimize faydası olacak her konuda istişare etmek için mutlaka bir araya gelebilmemizin uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Projeler hakkında bilgiler verdi”

Devam eden projelerden Kimsesizler Evi,Hasta ve Refakatçi Evi, İlkkule, İlkadım Kart hakkında Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen’e bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” Yaptıkları çalışmalarla ilgili sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıktığı projelerde ilçe halkından da önemli destekler görüyoruz. İlçemize yatırım ve hizmet yolunda el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen ise Başkan Necattin Demirtaş’a kendisine gösterdiği ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Continue Reading

Trendler